18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Pár slov k tématu prožívání intimity po porodu + inspirace k léčení

Intimita po narození dítěte

Ke kurzu „Sexualita po porodu“  nás inspirovala z velké části práce s Elenou Tonetti (autorka DVD „Porod jak jej známe“ a lektorka výcviků pro duly a léčení porodního traumatu), kontakt s dulami/ porodními asistentkami z mnoha zemí a také kontakt s mnoha ženami a páry, jejichž intimní život po příchodu dítěte značně odumřel. Na konzultace k nám pak po letech chodí páry, aby zjistily, zda intimitu a vztah ještě mohou „zachránit“… Přitom je škoda a zcela zbytečné, čekat tak dlouho, až se sobě dříve milující partneři na tělesné a následně i duševní úrovni do značné míry odcizí.

Příčin pro zeslabení či vymizení intimního života po příchodu dítěte je několik:

  1. změna životního stylu, často vyčerpání z péče o dítě a nedostatek spánku… fyzické a psychické vyčerpání;
  2. změna hormonů v těle;
  3. fyzická poranění způsobená porodem: natržení vnější i vnitřní, chirurgické zásahy (nastřižení, císařský řez).

Na co většina rodiček není připravena, že prožívání sexuality se po porodu značně změní – velká část žen je tak vytížena i nasycena kontaktem s dítětem, že na intimitu s partnerem nemá ani pomyšlení. Energeticky se propojí s děťátkem, a partner „krouží“ kolem, protože je ze systému na energetické úrovni vyřazen. Pro něj je ovšem tělesný kontakt s partnerkou zdrojem prožitku lásky.

Často pak nedostatek partnerské intimity kompenzuje zvýšenou přítomností v práci, a pokud situace přetrvává až příliš dlouho, začne tělesný kontakt hledat jinde. Většina žen nemá informaci, že intimitu s partnerem by měly vědomě znovu-vytvářet, a nečekat, až se jim navrátí „chuť na sex“. K tomu dochází u poměrně mnoha žen docela zřídka!

Pokud je ve hře ještě fyzické poranění, trhliny a jizvy, pak je pohlavní styk současně i bolestivý. Což je další důvod, proč se intimitě vyhýbat, a proč je partner často ochoten dlouho čekat.

Málokdy se k nám dostane informace, jakým způsobem poraněnou tkáň léčit. Na semináři vysvětlujeme techniku léčení zjizvené tkáně; jemnou masáží léčíme jizvy, ať už jsou čerstvé, nebo i roky staré. Tato jemná, ale velmi efektivní masáž, tkáň hojí a/nebo obnovuje její citlivost.

Současně slouží uvolnění emočního napětí a bolesti, která je se vznikem jizvy spojená. Technika léčení zjizvené tkaně tak léčí nejen na rovině těla, ale napomáhá masivnímu emočnímu uvolnění.

Ženy si přitom často neuvědomují, jak silně jejich život daná skutečnost ovlivňuje. Je běžné, že žena, která rodila například císařským řezem, nerada na místo, kde má jizvu, byť jen pomyslí, nerada se ho dotýká, a nerada umožňuje dotek někoho jiného. Tento fakt ovšem v životě vytvoří nepřetržitou, nikdy neustávající hladinu stresu, pramenícího z potlačení. V podstatě se jedná o nepřetržitý zápas se sebou sama, který klesne na podvědomou úroveň.

Díky uvolnění emočního napětí, pramenící ze staré bolesti, se tak otevírá prostor pro zcela novou citlivost, svobodu a radost v těle.

Základní doporučení pro budoucí a čerstvé maminky a jejich partnery:

  1. Připravte se na možnost ztráty chuti ženy k intimnímu kontaktu. Je to docela časté, že se zcela promění prožívání sexuality! Vědomě najděte čas a způsob, jak mezi sebou udržet intimní kontakt.
  2. Pokud je běžný pohlavní styk pro ženu bolestivý, využijte léčivé masáže zjizvené tkáně. Tu může provést vyškolený odborník (Sexological bodyworker), nebo se ji může naučit partner a svou ženu tak postupně může léčit sám, což navíc vytváří krásný sbližující kontakt mezi partnery (seminář „Sexualita po porodu a léčení jizev“).
  3. Jako žena provádějte partnerovi intimní masáž, abyste mezi sebou udrželi erotickou energii živou, což je provázané s dalším láskyplným kontaktem (kurz Joni a Lingam). V páru můžete také využívat tzv. vědomé milování – tento způsob spojení je zcela neinvazivní, jemný, vědomý, a plný lásky. V páru podporuje duševní intimitu a harmoii, a hluboce léčí také tělo ženy i muže (kurz Intimní retreat pro páry).

Seminář „Sexualita po porodu“ je určen partnerům, kteří se připravují na příchod dítěte (nejlépe! – jako prevence), nebo jsou již po porodu – a to třeba i několik let po příchodu dítěte. I tehdy totiž má smysl se zjizvenou tkání pracovat!

Seminář je samozřejmě také velkým přínosem pro všechny, kdo pracují s těhotnými ženami a ženami po porodu, protože tak lze nejefektivněji dopravit užitečné informace tam, kde je třeba.

Mnohokrát jsem slyšela hlasy „Kdybych tak o vašem kurzu věděla před pěti lety!“ a smutné výpovědi žen, které ještě rok po porodu zašly za gynekologem, protože si nevěděly rady s neustálou bolestí, a dozvěděly se jen, že je to normální a že se s tím nic nedá dělat! Je tak nesmírně užitečné, aby každý, kdo přichází do kontaktu s mladými matkami, mohl poskytnout co nejvíce smysluplných informací.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2013

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře