RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

Jak najít toho pravého?

Před pár týdny jsem byla na kurzu v San Franciscu – Design Your Life (Utvoř svůj život). Přijelo tam pár desítek lidí z celého světa. Žena z Tokia, nakladatelka, umělkyně ze Šanghaje, lidé z Londýna, z Ameriky, Kanady, ze Singapuru… A když jsem si o přestávce povídala s jednou Číňankou, ptala se mě: „Co děláš ty?“ „Učím lidi, jak být víc šťastní ve svém životě, vztahu a intimitě.“

„Jé!“ byla hned celá nadšená. „Víš, je mi 35 let, a ještě nemám partnera ani rodinu. Moc bych si přála to změnit. Poradíš mi?“ „Ráda,“ odpověděla jsem. A ona pak ještě dodala: „Víš, v Číně je teď mnoho žen, jako jsem já. Jsem z generace, kdy rodičům dovolovali mít pouze jedno dítě. A v naší generaci je teď mnohem více žen než mužů. Ale to asi není jediný důvod.“

A já jsem si s ní pak o přestávce sedla na lavičku v parku Presidio a řekla jsem jí několik tipů. A už spolu s tím, jak jsem jí odpovídala, jsem věděla, že to jsou důležité věci nejenom pro ni, ale i pro mnoho dalších žen. A nejenom v Číně, ale po celém světě. A tak jsem se rozhodla, že se o tipy, které jsem dávala jí, podělím i s vámi.

Jak to udělat, když chci do života přitáhnout toho pravého?

Jedna z docela důležitých věcí je podívat se, jak to vypadá u mě v bytě. Je tam vůbec místo, aby přišel do mého života nějaký muž? Pokud máš postel, která je jednolůžková, tak určitě doporučuji vyměnit ji za dvoulůžkovou – prostě udělat vedle sebe místo pro někoho druhého. To je základní pravidlo Feng-šuej pro podporu vztahu.

Zrovna tak můžeš udělat například místo ve své skříni, kde vyhradíš poličku pro něj. Také doporučuji obklopit se předměty, které evokují vztah. Může to být obrázek dvou ptáčků nebo dvou zamilovaných lidí (zkrátka dvojice, dvojice, dvojice …). Pokud máš ve svém bytě ozdoby a obrazy, které jsou sólo (je na nich jeden člověk, jedna věc), tak se je pokus nahradit. Může to být i to, že vedle sebe dáš dvě svíčky namísto jedné. Tím se do tvého podvědomí vpisuje číslovka 2 a dva už je vztah. To je Feng-šuej rovina.

To, že se začneš pohybovat v prostoru, který evokuje pocit dvojice a vztahu, mění něco ve tvém vnitřním nastavení. Takže jeden z důležitých kroků je případná reorganizace domácnosti.

Další důležitá věc je představit si, jaké to je, žít s ním. To je mnohem důležitější než si představovat, jak on vypadá. Dokonce bych řekla, že je trochu na pováženou vysnít si partnera svých snů ve smyslu – měl by být takhle vysoký, měl by mít tmavé vlasy, takové a makové oči, tohle na sobě, měl by dělat to a to a to.

Říkám to přesto, že mám zkušenost, že lidem to perfektně funguje, anebo možná právě proto, že jim to funguje. Ženy si vytvoří představu dokonalého partnera a pak takového muže potkají, jsou spolu, on odpovídá úplně všem položkám na jejich seznamu, a nakonec zjistí, že život s takovým mužem je peklo.

Co z toho vyplývá? Že mnohem důležitější než to, jak on vypadá nebo co dělá/nedělá, je tvůj pocit ze vztahu s ním. Co to znamená? Můžeš třeba každé ráno a večer využít svou představivost. Využívat naši představivost po ránu, když se probudíme, a před usnutím, bývá nejsilnější, protože jsme napůl vědomí a napůl v našem podvědomí. A v tomto rozpoložení si představuješ a ukotvuješ, jaké to je, když on je tam spolu s tebou.

Takže například ráno, ještě než otevřeš oči, si můžeš přivolat pocit, jaké to je, když on leží vedle tebe, jak se přitulíte, políbíte, pak jdete společně snídat a jdete třeba každý do práce. Představ si do detailů, jaký prožitek máš, když on je tam spolu s tebou, i to, jak vypadá váš společný den, váš večer, jak vypadají vaše noci, vaše společné dovolené a další detaily vašeho společného života.

A teď pozor! Při tom můžeš narazit na jednu významnou věc. Třeba zjistíš, že ve chvíli, kdy si představuješ, jaké to je, žít s ním, tak se přistihneš, že máš v sobě takový vnitřní hlásek, který ti našeptává: Pozor! A ty si všimneš, jak se v duchu třeba přizpůsobuješ nad rámec toho, co je ti příjemné. Třeba si představíš vaši společnou noc a vnímáš, že v té představě on chrápe a že tě ruší. Nebo máš strach, že budeš muset změnit svůj životní styl a že se mu budeš muset přizpůsobit.

Jenom si uvědom, jak je to absurdní, protože ještě ani nikoho nemáš, jenom si to představuješ, a už si to představuješ způsobem, který ti nevyhovuje. A tenhle vnitřní hlas se objevuje na základě minulých zkušeností nebo na základě zkušeností našich rodičů nebo našich známých, kteří nás obklopují. Pokud narazíš na tyto pocity, které tě ruší, a představy, které se ti nelíbí, tak je důležité je v sobě okamžitě změnit. Takže vždy, když se připlíží myšlenka a pocit, které nechceš mít, představ si sama sebe tak, aby ti v tom bylo dobře.

A pozor! Je tu ještě jedna důležitá věc k představování. Až si budeš představovat sebe ve vztahu se svým vysněným mužem, je důležité, aby sis to představovala v přítomnosti, tedy ne, až jednou, ale že se to děje už teď! Právě teď to prožíváš. Proč? Protože když si budeš představovat svůj sen v budoucnosti, tak on vždy zůstane v budoucnosti. Ale ty potřebuješ sama sebe dostat do daného prožitku v přítomném čase. Proto si vše představuješ, jako by se to dělo teď. Právě v tuto chvíli.

Díky tomu se mění tvoje rozpoložení, tvé vnitřní naladění. A ty začínáš jinak vyzařovat, jinak působíš na lidi kolem, a pochopitelně se i jinak cítíš. Jenom si představ, jaké to je, když je někdo zamilovaný. Zpravidla to všichni kolem vidí. Ten člověk září. Najednou je jako proměněný nebo proměněná. A je to právě tato proměna, která způsobuje, že zamilovaný člověk je najednou atraktivní pro mnoho dalších. Je to proto, že jinak vibruje, je v jiném rozpoložení. A ty se chceš dostat do rozpoložení prožitku šťastného vztahu, abys k sobě přilákala, přivolala šťastný vztah.

Zní to docela jednoduše. Ale můžou se objevit i překážky na cestě. Tou největší překážkou si býváme my sami. Je to ten vnitřní hlásek, který se ozve a říká: Na to nemáš. Takový muž, kterého by sis přála, o tebe ani nezavadí. Jsi moc mladá, moc stará, moc hloupá, moc chytrá, moc chudá, moc bohatá, moc tlustá, moc hubená… a bůhví, co ještě. Proto je důležité starat se i sama o sebe, naučit se tyto negativní hlasy v sobě neposlouchat a naučit se promlouvat sama k sobě vnitřně a s láskou. Jinými slovy, mít ráda sama sebe. To se lehko řekne, ale uvést to do praxe někdy vyžaduje trošku trpělivosti.

Jednou z věcí, jak to změnit, je, že si začneme všímat, jak promlouváme v duchu sami k sobě, a jakékoliv negativní myšlenky nahrazujeme pozitivními. Například si všimneš, že se v duchu kritizuješ za to, že už jsi zase nic neudělala, že jsi něco popletla, že ses špatně tvářila, že jsi neschopná, že máš doma nepořádek nebo že už jsi zase nebyla cvičit, i když sis to naplánovala, že už jsi zase snědla ten dort, i když jsi chtěla hubnout atd.

Proto doporučuji jedno nádherné cvičení:

Každý večer si stoupneš před zrcadlo a pozdravíš se. Řekneš třeba: „Ahoj Maruško.“ A co následuje, je seznam pochval za všechno, co jsi v tom dni udělala krásného.

Takže například: „Dneska jsi vstala brzy ráno a díky tomu jsi měla o půl hodiny navíc, ve které sis zacvičila a šla jsi na procházku. Během dne jsi udělala radost paní, když jsi jí pomohla s kočárkem do tramvaje, a v práci jsi udělala skvělou věc, když jsi promluvila o něčem, co ti bylo nepříjemné, a díky tomu jsi pročistila vzduch. A taky jsi výborně dokončila úkol, na kterém jsi pracovala už měsíc, a taky se ti povedlo, když jsi šla cestou z práce, koupit si nádherný polštářek, který ti udělal radost, protože má přesně takovou barvu, která se ti líbí, a zdobí teď tvou domácnost. A také sis udělala výbornou večeři, čímž ses krásně odměnila.“

Můžeš přidat dalších x položek, které tě napadnou, a zakončíš to slovy: „Mám tě ráda.“

Zní to jednoduše a jednoduché to je, důležité je vytrvat a nezapomenout na to, což se může snadno stát, dokud se nám cvičení nedostane pod kůži.

I když si teď třeba klepeš na čelo a říkáš si, že takové pozitivní řeči jsi už zažila, chci tě moc podpořit v tom, abys to vyzkoušela, protože i taková krátká minuta u zrcadla večer ti může ohromným způsobem spravit náladu. A když to budeš dělat každý večer, den za dnem, tak tím vytváříš bohatství pozitivních přesvědčení o sobě sama. A také si zřejmě uvědomíš, jak negativně o sobě možná přemýšlíš. Třeba se v duchu trestáš a vyčítáš si něco, co jsi v tom dni pokazila, ale pak večer u zrcadla zjistíš, že zatímco jedna věc se ti možná trochu nepovedla, tak jsi udělala dalších spoustu věcí úplně skvěle.

Co se týče vztahu, někdy nám brání v tom, abychom se otevřely do vztahu s mužem, naše stará zranění.

Jsou to věci, které jsme prožily velmi často už v raném dětství anebo pak později v průběhu života, kdy nás někdo zradil nebo zranil, až už vědomě, či nevědomě. A my se bojíme. Bojíme se někomu otevřít. Bojíme se, že to zase bude bolet. Možná jsi vyrostla s rodiči, kteří sami neměli úplně ideální vztah, a ty ses rozhodla, že nechceš opakovat jejich chyby.

Ať už jsou tvé minulé zkušenosti jakékoliv, teď je teď. A ty právě teď utváříš svou budoucnost. Stará zranění, ať už jsou jakkoliv hluboká, nejsou ničím, co by tě mělo limitovat na celý život. Jak s nimi zacházet?

Důležité je, že ve chvíli, kdy prožíváš pocity strachu, bolesti, frustrace a tak dále, tak si dovolíš je procítit a uvolnit z těla ven. Co to znamená? Znamená to, že o pocitech je chybné jenom přemýšlet. Pocit je potřeba prožít skrze tělo. Můžeš tomu napomoci třeba tím, že si pustíš nějakou hudbu a tančíš, dokud ze sebe všechno nedostaneš. Tančíš divoce, tančíš divně, protože je úplně jedno, jak to vypadá. Tančíš proto, abys dostala ze sebe to, co tě tíží, co někde zamrzlo.

Ideální je, když k tomu tanci můžeš dělat i zvuky. Tomu napomůže třeba to, že se dostaneš na místo, kde se nebojíš, že tvé zvuky budou někoho rušit. Nebo využiješ sílu svého hlasu, například když jedeš autem a nikdo tě neslyší, a ty do toho můžeš křičet, plakat a dělat cokoliv dalšího, co se z tebe potřebuje dostat ven.

Současně je dobré ta stará zranění nechat odejít a už se k nim znovu nevracet – neanalyzovat je v hlavě zleva doprava a zprava doleva. Zkrátka je prožít, vyjádřit a nechat jít. To znamená, nepotlačovat, když v sobě nějaký pocit mám, ale ani se ho nedržet. Protože to také někdy děláme, že si ty své bolesti hýčkáme a pořád se k nim, znovu a znovu, vracíme na základě našich myšlenek.

K tomu, abychom se pročistili od starých zranění, která nás zavírají, je výborná práce s tělem. Jedna z možností je, jak už jsem říkala, dát své tělo do pohybu – divoce a nekontrolovaně se pohybovat způsobem, který tělu dělá dobře. Možná na začátku zjistíš, že ti to připadá divné, že se vůbec nechceš hýbat, že si připadáš trapně, že ti to připadá zbytečné. Ale často jsou to jenom ty naše pocity, které nás chtějí udržet ve stavu strnulosti a zamrzlosti, odkud se ovšem nemůžeme pohnout dál.

Další, co pomáhá, je, že dopřeješ svému tělu láskyplný přítomný dotek.

Je to i základem celostní smyslné masáže, kterou v Čechách učím od r. 2005. Pokud nemáš ve svém okolí masážní studio, které tyto masáže poskytuje (třeba v Praze to děláme v našem masážním studiu Tantra Spa, ale najdeš i další místa po republice, a i jinde ve světě), najdi si ve svém okolí někoho, kdo masíruje tak, že to tvému tělu dělá dobře.

Může to být jakýkoliv typ masáže. Důležité je, aby dotek toho člověka byl přítomný a láskyplný, což znamená, že když tě masíruje, tak to není takové to rychlé mechanické masírování, a už vůbec ne masáž, u které ten člověk přemýšlí nad něčím jiným, ale věnuje se naplno tobě a tvému tělu. Ta masáž je jako meditace a uctění tvého těla.

Možná budeš potřebovat projít několik míst, než najdeš maséra nebo masérku, u kterých se cítíš opravdu dobře. Když pak někoho takového najdeš, tak tam choď pravidelně – pokud možno každý týden, ale minimálně jednou za měsíc, a to proto, aby si tvé tělo zvykalo na láskyplný dotek. Protože to je to, co nás otevírá i do vztahu.

Někdy říkám lidem, kteří dlouho nemohou najít partnera: „Víš co? Přijeď na náš desetidenní výcvik celostní smyslné masáže, protože to ti úplně pročistí systém. Vytáhne to z tebe staré bolesti a stará zranění a ty je budeš moci odplavit a pustit. V další části kurzu se pak zaměřujeme na to, co v životě chci – jaké kvality v sobě chci rozvinout, jakou kvalitu života chci žít. A zaměřujeme svou životní sílu do toho, co chceme, namísto toho, abychom ji spotřebovávali na to, co nechceme. A navíc během těch deseti dní pochopitelně stále doteky dáváš a doteky přijímáš. Tvé tělo i tvá duše si zvykají na láskyplný kontakt, bezpečí a přátelství. A to tě dostává na vnitřní úrovni do rozpoložení, které tě připravuje na láskyplný a bezpečný vztah.“

Na závěr malá rekapitulace: Co můžeš udělat pro to, abys do svého života přitáhla muže svých snů?

1) Rozhlédni se po prostoru, kde žiješ, a podívej se, jestli je tam pro něj místo. Pokud není, tak ho vytvoř. Obklop se symboly, obrazy, soškami, které zobrazují dvojici a pár. Jednolůžkovou postel nahraď dvoulůžkovou.

2) Představuj si, jaké to je, když s ním žiješ. Představuj si to v přítomném čase – jako že už se to děje. Jaké to je, když se vedle něj probouzíš? Jak společně trávíte den? Jaké to je, když se večer potkáváte po práci? Jaké je milování s ním? Představ si vše tím nejkrásnějším možným způsobem.

3) Pokud při tom narazíš na nějaké vnitřní hlasy, které ti říkají, že to není možné a ať jsi na pozoru, začni se věnovat svému vnitřnímu světu. Negativní hlasy postupně nahrazuj hlasy pozitivními. Můžeš to podpořit i zmíněným cvičením každý večer před zrcadlem, kdy si opakuješ, co se ti v tom dni všechno povedlo, a zakončíš to slovy: Mám tě ráda.

4) Také je důležité otevřít své tělo – otevřít své tělo pro radost, pro živost, pro doteky. Tanči. Tanči s radostí, tanči, abys ze sebe dostala vše, co tě tíží a brzdí, choď na masáže, ovšem ne mechanické, ale takové, které tě otevírají, které opravdu vyživují tvé tělo láskyplným dotekem. Díky tomu do ještě hlubší úrovně zažiješ, jaké to je, být otevřená pro vztah na všech rovinách.

A pokud chceš své životní sny, nejen o partnerství, ale i o čemkoliv dalším, podpořit mnohem rychleji, moc ti doporučuji, ať dorazíš na některý z mých kurzů anebo kurzů, které pořádám ve spolupráci s Richardem Vojíkem.

Je to například přepis limbického otisku, což je půldenní seminář, během kterého můžeš významným způsobem změnit svá vnitřní nastavení a přepsat negativní přesvědčení, ke kterým došlo v průběhu raného dětství a dalších částí tvého života, a nahradit je tím, co si zvolíš žít.

Zvu tě na mé ženské semináře, kde ženám pomáhám, jak se více dostat do svého těla, jak odpravit staré bolesti a jak prožívat více radosti a potěšení.

Můžeš přijet, až budeš mít toho pravého, na seminář pro páry, tak aby ses naučila, jak ve vztahu žít tím nejšťastnějším možným způsobem, a co dělat, aby ten vztah byl krásný nejenom na začátku, ale i po dalších několika desítkách let.

A v neposlední řadě tě zvu na opravdu hluboký transformační výcvik, který trvá deset dní. Je to kurz celostní smyslné masáže. Naučíš se v něm mnohem, mnohem víc než masírovat. Skrze dotek těla do mnohem hlubší míry poznáš sama sebe, své životní sny a vášně a dostaneš do rukou nástroje, jak své sny učinit skutečností.

A to je jen malý výčet seminářů, které nabízím. Je to například i seminář Jak žít život svých snů, který pořádám na konci října na Maltě.

Více informací najdeš na mých webových stránkách.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2018

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře