Vaginální mapování – víc než pouhá masáž

Po porodu se sexuální život žen obvykle zcela změní. U někoho se cítění a zralost sexuality prohloubí, u většiny žen však bezprostředně po porodu dojde k rapidnímu snížení chuti na sex.

Délka tohoto období mnohdy mnohonásobně přesahuje pověstné šestinedělí. Může to trvat měsíce a často i roky. Poradíme vám, jak probudit paměť těla a vrátit se k příjemnému užívání intimity daleko rychleji.

Proč je tomu tak a co s tím?

Hormonální výkyvy. Únava, fyzické přetížení, rozhození spánkového režimu. Nová odpovědnost. Psychické problémy spojené s mateřstvím, kdy partner vidí svou ženu jako matku a ne jako milenku. Zásadní změna životního stylu. Prostě spousta důvodů, které vedou k ochabnutí milostného života. A k nim se přidružují i problémy fyziologické, které často bývají přehlížené a neřešené.

Vagína ženy je po porodu pohmožděná, zraněná, místy natržená, často chirurgicky nastřižená a vůbec bolavá. Pokud nejsou zranění správným způsobem ošetřena, tlumí jizvy po nich potěšení ze ženské sexuality. Vagína zůstává bolestivá nebo v lepším případě necitlivá a sex se stává manželskou povinností, či dokonce důvodem k nevěře a rozvodu.

Léčí jizvy duše

V tkáni zůstává po porodu nahromaděná bolest fyzická, ale i psychická, která při milostném styku způsobuje nepohodlí a celou škálu nepříjemných emocí. Vaginální mapování vede k znovunavrácení citlivosti a potěšení do vaginy. Vzniklé jizvy lze totiž léčit prostřednictvím masáže ricinovým olejem. A znecitlivělé stěny vagíny můžete jemně rozmasírovávat za pomoci pomalého vědomého doteku, který umožňuje zmírnit prožitou bolest, ať už fyzickou, nebo duševní.

Nepříjemné zkušenosti tak doslova mizí z těla za jemného vedení masírující osoby. Takto lze často vyplavit i dávnozapomenuté vzpomínky a situace, které nás kdysi zranily a zůstaly uložené hluboko v paměti těla.

Probouzení paměti těla

Vaginální mapování je léčivý postup, který je součástí sexuologické práce s tělem. Tento nový trend přišel z USA a umožňuje zcitlivění vaginální tkáně a léčení traumat.

Probíhá tak, že se terapeut velmi pomalu dotýká jednotlivých bodů vaginálních stěn. Proto se také můžeme setkat s označením vaginální akupresura – jednotlivá místa se totiž různě silným tlakem mačkají. Během masáže se žena pokouší identifikovat pocity, které se objevují v místě doteku a po celém těle a pojmenovávat je. Tím probouzí paměť a moudrost těla a uvolňuje to, co dosud bylo uzavřené.

Jak na to?

Vaginální mapování má největší význam bezprostředně po porodu, pomáhá však v jakékoliv fázi života, třeba i dvacet let po negativním zákroku, který tělesné a duševní prožívání ztlumil: porod, ale též operace nebo trauma jako sexuální zneužití či nevěra. Intimní doteková metoda umožní rozpustit ochranný krunýř, do kterého se člověk uvězní, aby se vyhnul bolesti.

Vaginální mapování se můžete naučit na kurzech Mgr. Denisy Palečkové, specialistky na tantrickou masáž, a Richarda Vojíka. Výuky se lze zúčastnit i s partnerem a po zvládnutí kurzu pokračovat doma. Žena totiž může mapování provádět sama na sobě, s podporou druhé osoby je však efekt mnohonásobně větší. Sdílená zkušenost obvykle prohloubí vzájemnou důvěru, porozumění a intimitu.

Denisa Palečková pro Žena.cz

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2015

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Spoluzakladatelka Školy celostní smyslné (tantrické) masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studia Tantra Spa a profesionálního výcviku Core Touch. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev.

Pravidelná inspirace
pro váš šťastný vztah?

Vyplňte svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do vaší schránky.

Komentáře