Jak na sex, když partner nechce

Dotaz jedné z čtenářek článku Slow Sex mě inspiroval k dalšímu článku – doufám, že přinese užitek i Vám ostatním. Denisa

DOTAZ:

Jsem vnimava zena, rada se miluji, jsem vasniva, tancim, cvicim jogu, kreslim, takze tvorivosti mam dost. Jsem spise dotekovy typ, muj partner toto ale nesdili, jsme spolu 4 roky a milovani probiha skoro bez predehry, vubec si se mnou nehraje, ze zacatku tak tri roky celkem ano, ale ma sexualni frustrace pred mestruaci dosahuje vrcholu, protoze at se snazim na sobe pracovat jakkoliv, vnimam a posiluji svoji vnitrni zenu, tvorivost, oblekam se zensky apod., hladim ho ve vlasech, masiruji ho, malokdy mi to vrati. Skoro mne neliba jazykem skoro vubec. Mam ho i presto rada, ale je to pro mne hodne tezke. Nekdy mam naladu jen byt v jeho naruci, mazlit se, vymenovat si doteky, experimentovat, on se rad diva na porno a dela si to i treba sam. Uz nejak nemuzu dal… Poradite mi prosim… Jinak kouka po zenach, uz jsem se s tim naucila pracovat, ze si rikam, ze se mne to netyka, ale vite co, nastve to, kdyz se oblecu svudne, puncochace, krajkove kalhotky, pritulim se a nebo otevrene reknu, ze na to mam chut a jsem odmitnuta. Milovani dava memu zivotu smysl. Jsem stirka, partner je take vodni znameni. Snazila jsem se mu to rict nekolikrat a nebo i zacit doteky apod, ale nechci, aby to sklouzlo do vycitani nebo nuceni, jak to mam udelat, aby to nevyhaslo uplne?? A nebo co delam spatne, kde je chyba? Milujeme se jen jednou tydne, nekdy 2x, pro mne je to malo… Dekuji za radu.

ODPOVĚĎ:

Milá Mayro,
děkuji ti za tvůj dotaz. Odpověď na tuto otázku zajímá téměř všechny ženy, prože každá z nás se někdy ocitá v situaci, kdy by se chtěla se svým mužem milovat, i když on má zrovna jiné plány, je unavený a podobně.

Jako muži a ženy jsme rozdílní a máme také odlišný přístup k sexualitě a k milování.

Chce-li se muž milovat se ženou, musí ve většině případů nejprve probudit její lásku, a žena se mu pak otevře i fyzicky a může s ním mít naplňující sex. Většině žen se líbí, pokud je muž nejdříve hladí a mazlí na “okrajovějších” částech těla, ve vlasech, na prsou a pak postupně, jak se více otevíráme, přistupujeme k samotnému spojení.

Muži však fungují opačně. Dokonce je možné je otevřít lásce skrze sex. Hlazení ve vlasech a na hrudi, dívání do očí a podobně většinu mužů spíše uspí než vzruší. To platí zejména, pokud jste se svým stálým partnerem. Stejnou chybou je vyzvat muže slovně, aby se šel s tebou milovat.

Pokud chceš svého partnera svést v situaci, kdy on zrovna nemá chuť, respektive ještě neví, že jí vlastně má :-), je třeba zvolit na muže přímější přístup. Napíšu ti zde bez obalu a společenských konvencí techniky, které na muže v těchto situacích většinou fungují a mohou zlepšit váš vztah:

1. Předveď svému muži sebelásku

Muže vzrušuje poled na vzrušené ženské tělo. Požádej partnera, když se nechce milovat, aby byl jen svědkem tvé sebelásky. Popros ho, aby se při tom neoddával erotickým představám, ale byl s tebou přítomný a díval se na tebe. Je to mimo jiné také jeho pozornost, která tě naplní. Svlékni se a masturbuj před ním – nemusíš se snažit ho svádět, ale zaměř svou pozornost do svého těla, pěstuj potěšení a vzrušení a hluboce dýchej a bez zábran vzdychej, pokud to tak budeš cítit. Otevři se lásce a představ si, jak jí záříš na všechny bytosti i na partnera. Naprosto, bez společenských konceptů a pocitů viny, se otevři potěšení, lásce a svému tělu. Tvé tělo i mysl se naplní energií a krásou. Zkus cítit každou buňku svého těla, jak je plná lásky. Věšinou pak i muž zjistí, že se vlastně chce milovat, a do hry se zapojí. Jinak si alespoň sama užiješ lásku a potěšení.

2. Jdi přímo na věc

Pokud máš chut muže motivovat k sexu, i když on zrovna nemá chuť, tak nekomunikuj s jeho mozkem, ale přímo s jeho penisem. Polož mu ruku na penis, chytni ho s láskou a můžeš třeba rovnou pokračovat orálním sexem. To spustí v mozku muže naprosto odlišně procesy než rozhovor o sexu. Z tvé otázky vyplývá, že tvůj parner ja patrně jako věšina lidí v dnešní době příliš zaměstnán svými představami a myšlenka, které mu brání, aby více prožíval své tělo a svou sexualitu.

Výše zmíněné principy a další můžeš sama nebo spolu s partnerem ještě lépe spolu s partnerem objevovat na našich seminářích, například kurz intimní masáže Joni a lingam nebo Retreat pro páry či skupina Muž a žena – na obou vysvětlujeme hodně k tomu, jak odlišně fungujeme jako muži a ženy na rovině každodenního i intimního života, a jak tyto rozdíly využít k vzájemnému obohacení se (nikoliv k pokusům, aby partner myslel a cítil stejně jako já, a z toho plynoucích konfliktů).

Dále, co by mohlo pomoci je také dostat partnera více do těla – najlépe pokud ho přiměješ ke sportování, posilování či jiné činnosti zaměřené na tělo.

Někdy bývají příčiny chybějící či střídmé sexuality hlubší; vyhýbáme se tělesné intimitě, protože v nás otevírá něco, s čím se bojíme konfrontovat. V mnoha kulturách a tradicích byla sexualita využívána jako nástroj duchovního rozvoje. Souvisí tak také s rozpouštěním ega a dalšími tělesnými a duševními procesy, které přesahují naše běžné porozumění světu. K tomu nám naše kultura nedává mnoho “vzdělání”, a tak můžeme být určitými prožitky zaskočeni, nedávají nám smysl, a jako obrana se sexualitě uzavíráme.

Svou roli může hrát i stud a pocit viny, které nám odmala byly s naším tělem a obzvlášť jeho intimními částmi spojovány. Tato naprosto neužitečná, hluboce vkořeněná přesvědčení (často tak hluboce, že si jich ani sami nevšimneme, a myslíme si, jak jsme sexuálně svobodní…) často tlumí opravdovou vášeň a hlubší intimitu v našem životě, dokud se jimi nezačneme vědomě zabývat.

Co konkrétně je to u Vás nelze říct na 100%. Pokud nezaberou výše zmíněná doporučení, můžete ke mně také přijít na individiuální konzultaci. Někdy opravdu stačí upravit pár “maličkostí”, o kterých jsme nevěděli a nikdo nám o nich neřekl, a vztahová dynamika se zásadně změní. Jindy je třeba poodkrýt hlubší souvislosti a léčit duši a tělo, než se otevře do hlubší roviny prožívání i milování. Procházíme takovými milníky na společné cestě.

Často krize ve vztahu bývá pozvánkou k tomu, abychom se nějak nově poznali a vstoupili do další, hlubší roviny spolu-bytí. Obrousili něco ze svého ega a více se otevřeli do lásky.

A někdy se otevírá a snaží pouze jeden partner, nebo i když se snaží oba, nelze ani po dlouhé době vytvořit souznění. Doporučuji nejprve vyzkoušet všechno možné, počkat, a když se srtále nic nemění a jeden či oba partneři se spíše trápí, může to být i případ, že jednomu či druhému bude lépe s někým jiným nějak jinak. Rozchody jako lék na krize rozhodně nedoporučuji, ale je i celá řada případů, kdy je vědomý rozchod opravdu osvobozující, a oběma partnerům umožní novou, krásnější cestu životem.

Jak už jsem psala, takto “na dálku” v žádném případě nelze určot, co je váš případ

Držím palce, Denisa

Denisa Palečková pro Ženy ženám.cz

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2015

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (ODKAZ NA NÁŠ WEB kde se ten článek nachází). O tomto nás prosím informujte na email dar.info4u@gmail.com, kam pošlete i odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn.
 
Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Spoluzakladatelka Školy celostní smyslné (tantrické) masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studia Tantra Spa a profesionálního výcviku Core Touch. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev.

Pravidelná inspirace
pro váš šťastný vztah?

Vyplňte svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do vaší schránky.

Komentáře