Má druhá kniha  TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ  ❤️ Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání ➡️ je již v prodeji 🥳 nyní s mimořádnou slevou + DOPRAVA ZDARMA + bonusové video + překvapení! Objednat knihu📘ZDE

 🌸 MÁJOVÁ INSPIRACE & SLEVY 💸 » na vybrané online programy, masáže a dárkové poukazy, které podpoří LÁSKU ❤️ v Tvém životě (nejen v partnerství). Pouze do 31.5.2024! Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Má druhá kniha  TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ  ❤️ Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání ➡️ je již v prodeji 🥳 nyní s mimořádnou slevou + DOPRAVA ZDARMA + bonusové video + překvapení! Objednat knihu📘ZDE

 🌸 MÁJOVÁ INSPIRACE & SLEVY 💸 » na vybrané online programy, masáže a dárkové poukazy, které podpoří LÁSKU ❤️ v Tvém životě (nejen v partnerství). Pouze do 31.5.2024! Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Potlačené emoce ničí vztah

O tantrické masáži a tantrickém milování slyšel už každý z nás. Co se ale za těmito pojmy doopravdy skrývá? Prospěje tantra nám samotným a našemu vztahu, nebo nám může někdy naopak i ublížit?

Většina z nás má tantru spojenou se sexualitou. Původně se ale jednalo o duchovní směr. „V tradici tibetského budhismu je to nauka o tom, jak dosáhnout osvícení,“ říká o tantře Denisa Říha Palečková, která v České republice položila základy celostní smyslné masáže, známé právě jako tantrická masáž. Práce se sexualitou je vhodný nástroj k hlubšímu sebepoznání a zlepšení kvality ve všech oblastech života. To není jen o tom mít hezčí sexuální prožitky, ale i o tom lépe vnímat sebe sama a na základě toho dělat lepší rozhodnutí ve svém životě, která vedou k většímu štěstí,“ dodává Palečková.

Proč do toho jít?

Kurzy nebo individuální sezení celostní smyslné (tantrické) masáže můžete vyzkoušet, ať už jste single nebo v páru. Nemusíte si přitom jen zlepšovat už tak skvěle fungující milostný život, i když řadě lidí kurzy Denisy Říha Palčkové doslova zachránily vztah. Jak jsme uvedli výše, nejde jen o samotný sex. Ten totiž nemůžeme oddělit od komunikace a emocí.

Podle Denisy Říha Palečkové řeší nesprávné vyjadřování pocitů řada párů. „Ženy se snaží žádné negativní emoce nemít, a pokud je mají, tak se je pokouší nějak racionálně zpracovat a potlačit. To je jedna z věcí, které zabíjí vztah. Nejde dohromady, aby žena měla potlačené emoce a vášnivou sexualitu, protože tyto dva aspekty jsou provázané,“ vysvětluje. A tak něžnému pohlaví nezbývá nic jiného, než si negativní emoce přiznat a správně je vyjádřit. Muži je zase potřeba ukázat, jak se má ke své partnerce v takové situaci chovat.

Pokud se stydíte navštívit masáž nebo absolvovat kurz, praktické cvičení si můžete vyzkoušet klidně i u sebe doma. Není výjimečné, že přetíženi starostmi nedokážeme na chvíli vypnout ani při milostných radovánkách. I ten zlozvyk, kdy si neumíme vyčistit hlavu, se ale dá překonat.

Pro ty, co jsou single, lektorka doporučuje, aby si každý den na deset minut před spaním lehli a soustředili se na své tělo a dech. Myšlenky, které vám víří hlavou, necháváte postupně odplouvat. Pro páry je cvičení podobné, jen se při něm přitulí v poloze lžičky (žena leží zády k muži) a snaží se sladit svůj dech. Zpočátku není snadné vyprázdnit hlavu od každodenních problémů, podle Palečkové ale stačí takto trénovat skoro každý den po dobu několika týdnů a rozdíl je ohromný.

Máme mít strach?

Všechno má své plusy a mínusy a i v případě rozvíjení lásky a vášně můžeme místo slasti občas prožívat také nepříjemné pocity. To se může stát například v případě, kdy přijde na kurz jedinec, který si poprvé naplno uvědomí, že ho jeho život (pracovní, rodinný…) vlastně dlouhodobě neuspokojuje. „Jak člověk víc vnímá sebe sama, tyhle věci můžou jít ven. Někdo, kdo žil relativně poklidně, může zažívat víc vzteku, smutku, a i více radosti,“ popisuje Říha Palečková. Než se pak dotyčný s nepříjemnými pocity vyrovná, může dočasně zažívat více trápení, které však obvykle vede k přehodnocení vlastního života.

Pokud přijedete na kurz masáží jako pár, pak všechny intimní praktiky zkoušíte společně s partnerem. Budete-li mít strach uvolnit se a procvičovat přímo ve skupině, nebývá problém si intimní chvilky prožít v soukromí na pokoji. Na Retreatech pro páry probíhají intimní cvičení v soukromí vlastních pokojů vždy.

Vědomá práce s intimitou dokáže partnerský život zásadním způsobem prohloubit, není ale všespásná. I v tomto případě jako všude jinde platí, že na zlepšení vztahu musí chtít pracovat oba. Ve chvíli, kdy v sobě jeden z partnerů vztah vnitřně pohřbí, si na kurzu možná oba lépe uvědomí, že tudy cesta opravdu nevede. „Stává se to ale velmi zřídka a často to souvisí s tím, že partner už je jednou nohou v jiném vztahu,“ říká ze zkušenosti Denisa Říha Palečková.

Nebavme se jenom o sexu

Vědomá práce s tělem a sexualitou ovšem nenapomáhá zlepšit jen sex a vztahy. Řada lidí si díky hlubšímu poznání sebe sama například uvědomila, že už nemůže nadále setrvat v práci, která je nebaví. Často také bývá těžké odlišit, která přání jsme jen převzali od společnosti (protože se jedná o něco, co je v očích ostatních prestižní) a která zastupují naše vlastní niterné pocity. Nikdo netvrdí, že po jedné zkušenosti s tantrou budete hned bezpečně vědět, kdo jste, kam patříte a kam směřujete. Možná vás ale tento zážitek posune správným směrem.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2017

Publikováno na Flowee.cz

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře