18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Celostní smyslná masáž vás naučí více prožívat rozkoš

Tantra masáž, kterou ve vlastním pojetí nazýváme Celostní smyslná masáž, je mnohem víc než masáž. Je to příležitost k osobnímu rozvoji. Skrze ni se učíme lépe vnímat svoje tělo, respektovat ho a přijímat. Učíme se naslouchat svým pocitům a chápat je jako pomocníky na naší cestě životem.

Ženské tělo je jako houba

Vnímá a absorbuje do sebe všechny situace. A prožitky, které jsou bolestné, a přitom zůstanou nevyjádřené, pak způsobují v těle sníženou citlivost. Mohou to být úplně “jednoduché” věci, jako že vás někdo třeba svými slovy a chováním zraní a vás to bolí. Pokud to prostě a jednoduše “spolknete”, vaše tělo si tu zkušenost pamatuje. A někde se shromažďují nevyjádřené slzy nebo třeba vztek.

Žena, která zadržuje emoce, tím tlumí vlastní potěšení. Potlačí bolest, ale spolu s tím musí nutně potlačit i radost, na rovině těla i duše. “Pod pokličkou” jsou tak nejen slzy či zlost, ale i pocity hezké.

Vědomé láskyplné doteky celostní smyslné masáže mohou i tyto pocity pomoci uvolnit. Ženské potěšení se rozvíjí nejen skrze “správnou techniku”, ale z veliké části díky tomu, že žena nechá ze svého těla “odejít” to, co ji svazuje a tlumí. Její tělo pak automaticky prožívá mnohem víc, je citlivější. A díky tomu roste i jeho schopnost prožívat rozkoš 🙂

Pro ženy je síla erotického prožitku přímo úměrná míře, nakolik se žena dokáže otevřít a odevzdat. K tomu láskyplný, vědomý a přítomný dotek maséra či masérky velmi napomáhá. Velkou roli hraje i atmosféra otevřenosti a respektu.

Co vás na masáži čeká?

Samotný rituál masáže obsahuje mnoho zajímavých prvků, které probouzejí každou buňku těla a oslovují jeho smyslovost. Kromě olejové masáže se aktivuje kůže i skrze další typy doteků (pevnější i jemnější) a hlazení. Zpravidla zahrnuje kožešinky, peříčka a horké žínky. Nechybí ani úvodní rituál, kdy masírující ještě vestoje “zdraví” přijímající/ho a s úctou ho vede do hlubokého prožitku.

Masáži předchází kratší rozhovor. Zpravidla masírující zjišťuje, zda už klient/-ka masáž někdy zažil/-a a co je jeho či jejím přáním, aby díky masáži prožil/-a. Pro někoho je to hluboký relax, pro někoho dobrodružný výlet, pro dalšího cesta rozvoje a/nebo léčení. Záleží na každém, zda si zvolí i masáž intimních partií nebo ne a zda bude chtít, aby ho masírovala žena nebo muž.

Pokud bude žena přijímat masáž včetně intimní masáže (pohlaví), je nahá. Masážní místnost je dostatečně vytopena. Přesto i tak žena může být po část masáže zakrytá v místech, která zrovna nejsou masírována, bude-li si to tak přát.

Při rituálu Umění doteku bez intimní masáže může mít žena na sobě spodní prádlo nebo opět být nahá, což je pro prožitek mnohem příjemnější. Pokud by z toho ale žena byla po celou dobu nervózní, může si na sobě nechat prádlo.

V původní tradici je v masáži nahý i ten, kdo masáž dává. Není to kvůli erotickému vzrušení, ale proto, že nahota v sobě nese prostotu a lidskost. V nahotě jsme také určitým způsobem zranitelní i silní zároveň.

V našem masážním studiu toto přizpůsobujeme tak, aby se klient/-ka cítil/-a komfortně. Pro ženské klientky je někdy nahota maséra spojena i s obavou, co se bude dít. Proto obzvlášť mužským masérům při výuce masáže doporučujeme, aby měli vždy zakryté pohlaví. Klientky se pak více mohou zrelaxovat. Také masérky mají často šátek přes bedra, kalhotky nebo i tílko.

Rozkoš v každé buňce těla

Muži i ženy celostní smyslnou masáž vyhledávají kvůli tomu, že jim pomáhá rozšířit kapacitu prožívání rozkoše.

Muži se díky práci s dechem a svalovým napětím a uvolněním při technice zvané Velký tah mohou naučit, jak prožívat celotělový orgasmus a vybrat si, zda při vyvrcholení chtějí či nechtějí ejakulovat. Pro většinu mužů je to novinkou a poprvé prožijí, že je možné při orgasmu cítit rozkoš v každé buňce těla, velmi intenzivním a slastiplným způsobem vyvrcholit a přitom si vybrat, že tento prožitek může být i bez ejakulace. Že mohou cítit hluboké uspokojení a uvolnění a současně nepřicházet o energii při ejakulaci.

Kdo na celostní smyslné masáže chodí?

Muži i ženy všech věkových skupin. Podmínkou pro intimní masáž, pokud si ji klient/-ka zvolí, je zletilost. Vzpomínám na případ, kdy otec dal svému synovi k 18. narozeninám Královskou (3-hodinovou) smyslnou masáž. Chtěl, aby jeho syn svou sexualitu poznal a rozvíjel tím nejhlubším možným způsobem. Z takového mladého muže je pak pochopitelně i mnohem lepší, citlivější a vnímavější milenec 🙂

Ženy často chodí s tušením, že jim celostní smyslná masáž pomůže s léčením určitého zranění a bolesti. Díky tomu se pak naplno může rozvinout jejich potěšení. K blokům v prožitku rozkoše patří i tak “obyčejná” věc, jako stud a pocit, že “se mnou a/nebo s mým tělem je něco špatně”. I to celostní smyslná masáž pomáhá uvolnit a klient/-ka pak svoje tělo vnímá s vděkem coby velmi moudrý a nádherný klenot, kterého si váží a naslouchá mu.

Celostní smyslné (tantra) masáže rády navštěvují i páry. Pro většinu dvojic je to inspirace do intimního života. Pro někoho je lákavé určité dobrodružství a vykročení ze zóny komfortu, ochutnání něčeho dosud nepoznaného. V ARKAYA®  jsme měli řadu klientů, kteří si dali párovou celostní smyslnou masáž jako dárek k výročí vztahu. Tyto dvojice často odcházely s extatickými pocity a prohloubením vztahu. Sdílený zážitek pro ně byl oslavou i rozšířením obzorů do dalšího intimního života.

Pro další páry je celostní smyslná masáž “voláním o pomoc”, protože hledají cestu z nějaké slepé uličky či krize. Zkušení masážní terapeuti mohou i zde pomoci případné napětí v páru s citem a pochopením pojmenovat a dvojici dále nasměrovat, jak případné konflikty a krize řešit.

Zkušený masér či masérka mají hluboké zkušenosti práce s lidmi na rovině těla i duše, jsou citliví a svou práci dělají z upřímné touhy lidem pomáhat na co nejhlubší úrovni. Nejde tedy jen o prvoplánové erotické postupy. Protože sexualita člověka je velmi komplexní a úzce provázaná s jeho duší.

Tento článek byl napsán pro Prima Ženy a můžete si jej přečíst zde

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2015

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře