🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

 🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

Co je nového v sexu?


Musíme se sex opravdu učit? Není lepší poslouchat svoji přirozenost?

Jeden z důvodů, proč “přirozenost” moc nefunguje, je, že jako muži a ženy míváme v sexu zpravidla odlišné cesty, co naše tělo otevírá a nabíjí. Pro většinu žen je důležitou předehrou emoční vyladění – to znamená rozhovor, pak například společný tanec, kdy se potkají těla, a v neposlední řadě spousta doteků na neintimních místech.

Ženy nechápu, proč se jim muži mají tendenci vrhat do klína mnohem dříve, než jsou připravené. Na druhé straně se muž vůbec nebude zlobit, když se partnerka s láskou bude věnovat rovnou tomu nejcennějšímu, co má, a třeba mu ani nepohlédne do očí.

Podvědomě se snažíme partnerovi dát, po čem sami toužíme… ale muž dlouhé rozhovory, pohledy do očí a hodinové hlazení po těle zpravidla považuje za nesmyslnou ztrátu času. Mužské a ženské tělo v oblasti sexuality fungují jinak. To je jen jedna z mála věcí, které bychom se měli naučit.

Sex může být přímočarým aktem rozmnožování, a pak asi moc vzdělávání nepotřebujeme, vystačíme si se základními informacemi, kdy použít kondom a kdy ne. Ovšem pokud chceme milování povznést na hlubší zdroj lásky, propojení, rozkoše a navýšené životní energie, intuice nám stačit nebude.

Co člověk prožívá při skutečné extázi? A co byste doporučila ženám, které k vyvrcholení ne vždy dojdou (nějaká technika, kurz, podmínky při milování)?

Prožitky v oblasti sexuality jsou velmi individuální. Někdo rozkoš prožívá hodně tělesně. Jiní mohou mít i mimotělní zážitky, vidět světla apod. Je to velmi pestrá škála, a nelze říct, že by něco bylo lepší a horší. Co bychom však měli vědět, že sexualita může a měla by být zdrojem energie, radosti a lásky. Pokud tomu tak není, je to dobrý impuls k tomu, začít se zajímat dál – o své tělo i duši. Sexualita je životní síla, a jako taková mlže i uzdravovat a prodlužovat život. Když je navíc sdílená, naplňuje naši základní lidskou potřebu propojení a blízkosti.

To, že většina lidí v sexu nezažívá, co by si přáli, vůbec neznamená, že by s nimi nebo partnerem bylo něco špatně. Zpravidla je to odraz nedostatku praktických informací a zkušeností. Naše tělo je jako nástroj, a když chceme koncert, je třeba studovat a trénovat, jako v jakékoliv jiné oblasti.

Co dělat, pokud v jinak spokojeném vztahu nefunguje partnerská intimita?

Pokud to ani jednomu z partnerů nevadí, je zbytečné si s tím lámat hlavu. Zpravidla ovšem alespoň jeden z partnerů spokojený není. A pak doporučuji hledat cesty, jak vytvořit více radosti a lásky i v této oblasti.

Určitě bych chtěla partnerům vzkázat, aby jen nečekali, až oba dostanou na sex “chuť”. To se manželům po pár letech soužití, a navíc třeba s malými dětmi, poštěstí málokdy. Intimní chvíle je třeba vytvářet a nečekat, že se “stanou”, že zčistajasna vzplane vášeň a zahřmí. Na tělo se můžete dívat jako na nástroj lásky. Pokud si neuděláte čas a necháte jej ležet v koutě, žádná hudba hrát nebude.

Někdy se na “nefungování” podílí i zranění na těle a duši, vlivem kterých se uzavíráme a intimnímu propojení vyhýbáme. Zde mohou pomoci i léčivé techniky práce s tělem, jako vaginální mapování pro uvolnění pánevního dna a zcitlivení, nebo léčení jizev, pokud je třeba.

V neposlední řadě je dobré vědět, že milování nemusí být jen o žhavé vášni. Lze jej rozvíjet i z klidu přítomného okamžiku, jako meditaci. Díky tomu se začne postupně uvolňovat více radosti a jiný druh vášně. Páry díky tomu nachází způsob, jak žít zajímavý a naplněný intimní život i v dlouhodobém vztahu po mnoho desítek let. Tzv. vědomé milování je jednou z technik, které vyučujeme na víkendových Retreatech pro páry, které obohatily i zachránily již mnoho tisíců vztahů.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2019

Tyto odpovědi jsem psala pro časopis Svět ženy do článku na téma ,,Co je nového v sexu?“.

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře