Má druhá kniha  TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ  ❤️ Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání ➡️ je již v prodeji 🥳 nyní s mimořádnou slevou + DOPRAVA ZDARMA + bonusové video + překvapení! Objednat knihu📘ZDE

 🌸 MÁJOVÁ INSPIRACE & SLEVY 💸 » na vybrané online programy, masáže a dárkové poukazy, které podpoří LÁSKU ❤️ v Tvém životě (nejen v partnerství). Pouze do 31.5.2024! Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Má druhá kniha  TAJEMSTVÍ LÁSKY K SOBĚ  ❤️ Jak být šťastná v životě, v partnerství i v poslání ➡️ je již v prodeji 🥳 nyní s mimořádnou slevou + DOPRAVA ZDARMA + bonusové video + překvapení! Objednat knihu📘ZDE

 🌸 MÁJOVÁ INSPIRACE & SLEVY 💸 » na vybrané online programy, masáže a dárkové poukazy, které podpoří LÁSKU ❤️ v Tvém životě (nejen v partnerství). Pouze do 31.5.2024! Více ZDE

10denní transformační výcvik CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže 💆28.6. - 7.7. na Váňově statku 🏡 PROMĚŇ ZPŮSOB, JAKÝM PROŽÍVÁŠ SVŮJ ŽIVOT. Více ZDE

Celostní smyslná masáž a její přínos do života

Celostní smyslná masáž je úžasná v tom, že se učíme rozpoznat a vlastnit zdroje radosti ve svém těle. Učíme se, jak můžeme sami podpořit intenzitu prožitku potěšení.


Tu zvýšíme, když neležíme pasivně, ale aktivujeme své tělo skrze prohloubený dech, pohyb a uvolněný hlas a zvuk. Osvojujeme si způsoby, jak své tělo otevřít do plnosti prožitku radosti a potěšení, oproti například zamrznutí a strnulosti, kdy sami sebe limitujeme skrze tělesné napětí a mělký dech.

V dnešní době si mnoho lidí už v dětství vypěstuje návyky, jak svázat svoje tělo a dech. Dýcháme méně a mělčeji než bychom mohli, vytváříme v sobě více napětí než je pro nás zdravé, a tento vzorec přenášíme do světa sexuality.

Další příklad, kdy dochází k velmi intenzivnímu a hlubokému napětí v kontextu intimity, je období dospívání chlapců. V této fázi objevují masturbaci a většina z nich se naučí, jak mít orgasmus a ejakulaci rychle a v napětí. Tím si tělo dělá návyk – jsem v napětí, potichu a můj dech je mělký. Nevědomě si pak muži tento návyk přenáší do intimního života se svou partnerkou. Protože je tělo zvyklé být ve stažení, zadržovat dech, být potichu a udělat se rychle, končí většina sexuálních styků mnohem dříve, než se tělo ženy stihne otevřít.

V kontextu celostní smyslné masáže máme prostor přeměnit své hluboce zažité návyky a osvobodit své tělo do jeho plného potenciálu.

Je to způsob, jak zažít své tělo včetně nahoty, intimity a sexuality v plné kráse, bez pocitu studu a provinění. Přestože si můžeme myslet, že v současné době je sexualita velmi otevřeným a osvobozeným tématem, není tomu tak. Na hluboké úrovni se mnoho žen i mužů nějakým způsobem stydí za své tělo, za své prožitky v oblasti intimity, za svůj autentický projev.

A proto skomírá i partnerská intimita. Protože pokud dělám sex, při kterém se necítím dobře a chci něco ze sebe schovat, nemůže dojít k žádnému hlubšímu propojení. Toto se většinou neděje na vědomé úrovni, ale na té podvědomé.

Mnoho manželů neví, jak spolu mluvit o sexualitě, jak vyjádřit svá přání, která často ani neznají.

Skrze vědomou práci s tělem se můžeme naučit posílit sebe sama v této oblasti, zorientovat se sami v sobě a stát se šťastnými a silnými bytostmi, které pak tuto radost přenáší i do vztahů a intimních kontaktů.

Celostní smyslná masáž je nádherný nástroj pro partnery, jak rozšířit spektrum své sexuality.

Pro mnoho dvojic je to i výborný doplněk sexuality nebo náhrada pro intimní spojení v dobách, kdy není možné. Například když je žena po porodu a nastane období (i několika měsíců), kdy se hojí její zranění v intimní oblasti. Mnoho dvojic v tuto fázi zapomene na intimní život, což bývá často ničivé.

Právě v těchto chvílích lze přivolat na pomoc masáž, kdy může být žena hýčkána láskyplnými něžnými doteky, a ona může uctít partnera masáží penisu, která je plná pozornosti, lásky a živosti. Kdy může dělat s penisem věci, které nechce, aby se děly v její vagíně, protože její tělo na to ještě není připravené a uzdravené. Pro oba tak vzniká pocit uctění a nasycení, a mezi partnery nadále koluje živá, erotická, láskyplná energie, která by jinak šla stranou.

Nejrychlejším způsobem, jak se naučit Celostní smyslnou masáž, je 10-denní transformační kurz CORE TOUCH® I.

Je to kurz, který většině účastníků změní život. Změní vnímání vlastního těla i chápání sexuality jako takové. Uvede do hlubších souvislostí důležitost a roli sexuality v našem životě, která mnohonásobně přesahuje rovinu sexuality a intimity v kontextu partnerství. A také umožní odplavit i některá životní zranění a načerpat novou sílu v sobě.

Absolventi se stávají lidmi, kteří jsou sami v sobě mnohem silnější, radostnější, mají větší sebedůvěru. Zvyšuje se také jejich tvořivost, často začnou dělat nové věci ve svém osobním i profesním životě, protože najednou vidí nové možnosti kolem sebe. A to vše díky práci s tělem.

Nikdy není pozdě začít, dokud žijeme, máme stále co objevovat.

Navštivte také náš prožitkově-vzdělávací prostor ARKAYA® – Centrum těla a vyberte si některý z programů masáží, léčení a individuální výuky.

V našem centru se setkáte pouze s certifikovanými masérkami a maséry – nejlepšími z těch, kteří prošli naším výcvikem CORE TOUCH®. Zažijte lásku, radost a potěšení v každé buňce Vašeho těla.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2019

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře