RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

Celostní smyslná masáž je nástroj k probuzení těla i duše

Když se díváme na možnosti, jak znásobit pocity radosti, potěšení a rozkoše ve svém intimním životě, je důležité seznámit se také s Celostní smyslnou masáží. Jde o nádherný nástroj, který nám dává prostor, jak velmi intenzivním způsobem probudit svoje tělo i duši.

„Celostní“ je tato masáž proto, že zahrnuje nejen celé tělo člověka včetně intimních částí, ale také proto, že zahrnuje i jeho duši, a obojí dokáže velmi intenzivním způsobem probudit.

Celostní smyslná masáž toto uchopuje jako jeden celek a využívá smyslnosti v našem těle, protože smyslnost a sexualita jsou úžasné zdroje energie a léčení. Mnoho kultur a tradic vědělo, že sexualita je velmi mocná a posvátná síla, která dokáže nejenom přinášet vzrušení a orgasmus, ale dokáže i léčit a dělat v našem životě zázraky.

Pochopitelně je také zdrojem pro rozvíjení lásky v sobě, k sobě (svému tělu a své duši), respektu k sobě sama, a skrze to i lásku k druhým. Protože, pokud si nectím sebe sama, je velmi těžké uctívat kohokoli druhého. Když jsem velmi sebekritická, jsem také velmi kritická k ostatním. Když nedokážu rozpoznat svoje vlastní hranice, nemůžu cítit ani hranice toho druhého.

„Naše intimita a sexualita nejsou pouze záležitostí těla, stimulace a mechanického vzrušení, ale prožitky v sexualitě jsou úzce spjaté i s naší duší a našimi pocity.“

Proto je základem pro vše sebe-poznání a sebe-procítění…

…SEBE ve svém těle, SEBE se svými pocity. A v tomto sebepoznávání a osobním rozvoji nám právě Celostní smyslná masáž může být úžasným pomocníkem.

V Celostní smyslné masáži se učíme hodně o sobě i o tom druhém. Například je velmi důležité znát rozdíly v prožívání v těle ženy a v těle muže – naše těla a naše sexualita jsou velmi odlišné. Je skoro zázrak, že si můžeme v této oblasti porozumět, což jde právě proto, že jsme tak jiní. Když najdeme způsob, jak se doplňovat, jak podpořit vzájemnou polaritu, tak z toho můžeme velmi čerpat.

Celostní smyslná masáž vede každého, aby naplno prožil a uchopil sílu své sexuality.

To je pak pro nás výhrou i v partnerství, kdy už nepřicházíme za partnerem jako žebrák, který prosí o pozornost nebo se vzteká, že nedostává to, co by si přál, ale vstupujeme do intimního života jako zralé bytosti, které jsou naplněné v sobě a které mohou obdarovávat toho druhého. Pokud k sobě partneři nepřistupují z pozice hladu a touhy něco dostat, ale z pozice plnosti a kapacity jeden druhého obdarovávat, pak to jejich milování i vztah pozvedá na úplně jinou úroveň.

Je důležité dozvědět se hodně i o těle toho druhého. Pokud tyto znalosti nemáme a neznáme rozdíly v sexuálním otevírání ženského a mužského těla, pak máme často tendenci partnera/partnerku obdarovávat tím, co bychom si sami přáli zažívat, a mnohdy je to něco zcela jiného, než po čem ve skutečnosti touží ona či on.

Například máme odlišný rytmus ve svém těle, a zatímco mužské tělo dokáže do vzrušení a vášně nastupovat poměrně rychle, tak ženské tělo potřebuje ke skutečnému otevření se dlouhou přípravu a emoční vyladění.

Mužské tělo se otevírá skrze přímý dotek v intimních partiích. Je to zážitek plný radosti a energie. Zatímco ženské tělo se zavírá skrze přímý dotek v intimních partiích a proto potřebujete ženu do sexuality otevírat skrze to, že hladíte například její ruce, chodidla, kotníčky, vlasy, šíji, že s ní navazujete kontakt v oblasti jejího srdce – což znamená, že jste vůči ní pozorný, že jí nasloucháte, že vnímáte její pocity – a ona se cítí viděná, vnímaná, uctěná, a to je to nejlepší afrodisiakum. To způsobí, že se žena cítí nasycená v srdci a díky tomu se otevírá sexuálně. U muže se často, skrze radost v oblasti sexuality, otevírá oblast srdce – je to opačná cesta.

Spolu s tím je celá škála doteků a některé z nich lépe otevírají ženské tělo, další opět tělo mužské. U většiny mužů je vhodné používat doteky, které jsou poměrně dynamické, variabilní, mohou být i silné a překvapivé.

V mužské masáži lze využít proplácávání. Když masírujete mužský penis, je skvělá variabilita – každou chvíli děláte něco nového. Ale pokud byste začali proplácávat ženské tělo a v oblasti vagíny byste dělali každou chvíli něco nového, tak to ženu nejen rozzlobí, ale i zraní a ztraumatizuje, protože je to nepříjemné, když se ve vagíně stále něco mění.

Vagína a ženské tělo obecně má rádo nikoli variabilitu, ale kontinuitu. Dotek, který je hezký a příjemný, se děje dlouho a vůbec nevadí, že je pořád stejný. V případě ženského těla byste využívali také mnohem více pomalosti, takové, která mužskému tělu může připadat velmi nudná. A to je jen několik málo příkladů.

Jako společnost bychom se měli učit tyto základy práce s tělem nejpozději v období dospívání a předešli bychom mnoha nedorozuměním, mnoha zraněním v oblasti těla i duše a bez nadsázky i mnoha rozvodům.

Přijeďte na náš 10-denní transformační výcvik CORE TOUCH® I, který Vás provede hlubokou cestou k porozumění a přijetí sebe sama, a uvolnění hlubší kapacity otevřít se životu a lásce.

Zažijte lásku, radost a potěšení v každé buňce Vašeho těla. Navštivte náš prožitkově-vzdělávací prostor ARKAYA® – Centrum těla a vyberte si některý z programů masáží, léčení a individuální výuky. V našem centru se setkáte pouze s certifikovanými masérkami a maséry – nejlepšími z těch, kteří prošli naším výcvikem CORE TOUCH®

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2019

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře