🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

 🌞 LETNÍ AKCE ➡️ NOVINKA!!! 🥳 LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ 🌸 KURZ + KLUB 🌸 3měsíční cesta s velkou transformační silou + VSTUP DO KLUBU NA 3 MĚSÍCE ZDARMA . Více ZDE

LÁSKA & POLARITA - 5denní transformační kurz pro páry 24. - 28.7. na Váňově statku PODPOŘTE VE VZTAHU VÁŠEŇ A PŘITAŽLIVOST. 🧲 Více ZDE 

23.- 25.8. RETREAT PRO PÁRY na Váňově statku 🏡 (+ přímý přenos lektorů z kurzu) Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu. 👩‍❤️‍💋‍👨 Více ZDE  

S opravdovou kamarádkou si dovolíme být plně samy sebou

Rozhovor s Denisou Říha Palečkovou pro časopis MOJE PSYCHOLOGIE na téma “KAMARÁDKY”, únor 2016.

Co když dobrá kamarádka v mém životě chybí. Co mi chybí spolu s ní a může mi to suplovat třeba partner?

My ženy máme dar “sdílení pro sdílení”. Užíváme si, když si můžeme popovídat o našich pocitech, aniž bychom to chtěly řešit. To je pro muže často nepřijatelné. Když partnerka například řekne, že měla perný den v práci, pro muže to může znít jako výzva k akci: “Aha, mám něco udělat?” A může začít radit: “Tak si to tak neber…” nebo “Zkus si najít něco nového!” a podobně. A přitom jste si jako žena chtěla jen vylít srdce a cítit pochopení a podporu, nikoliv reagovat na návrhy řešení, že? To je kamarádce hned jasné 🙂

a

Čím jsem starší, tím je pro mě nalezení nové kamarádky, té dobré, důvěryhodné… těžší a těžší, ale s každým rokem cítím, že bych takovou naopak víc a víc potřebovala. Jak se s tímto rozporem poprat?

To, že se výběr s postupem věku zužuje, respektive rostou nároky na kvalitu kamarádky, můžeme považovat i za projev určité zralosti a hloubky. Čím více poznáváme sama sebe, tím jsme i jasnější v tom, co chceme a co nechceme. A možná také opatrnější, než si někoho pustíme “pod kůži”. Hluboká přátelství nelze vytvořit “na sílu”. Nechte volný průběh dění, a současně jděte přátelskému vztahu naproti. Pouto mezi lidmi se posiluje společnou aktivitou, a také upřímným sdílením něčeho osobního. Pochopitelně je důležité obojí dělat s někým, s kým jsem ráda.

Spolu s tím, jak stárneme, tak i vnitřně rosteme a měníme se. Může se stát, že spolu s vnitřní transformací nám staří “přátelé” již nic neříkají, a nové ještě nemáme. Takové, kteří odpovídají vývoji naší duše, našemu “novému” stavu prožívání a bytí. Doporučuji věnovat se aktivitám a chodit do prostředí, které vás oslovuje. Tam je šance najít společně naladěné duše 🙂 A s nimi pak tvořit, podnikat výlety, sdílet příběhy… Vím o tom své. Na našich seminářích vznikají velmi často přátelství na celý život.

A čím to je? Jednak se sejdou lidé s podobným zájmem a záměrem. V daném případě je to touha po osobním růstu a například zlepšení partnerského vztahu, intimity a vášně. Často již během pár dní vznikají hluboké a uspokojivé přátelské vztahy. Je to i díky tomu, že lidé jemně vystupují za hranici svého komfortu. Upřímně zkoumají a často i s druhými sdílí věci, o kterých si mysleli, že se o nich mluvit nehodí. Například intimita, nebo určitá forma osobního či partnerského nesouladu, o které si zpravidla každý myslí, že takto “divný” je jen on sám. Upřímné sdílení skrytých bolestí i silné radosti vytváří mezi lidmi silné pouto a důvěru.

f

Chci si najít kamarádku, tu hodně dobrou, co jí můžu volat kdykoliv cokoliv, a přitom vědět, že o mně nebude mluvit s nikým třetím…. Kde mám začít? Je to jako s chlapem? Měla bych si zanalyzovat, proč tu kamarádku teď nemám a pak si udělat plán na její systematické hledání? Nebo dobré kamarádky prostě přicházejí jednou za čas do života a já teď mám tu smůlu, že mně do života žádná nevstoupila?

Hluboké přátelství, podobně jako osudové partnerství, málokdy přichází na povel. Spíše než plán bych doporučila prozkoumat a případně změnit svůj postoj; vytvořit si určitou otevřenost a “vysunout anténky” na kontakt. Důležité je, dát na dobrý pocit. S dobrou kamarádkou vám v první řadě musí být dobře! 🙂 A tak jako na “toho pravého”, je někdy třeba i na tu pravou kamarádku chvíli čekat. Raději však ne o samotě doma, ale v místech, kde se vyskytují lidé – v prostředí, které je vám blízké a při aktivitách, které s vámi rezonují.

b

Potkat někoho nového, to ještě není tak těžké. Nejtěžší a nejklíčovější je podle mě ten okamžik, kdy má takové „obyčejné“ holčičí přátelství šanci stát se tím TOP… které si to „zaslouží“ a jak vlastně překlenout ten okamžik? Jak věřit? Jak si to otestovat…?

Zvrat z “obyčejného” na TOP přátelství může vzniknout buď pomalounku polehounku, střádáním společných prožitků a důvěrnosti. Nebo může vzniknout skokově, nějakým silným společným zážitkem či silným sdíleným příběhem. Při kterém se nacházíme za hranicí toho, co je pro nás běžné a pohodlné, přináší to něco nového, často i překonání nějaké výzvy.

To může být například společné cestování, ale i společně strávený čas na náročném projektu nebo pomoc v nouzi. Pokaždé, když vykročíme ze zóny svého pohodlí, získáváme novou životní perspektivu, sílu a energii. A pokud je v tomto okamžiku někdo s námi, sílí mezi námi pouto.

Co vlastně odlišuje kamarádku od blízké kamarádky? Míra informací, které s ní sdílím? Jejich povaha? Něco úplně jiného?

Je to často množství sdílených aktivit i informací. Míra otevřenosti a upřímnosti v kontaktu. S opravdovou kamarádkou si dovolíme být plně samy sebou. Nemusíme se za nic stydět. Ukážeme jí i temná zákoutí své duše a víme, že nás podrží.

Proč kolem sebe my ženy potřebujeme jiné ženy?

Protože jako ženy jsme úplně jiné než muži! Dokážeme si navzájem skvěle naslouchat, cítit své potřeby ještě dříve, než jsou vyřčené (což si někdy marně přejeme od partnera), můžeme společně dělat spoustu krásných malých hloupostí. Mluvit jedna přes druhou a ochutnávat spoustu dobrot. Zkoušet, půjčovat a vyměňovat si šaty. Skládat si upřímné komplimenty o tom, jak nám to sluší. Probírat vztahy a rodinu, a opět vztahy a rodinu. Posdílet, jak se kdo cítí, co se komu přihodilo, jak na to reagoval… Tato témata muže příliš nezajímají!

Kvalitní ženská společnost v nás ženách posiluje ženské kvality. Včetně bezstarostného plynutí, jemnosti i divokosti.

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2016

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře