PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 5.3. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

JAK ŽÍT SVÉ SNY - Začni žít hojnost naplno » online program pro muže i ženy s okamžitým přístupem. Právě začíná! S DENISY podporou a odpověďmi na otázky. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 5.3. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

JAK ŽÍT SVÉ SNY - Začni žít hojnost naplno » online program pro muže i ženy s okamžitým přístupem. Právě začíná! S DENISY podporou a odpověďmi na otázky. Více ZDE

Jak si zlepšit sexuální život?

Ačkoli o tom na veřejnosti příliš nemluvíme, sex a intimní život zajímají asi většinu z nás. Vést spokojený sexuální život by mělo být naší prioritou, jak nám ostatně potvrdila lektorka sexualita a intimity Denisa Palečková.

Deniso, prozraďte nám, jak docílit naplňujícího intimního života.

Sex, intimita, vztahy jsou v dnešní době v médiích velmi skloňovaná témata. Hovoří se a píše o mnoha zajímavých tipech a tricích, jak na to. Často slyšíte rady typu: překvapte partnera novým spodním prádlem, zahrajte si na pána a na služku, zažijte vícenásobný orgasmus, milujte se v šatní skříni přímo v Ikee a podobně.

Mnoho z těchto tipů samozřejmě může částečně obohatit náš intimní život. Fungují však bohužel většinou jen krátkodobě, anebo vůbec.

Proč nefungují? Čím to je?

Výše uvedené rady se soustředí většinou na vzrušení a výkon. Ty však nejsou skutečným klíčem k trvalému štěstí v ložnici ani naplňující blaženosti.

Jaká jsou tedy vaše doporučení pro ženy?

Zvyšovat citlivost! Až 90 % žen neprožívá v oblasti intimity tolik, kolik by mohly. Přibližně 30 % necítí při milování nic a dalších 20 % jen opravdu málo. Je to často zapříčiněno i běžnými zákroky při porodech, operacemi a zraněními nejen v intimní, ale i v emocionální oblasti. Dále za to také může náš způsob života. Zkuste svému tělu, které sedí devět hodin u počítače, večer poručit, aby prožívalo potěšení.

Je proto třeba vědomě o své tělo pečovat, zejména sportem, pohybem, tancem a podobně. Vhodnou formou zvýšení citlivosti pro ženy je pomalé milování nebo vědomá intimní masáž. Tu učíme na našich kurzech nebo je možné ji vyzkoušet od zkušených terapeutů a terapeutek přímo v našem masážním studiu Tantra Spa v Praze na Vinohradech.

A jak by na sobě měli zapracovat muži?

Naučte se taoistickou techniku Velký tah, která vám umožní proměnit vzrušení v pocity štěstí v celém těle i na dlouhou dobu po milování a mít orgasmus, kdy chcete. Více si užijete a stanete se lepším milencem. Techniku učíme na našich kurzech intimní masáže.

Existuje nějaká rada společná pro muže i ženy?

Zkuste oba zpomalit. Obraz vzrušujícího a vášnivého sexu z médií a pornografie jako jediné formy milování je značně zúžený. Na kurzech pro páry, které vedu společně s Richardem Vojíkem, učíme například metodu takzvaného měsíčního milování, které je pravým opakem divokého vášnivého sexu.

Jde spíše o klidné a uvolněné spočívání při milostném spojení, které dává našim tělům prostor pro vzájemnou harmonizaci energie. Úžasně tak mimo jiné podporujeme vzájemnou blízkost, lásku a intimitu. Není zde žádný tlak na výkon, ani předpoklad, že byste do milování měli vstupovat plní energie, svěží a vzrušení. Pocity blaženosti, blízkosti a rostoucího přívalu energie se rozvíjejí až v průběhu spojení. Doporučovala bych každému páru chvíle vzrušení prokládat chvílemi vzájemného spočívání a sdílení i bez vzrušení. Výrazně to posiluje lásku a štěstí.

Jaké výhody má pravidelné milování?

Lidé často říkají, že jsou například unavení, nemají na milování čas nebo se jim nechce. Právě v těchto případech bych však doporučovala udělat si z milování praxi stejnou, jako když jdeme třeba do posilovny, na jógu či na aerobik. Pozorný a láskyplný tělesný kontakt totiž výrazně zvyšuje harmonii mezi partnery.

Je prokázáno, že milostné spojení nabíjí těla vzájemně tak, že nám stačí mnohem méně spánku. Milování nám tedy čas spánku sice ubere, ale budeme potřebovat spát méně a budeme se cítit vitálnější.

Tento rozhovor vznikl pro časopis Marianne.cz

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2013

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře