🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

 🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

Co lidem nejčastěji chybí ve vztahu?

Tento článek psaný pro ČasOpis ALLfest 2019 si můžete přečíst ZDE.

Již více než 16 let učíte lidi, jak být šťastní ve svém životě, vztahu a intimitě. Učíte laické i profesionální výcviky Celostní smyslné masáže CORE TOUCH® a legendární víkendové Retreaty pro páry, které nejen obohatily, ale často i zachránily dnes již tisíce vztahů a rodin. Na téma vztahů, intimity a životního štěstí jsou i vaše videa a články.

Co lidem ve vztazích nejvíce chybí a co řeší?

Dvě základní témata jsou nedostatek porozumění a nedostatek vyživující intimity. Ženy někdy cítí, že jim partner nerozumí a že jim nevěnuje takovou pozornost, jakou by potřebovaly – v každodenním i intimním životě. Nerozumí jejich pocitům, nejsou dost empatičtí, válcují svou ženu rozumem. V posteli se jí dotýkají příliš rychle, jinde než by chtěla nebo vůbec.

Muži zase bývají frustrovaní, proč se jejich partnerka nechová více rozumně a klidně, proč má tolik divných emocí, proč se jí stále něco nelíbí… Přáli by si více klidu a pohody, a často i více nekomplikované, radostné vášně.

Přestože to tak navenek nemusí vypadat, nadpoloviční většina dvojic není spokojená se svým sexuálním životem. Milují se zřídka či vůbec. A pokud se milují, málokdy je to zkušenost, která by je skutečně naplnila hlubokou radostí a láskou.

A vy na to znáte lék?

První co je důležité si uvědomit, že není třeba za nastalou situaci vinit sebe či partnera. Málokdo z nás vyrostl v prostředí, kde bychom byli obklopeni inspirujícími vzory. Když se 100 lidí zeptám, kdo by chtěl žít, co se týká lásky a vášně, vztah podobný jako měli jeho rodiče, zvednou se 3-4 ruce… Přitom je to právě vztah našich rodičů, který vytváří hluboké otisky ohledně našeho nastavení do lásky a intimity. Někteří nezažili v dětství láskyplné doteky od svých rodičů, a ani neviděli své rodiče se dotýkat, objímat, vyjadřovat si lásku, vděk a respekt.

V dětství se utváří hluboké emoční stopy a vnitřní nastavení, které pak v životě máme tendenci znovu a znovu vytvářet. To však lze díky tzv. přepisu limbického otisku a díky vědomé práci s vlastním tělem a prožitkem změnit.

Další impulsy přichází formou učení a nápodoby. Málokdo však získá během dospívání smysluplné a skutečně obohacující a užitečné informace ohledně milování s partnerem. Nezřídka si účastníci našich kurzů posteskli, že kdyby to, co učíme o vztazích a intimitě, věděli v mládí, mohli si ušetřit mnoho trápení a třeba i rozvod.

Vím o případech, kdy jste na Retreatu pro páry měli účastníky, pro které byl víkendový kurz poslední nadějí před rozvodem…

Ano. Někdy je k tomu vedlo pragmatické zjištění, že kurz je levnější než rozvod. Jednou nás dokonce navštívila dvojice už po rozvodu… ale měli pocit, že by to spolu znovu mohli zkusit. Jiný pár k nám zavedla slova školního psychologa, že eskalující duševní problémy jejich syna jsou odrazem nefunkčního vztahu rodičů.

Co mohu udělat jako rodič, když chci, aby moje děti nemusely procházet podobné omyly a bolest jako já, a získali praktickou a užitečnou vztahovou a sexuální výchovu?

Na prvním místě je pochopit, že malé děti se učí skrze pozorování a cítění svých rodičů. Největším darem tak pro ně je, když jako rodiče rozvíjíme lásku, štěstí a radost v oblasti intimity. Někdo si posteskne “no jo, ale s tím mým…”. Potěšení a rozkoš ovšem prožíváme ve svém vlastním těle. Skvělý a pozorný partner může být nádherný most k rozkoši ve vlastním těle, ale není to záruka. V první řadě se potřebujeme otevřít lásce, intimitě a rozkoši sami v sobě.

To ne vždy bývá lehké, často nám v tom brání zranění na duši, které jsme utrpěli v raném dětství i v průběhu života. Ve snaze zabránit další bolesti a zklamání se uzavíráme… ale to je slepá ulička. Spolu se snahou neprožít bolest se tlumí i naše kapacita prožívat radost, lásku i tělesnou rozkoš.

Jak ze začarovaného kruhu ven?

Nejrychlejší a nejefektivnější cestou, kterou znám, je vědomá práce s tělem. V hlavě si ledacos “okecáme”, ale tělo nelže. Díky přítomnému, láskyplnému doteku se dostáváme do hloubi sebe sama. Můžeme uvolnit emoce, které vytvořily krunýř kolem našeho srdce a napětí v těle… a otevřít se pro více energie, lásky a potěšení. Sexualita je spojena i s naší tvořivostí a radostným plynutím.

V roce 2007 jste založila masážní studio Tantra Spa, které letos rozšiřujete o seberozvojové a výukové programy pod názvem ARKAYA® – Centrum těla

Ano, ARKAYA® je pro mě místem, kde díky skvělému týmu absolventů našich pokročilých výcviků práce s tělem pomáháme ženám, mužům i párům dostat se hluboce k sobě sama, podpořit intimitu v sobě i ve vztahu a získat praktické dotekové zkušenosti: Jak otevřít tělo ženy do radosti a potěšení? Jak podpořit větší přítomnost a rozkoš v mužském těle? Jedna rovina učení je skrze vlastní prožitek. V našich masážích podporujeme ženy i muže v tom, aby byli schopní prohloubit svůj prožitek v těle, a přenést tuto zkušenost domů. Druhá rovina je pak praktická výuka doteku.

Jaké chyby v sexu dělají lidé nejčastěji?

V oblasti doteku těla mezi mužem a ženou v drtivé většině případů neplatí pravidlo “co máš rád, dělej druhému”. Ženské a mužské tělo reaguje v oblasti intimity na jiné podněty. Ve snaze potěšit partnerku se mnoho mužů vrhá ženám do klína dříve, než jsou vůbec připravené… protože z jejich pohledu není zajímavějšího místa na těle. Naopak ženy své muže často zbytečně dlouho “připravují” na sex empatickými rozhovory a hlazením v oblasti zóny srdce – to je na srdci, ve vlasech apod. Jasně tak děláme, co bychom si přáli sami pro sebe. Ženy nechtějí být moc “hrrr” a muži zase ztrácet čas “zbytečnostmi”.

Velkým tématem je i ústup sexuality v partnerství po příchodu dětí…

Ano. Kromě prudké změny životního rytmu a stylu… únavy a nedostatku času… projdou některé ženy při porodu docela náročnou zkušeností. Může to být poranění a zjizvení těla, které intimní prožitek ovlivní výrazným způsobem (bolestivost a/nebo snížená citlivost). Další část žen hodnotí dny a týdny po porodu jako velmi náročné – vypráví například, že se cítily opuštěné, unavené, na vše samy… a přestože si logicky vše dokáží zdůvodnit, cítí v sobě trpkost a na rovině těla i duše se uzavírají vůči partnerovi a intimitě vůbec.

Naštěstí lze i v těchto případech relativně rychle pomoci. Protože jsou tato témata poměrně častá, máme na to v ARKAYA® zaměřeno hned několik programů – například Otevři své srdce, Radost a potěšení (vaginální mapování) a léčení jizev.

Co v sexu nejvíce postrádají muži?

Muži si často prvoplánově myslí, že je to více vášně a sexy aktivity od partnerky… něco ve stylu pornografie. Přičemž jejich žena není příliš motivovaná do podobných výkonů. A přestože tyto prožitky (kouření na tisíc způsobů, střídání pozic, sex s více partnerkami…) mužům mohou přinést radost a intenzitu, neuspokojí na dlouho určitý typ “sexuálního hladu”.

Ten nasytí jen žena, která je hluboce propojena se svou esencí. Která je uvolněná a měkká ve svém těle i duši. Která je současně spontánní a vášnivá. Která hluboce přijímá sama sebe, a díky tomu se dokáže uvolnit a vyjadřovat bez napětí a stažení. Žena, která neválcuje své pocity stále rozumem, a nebojuje sama se sebou. Která je propojená se svým tělem, pánví, sexualitou i srdcem. To je pak i pro muže skutečný dar.

Pro ženy je vysvobození, když přestanou čekat na to, až přijde “ten pravý” nebo až ten jejich začne dělat to či ono… a začnou se radovat ze svého těla, ze sebe sama a ze života 🙂 Nikdo to za nás neudělá, a je to ve výsledku jediná cesta, jak do svého života přinést trvající radost a lásku – tím že se jí otevřeme v sobě 🙂

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2019

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře