Záměr vytvářet lásku

obalka

Denisu Palečkovou znám z několika seminářů, které jsem již sama nebo s partnerem absolvovala. A protože se mi velmi líbí témata, kterými se Denisa zabývá, i její způsob prezentace, pozvala jsem ji na konferenci Aktivní rodičovství. A v návaznosti na konferenci jsme si spolu povídaly o rodičovství, intimitě a kurzech pro páry. Začtěte se a inspirujte se i vy.
(Text: Lucie Harnošová)

Denisa Palečková se od roku 2002 věnuje vedení seminářů v oblasti osobního rozvoje, partnerství, sexuality, celostní smyslné masáže. Její miminko, které vidíte na titulní straně našeho časopisu, se narodilo v únoru 2014.

Co tě přivedlo na konferenci Aktivní rodičovství a co se ti na ní líbilo?

S radostí jsem přijala Tvoji pozvánku. Líbí se mi téma konference, vědomá snaha být co nejlepším rodičem, ale v tom všem i pečovat o sebe. Z praxe svých konzultací a seminářů vím, že partnerská intimita je pro mnoho rodičů s malými dětmi výzva. Pracovní stres v kombinaci s péčí o dítě či děti často bývá po pár měsících a letech to jediné, co pár sdílí. Napřed se věnujeme “povinnostem” a čas na partnera a rozvíjení vztahu už nezbývá. Tiše předpokládáme, že vztah bude fungovat “sám od sebe”. Ale tak to není. Je třeba o něj pečovat, stejně jako jsme to dělali na počátku. To jsme chodili na rande, dotýkali se, hodiny si povídali, věnovali si plnou pozornost. Po pár letech vztahu “už víme”, jak partner funguje, co má a nemá rád… Nevěnujeme si vědomou pozornost a to, že spolu jsme, bereme jako samozřejmost. Pochopitelně se po čase cítíme vztahově vyprahlí. Ovlivní to každodenní komunikaci i intimitu. Je mi blízké hledat a žít to, co je pro nás “přirozené”. Tedy i bio, eko ladění. Hledání optimální výchovy pro děti. Dávat dětem prostor a vnímat i podporovat jejich osobnost a vnitřní sílu. Tyto principy mi jsou blízké.

Jaké bylo tvé téma na konferenci?

Mým tématem byla právě partnerská intimita v době, kdy na ni často nezbývá čas. Kdy se pár stará o práci, složenky, praktické věci a děti. A často už nevidí možnost, jak mít čas “sami pro sebe”. Sex je někdy to poslední, na co mají rodiče pomyšlení. Představovala jsem koncept tzv. vědomého milování, které překvapivě není časově náročné, nevyžaduje předem “chuť na sex”, nažhavení, erekci apod. Kdy i z “bodu nula” či “bodu mrazu” vstupujeme do láskyplné tělesné výměny. Nezaměřujeme se na žhavost a vášeň a “sexuální výkon”, ale na láskyplnou přítomnost, vnímání toho druhého a záměr prostřednictvím svého těla vytvořit co nejvíce lásky (Make love = milovat se = doslova “dělat lásku :-)). V moderním jazyce by se dalo říct, že pracujeme s přístupem mindfulness, vědomého bytí. A svou pozornost zaměřujeme do těla; minimum prostoru věnujeme svým myšlenkám, představám apod. Obracíme se k moudrosti těla. Pak často celí překvapení zjistíme, že naše tělo “nemá problém”; jsou to naše myšlenky, které si utváříme.

A opravdu se dá skloubit intimita a péče o dítě?

Pro vědomé milování stačí například i 10 minut denně. Párům radíme, aby pojali milování jako praxi. To znamená aktivitu, ke které se vracím, i když zrovna nemám náladu, chuť, energii. Podobně se například lidé věnují meditaci nebo sportu. Každý, kdo se zabývá pravidelně nějakým

Celý časopis si můžete přečíst ZDE.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2014

Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Spoluzakladatelka Školy celostní smyslné (tantrické) masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studia Tantra Spa a profesionálního výcviku Core Touch. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev.

Pravidelná inspirace
pro váš šťastný vztah?

Vyplňte svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do vaší schránky.

Komentáře