18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

18. - 20.6. 💻 3denní online výzva pro ženy 👩 TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ 🥰 Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání. ZDARMA jako dárek 🎁 pro Tebe. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku + (VIRTUÁLNĚ) - přímý přenos lektorů z kurzu 21. - 23.6. ‍Víkendový program pro páry 👫, které si přejí do fungujícího vztahu vnést víc jiskry ✨ a porozumění, nebo které procházejí partnerskou krizi. Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

NEVĚRA – 5 tipů, jak se nezbláznit a (znovu) se radovat ze života

Co dělat, když zjistíte, že vám byl partner nevěrný?

“Víš, musím ti to říct. Zamiloval jsem se…” A vám je jasné, že nemluví o vás. Najednou to začne dávat smysl… ty poslední divné měsíce, kdy něco bylo jinak. Trapná klasika: víc pracovních povinností, dlouhé večery pryč, únava… Připadáte si jak v nějakém hodně špatném filmu!

Nejraději byste se probudila ze zlého snu, a vše by bylo jako dřív. Ale sen to není. A vy se zmítáte v pocitech zoufalství, zuřivosti a žalu. Nejraději byste ho hned vystěhovala, a současně ho pořád milujete. A navíc s ním máte děti, které do puberty mají daleko.

Není nevěra jako nevěra… ale určité pocity a dynamika se opakuje ve většině případů.

Dejme tomu, že váš muž je svými zálety proslulý, a výše popsaná situace je pro vás v různých obměnách ohrané drama. Pravděpodobně by partner nemluvil o tom, že se zamiloval, ale přitažlivosti ženských těl neodolá.

Ať už vám říká “já jsem prostě takovej” nebo pokaždé slibuje, že je to naposledy, máte zhruba dvě možnosti:

1) Buď si řeknete, že partnera berete se vším všudy, a rozhodnete se žít s tím, že o jeho srdce (a penis) se budete dělit. V ideálním případě máte nadhled a říkáte si, že když je tak skvělý, ať klidně potěší více žen. Někde v sobě víte, že vám neubude, a že se k vám rád vrací. On je sice občas jinde, ale má čas i energii být i s vámi tak, že necítíte, že byste přicházela zkrátka. Upřímně, to dokáže málokterý muž… ale pokud se k vám vrací spokojený a radostný, a navíc vděčný, že se s ničím nemusí tajit, budete jeho Bohyní.

2) Usoudíte, že vztahy, kde vás je víc, nejsou pro vás. Nezvládáte to psychicky a vaše tělo se uzavírá. Už si nedokážete užít ani intimní chvíle, i kdybyste chtěla. Přestože se snažíte zabavit všelijak, vaše myšlenky se neklidně točí kolem toho, co zase kde s kým prožívá. Pokud za sebou partnerových nevěr máte více, je dost možné, že ta poslední nebyla poslední. A vy se musíte rozhodnout, zda takhle budete žít dál, nebo ne. Pokud ne, bude třeba za tímto vztahem udělat tlustou čáru.

A teď pojďme k případům, kdy nevěry nejsou na denním pořádku. Ta lepší varianta je “úlet”. Partner se někde opil, zapomněl, byl sveden… zpětně lituje a nechce podobnou zkušenost opakovat. Tady máte téměř vyhráno, protože jediný zápas, který povedete, je s vaší vlastní myslí. Přeskočte na tipy níže a tak dobře, jak to jen jde, se na celou událost snažte zapomenout.

Horší bývá, když se “zamiloval”… úúúáááá, to bolí víc, že? Protože na NI myslí. Protože k ní chová city, Protože s ní pravděpodobně chce (znovu a znovu) být. Protože, i když se na ni bude snažit zapomenout, bude na ni myslet. A vy pravděpodobně také…

Také se může stát, že vám rovnou oznámí, že balí kufry. Protože našel SKUTEČNOU lásku svého života, a nemůže bez ní být. Vaše ženské sebevědomí je hluboce pod bodem mrazu. Vaše srdce se uzavírá na kámen. Aniž byste to dokázaly vůlí ovlivnit, přestáváte věřit všem chlapům kolem. Už NIKDY se neotevřete tak, aby vás někdo další zranil!

Ať už je vaše situace jakákoliv, snažte se z ní udělat to nejlepší, co jen půjde. Mohou vás inspirovat tyto tipy:

1) Napište si na dobře viditelné místo a znovu a znovu si opakujte: ŽIVOT SE NEDĚJE MĚ, ALE PRO MĚ. Ano, i tahle šílená situace je tu proto, abyste díky ní vyrostla, něco se naučila, někam se posunula. Když se neuzavřete před bolestí, ale postavíte se jí čelem a budete s otevřeností prožívat a učit se, stane se očistec darem růstu. I když je vám teď strašně, nezůstane to tak napořád. Vnímejte, že na konci každého tunelu je světlo, a připomínejte si, že dříve nebo později vysvitne i v tom vašem.

2) PEČUJTE o sebe. Dopřejte si výživu, lásku, péči. Váš partner není jediným zdrojem lásky a péče ve vašem životě. Zajděte si na masáž. Potkávejte se s lidmi, kteří vás mají rádi a podporují vás.

3) ZAMĚSTNEJTE SVOU MYSL a POZNÁVEJTE NOVÉ. Vytvořte si takový program, ve kterém budete mít minimum prostoru na spekulace o tom, co dělal či dělá s ní. Nedovolte, aby se daná událost stala středem vašeho vesmíru. Zaměstnejte se užitečnými činnostmi. Potkávejte se s lidmi, kteří jsou vám milí. Choďte na nová místa a dělejte nové věci.

VYKROČTE ZE STEREOTYPU. Udělejte si výlet – čím delší a nezvyklejší, tím lépe. Můžete vycestovat na pár dní po republice, nebo ještě lépe do jiné země. Nové prostředí a noví lidé vám umožní vidět i váš život z nové perspektivy.

Poznávejte a UČTE SE, co vás zajímá a baví. Zaměřte se na osobní rozvoj a dělejte věci, které vám přináší radost a dávají vám smysl.

4) Když jste spolu, NEMLUVTE O TOM. Pokud budete smutná, plačte. Pokud budete vzteklá, vrčte. Používejte raději tělo a zvuk než slova. Pravděpodobně už jste situaci probrali zleva zprava, a další diskuze nevedou nikam dál, jen prohlubují odstup a zranění.

5) KAM JDE VAŠE POZORNOST, TAM JDE VAŠE ENERGIE. Proto ve svém životě i vztahu posilujte to, co chcete, a ne to, co nechcete. Zaměřte se na to, abyste se cítila dobře, a i ve vztahu dělejte věci, které podporují vaši lásku. Přestože můžete na začátku vnímat frustraci, že i když děláte hezké věci, cítíte se mizerně, postupně se přistihnete, že na tragédii vašeho života zapomínáte.

Dovolte si zapomenout a svůj svět zaplnit tím, co tam CHCETE mít. Ve výsledku není zdrojem našeho utrpení to, co se děje, ale JAK SE K TOMU POSTAVÍME.

6) Něco ve vašem vztahu umřelo. Je otřesená důvěra. Ano, něco odešlo. Ale, i když to zní jako klišé, jsou mnohem horší věci. Váš partner stále žije. A v lepším případě chce svůj život i nadále trávit po vašem boku. Pokud to tak je a pořád ho milujete, UDĚLEJTE VŠE PRO TO, ABY VÁŠ STÁVAJÍCÍ A BUDOUCÍ ŽIVOT BYL RÁJ, a ne peklo.

7) Při této radě se možná naježíte, ale je velmi užitečná. A tak si dodejte odvahu a zjistěte, CO se mu na NÍ líbí? Co ona má, co vy ne? Pokud danou ženu znáte, sledujte, JAKÉ MÁ KVALITY? Možná je to mrcha? Možná blbá slepice? Možná je to mladší vydání vás? Možná je bezstarostná?

Velmi často mívají vzorce nevěry jedno společné: partner se s milenkou cítí jako KRÁL. Ona ho obdivuje. Roztává mu pod rukama. Raduje se z každé maličkosti a směje se jeho vtipům. Dává mu najevo, že on dokáže něco, co ona – a nikdo jiný – ne. Možná mu dává najevo, že by si bez něj nevěděla rady. Možná působí až ztraceně, a vy si říkáte, jak je to možné, že on sebou nechá tak MANIPULOVAT!

Čím víc vás její chování bude rozčilovat, tím víc pravděpodobné je, že jej potřebujete otevřít i v sobě! Je dost možné, že co vás na ní štve je to, co vám CHYBÍ! A tím nemyslím, že byste to v sobě neměla. Je dost možné, že to máte to v sobě, ale nevyjadřujete to. A proto vás to štve.

Když jsem na jednom kurzu pro ženy mluvila o tom, jak MOC je pro muže důležité cítit, že jsou pro svou vyvolenou v něčem nezastupitelní, přihlásila se jedna žena a říká: “Úplně souhlasím. Můj bývalý muž, když se se mnou po 20 letech rozváděl, mi řekl: “Odcházím od tebe, protože mě vůbec NEPOTŘEBUJEŠ!”

Můžete si horem dolem říkat, že je to přece nedůstojné, abyste na partnera hrála, že si bez něj nevíte rady. Přece se o sebe postaráte! Pravděpodobně se i sama uživíte, koneckonců si poradíte i s přivrtáním poličky a odvezením auta do servisu.

Ale pokud chcete podpořit jeho lásku a vášeň, velmi vám doporučuji, abyste nebyla tou holkou, která vše zvládne sama. Dopřejte svému muži alespoň v některých oblastech vašeho života pocit, že je king. Ukažte mu, jak moc je pro vás důležitý, a že byste si bez něj nevěděla rady. On vás CHCE chránit a chce o vás pečovat. Neberte mu koule (sílu, mužnost) tím, že si vše zařídíte sama.

Možná je vaše “sokyně” víc jemná… nebo víc dynamická… víc sexy a mrchovatá… Pokud nevíte, jaká je, dodejte si odvahy a zeptejte se svého muže: “Co ti dává vztah s ní, co ti v našem vztahu chybí?” Pak držte jazyk za zuby a naslouchejte. Buďte zvědavá a zvídavá. Zkuste porozumět tomu, co říká.

Třeba vám řekne: “Neskáče mi do řeči a když něco říkám, opravdu ji to zajímá.” Tak mu hned neskočte do řeči, abyste mu odsekly, že vy ho přece taky posloucháte, nebo že se ty jeho bláboly nedají poslouchat, nebo se urazíte, že s vámi přece už roky nic nesdílí. Zkrátka jen NASLOUCHEJTE a zkuste po něm zopakovat, co slyšíte: “Aha, takže jsi rád, když ti někdo s respektem naslouchá. A co dál?”

“No, a taky se mnou víc experimentuje v sexu.”

Vám se zatmí před očima a už máte na jazyku, že by se vám přece mohl víc a jinak věnovat, že z těch jeho pětiminutovek nejste moc nadšená… ale nic neřeknete a zajímáte se, co KONKRÉTNĚ se mu v sexu líbí?

Možná si řeknete, že tohle je vyšší dívčí, a pokud byste sama sebe pak zraňovala detaily představ, co spolu ti dva dělají, nechte to být. Ale i tak si navnímejte, jaké kvality přináší do vztahu s vaším mužem daná milenka? S největší pravděpodobností je to něco, co v sobě máte taky, jen jste to přestala žít…

A ještě jeden tip pro ty, jejichž partner nad milostnou avantýrou nechce zavřít vrátka.

Ať už otevřeně nebo potají se s milenkou dále schází. Pokud to pro vás není v pořádku, sžírá vás to a bere vám to energii, doporučuji v milostném trojúhelníku nesetrvávat moc dlouho.

I když to bolí, musíte svému milému vyjádřit, že takhle to fungovat nemůže. Buď bude žít s vámi, nebo s ní. Ano, riskujete jeho odchod. Možná si opravdu sbalí kufry. Možná se k vám za pár měsíců s velkou omluvou a prosíkem vrátí. Možná vy už v té době nebudete mít chuť se vrátit. Možná s ní bude mít dítě a váš vztah se nadobro rozpadne. I tak doporučuji tento krok udělat, protože si ušetříte měsíce, možná i roky vleklého utrpení, ve kterém ani jeden z vás nemůže jít do žádného vztahu naplno. A k výše uvedenému dojde zřejmě tak jako tak, jen se zpožděním.

To nejhorší, co se vám v dané situaci může stát, je ztráta vztahu. Možná i rozpad rodiny. Soudy a střídavá péče. Nebojte se promyslet i ten nejhorší scénář. Postavte se čelem svým strachům. Třeba už do konce života nenajdete jiného chlapa. Už o vás nebude zájem. Jako žena stojíte za nic. Nebojte si pojmenovat, co se vám honí hlavou. Klidně si to napište na papír, podívejte se na to… a pak to pusťte. A řekněte si: OK, i když přijdu o vztah… hmotné zabezpečení… sebedůvěru… i když toho tolik ztratím… jak ze svého života mohu udělat I PŘESTO PŘESE VŠECHNO to nejlepší?

A zjistíte, že i když ztratíte spoustu věcí, na kterých vám záleží a o kterých si myslíte, že bez nich nemůžete být… tak žijete, a to, co jste neztratila, jste vy sama. Pořád máte sebe. A možná, díky těm ztrátám, SEBE NAJDETE a začnete OPRAVDU ŽÍT.

Někdy totiž ve vztahu začneme dávat sami sebe stranou – v domnění, že to po nás druhý chce. Stavíme se do role, ve které nám ve výsledku není dobře. Možná nám do té role pomohou naše děti a naše stereotypy o tom, jak bychom se jako rodiče měli a neměli chovat.

Nevěra bývá znakem toho, že ve vztahu nejsme naplno a upřímně. Je dost pravděpodobné, že jeden i druhý jste dali pryč důležité části sebe sama. Svou živost. Radost. Smysl pro dobrodružství. Svou proměnlivost.

Vezměte danou zkušenost jako PŘÍLEŽITOST, jak (znovu) naplno ŽÍT!

P.S. Možná si říkáš, jak to udělat, abys naplno žila? Jak oprášit – a vůbec rozpoznat – ty části sebe sama, které jsi přestala žít… ať během manželství, dospívání nebo třeba už v dětství? Z hloubky srdce Ti doporučuji toto:

1) Zavítej na některý z mých kurzů pro ženy: Otevři své srdce, Moudrost těla ženy, Radost a potěšení… – ve všech Tě povedu k sobě sama, do svého těla. Budeš mít příležitost pustit emoce, které v sobě dusíš, a rozproudit svou životní energii. Budeš víc sama sebou. V kontaktu s vlastní silou, živostí a radostí.

2) Dopřej si léčivé a masážní programy v ARKAYA® – Centrum těla. Dovol si výživu a péči láskyplným dotekem. Naším záměrem je, abys byla plně v kontaktu se svým tělem a pocity. Aby ses otevřela zdroji radosti a lásky v sobě. Navštívit můžeš programy Miluj své tělo, Otevři své srdce a mnoho dalších.

3) Pokud si přeješ výrazný restart své životní energie, přijeď na kurz Core Touch® I – 10denní transformační výcvik vědomé práce s tělem. Je to kurz, který mění životy. Intenzivní impuls k plnému žití sebe sama, svých snů a přání. Projdeš očistou bolesti starých zranění, aby ses plně potkala s vlastní silou a radostí. Naučíš se více vnímat své tělo. Naučíš se vědomě pracovat se svou a mužskou sexualitou, v širších souvislostech. Poznáš léčivou, transformační a magickou sílu lidské sexuality. A budeš z toho čerpat ve všech oblastech svého života.

Poslechněte si zkušenosti účastnic našich seminářů pro ženy:

„Cítím velkou úctu a vděčnost k Tvé práci, cítila jsem se báječně mezi tolika rozmanitými ženami, moc se mi líbily všechny techniky i cvičení (byť mnohé nebyly snadné). Dost se odehrálo přímo na kurzu, ale další procesy probíhají i dál, dostávají nové rozměry… „ Petra

„Milá Deniso, víkend byl plný hrozně silných zážitků a mockrát jsem si všimla, jak dokážeš velice citlivě zasáhnout a usměrnit lidi správným směrem a pomoct jim si prožít věci, které jsou důležité pro jejich léčení. Je to pro mě neuvěřitelné, jak to funguje. Díky za tvoji práci.“ Lenka

„Přijela jsem domů tak šťastná a vyklidněná, pořád se mi chtělo jen vnitřně tančit, nezávisle na naší situaci doma, nádhera. Manžela to fakt přilákalo, to se nedá jinak popsat. A ještě ten večer nádherný sex a i všechno kolem. Ráno mi říkal, že neví, co se tam o víkendu dělo, ale že mu přijdu proměněná a zářivá.Martina

Konečně se vnímám jako ŽENA. Snáze se mi říká, co se mi líbí, co ne, co bych potřebovala. Dovolím si „nic nedělat“. Do našeho manželství to (spolu s Retreatem pro páry u vás) vneslo větší otevřenost, zažehlo jiskru vášně a prohloubilo lásku mezi námi.“ Lucie

„Kurz Moudrost ženského těla mi byl velikou PŘIPOMÍNKOU. Připomínkou toho, že když se uvolním zpět do sebe, do svého těla, potom naprosto neochvějně VÍM … jak se teď mám, co potřebuji, abych se cítila lépe a celistvěji, co by mi právě nyní pomohlo nebo udělalo radost… je tak krásná úleva, když jsem si vědoma toho, že na všechny tyto otázky mám odpověď právě sama v sobě. Je to důležitá zkušenost, která mi dodala další důvěru v život, kterou jsem hodně potřebovala.“ Martina Hladilová

Co přinesl účastníkům 10denní transformační kurz vědomé práce s tělem Core Touch® I:

„Všem moc doporučuji jakýkoli seminář či jinou akci Denisa Richard. Po jejich absolvování už prostě nikdy nebudete stejní jako dřív!
Prožijete radost, lásku, pocity napojení a sdílení, ale i bolest, pláč a lítost. Kombinace těchto silných vjemů nás dokázala probudit a cítit obrovský vděk a pokoru.
Najednou prostě víte kdo jste a proč jste na tomto světě! Děkuji za obrovské množství dárků, které jsem dostala!“ Hanka

„Jsem zpět v realitě. Je mi krásně. 10 dní na kurzu celostní smyslné masáže bylo plných emocí a důležitých uvědomění a skvělých lidí. Měli by to absolvovat všichni, kdo chtějí znát své tělo a porozumět tělu svého partnera. V mém životě přišly tyto informace a prožitky v pravý čas.” Kateřina

„Kurz nás oba posunul o neuvěřitelný kus dál a my to chceme rozvíjet a šířit. Každý sám pro sebe a zároveň pro nás pro oba.“ Lucka a Kuba

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2019

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře