RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Už jen pár dní nejnižší možná cena! Více ZDE

RETREAT PRO PÁRY 19. - 21.4. na Váňově statku + přímý přenos 👩‍❤️‍💋‍👨 Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Už jen pár dní nejnižší možná cena! Více ZDE

Mít či nemít děti?

Patřím mezi ty, které si říkaly, že děti ve svém životě nepotřebují. A měla jsem pro to hned několik pádných důvodů:

1/ Moje práce mě nesmírně bavila (a baví).

Už od doby, co jsem studovala na vysoké škole, pořádám kurzy a pomáhám lidem být šťastnější ve vztahu i v životě. Dává mi to obrovský smysl. Proč bych se najednou měla starat výhradně o jedno dítě, když můžu pomáhat mnohem většímu počtu lidí? To mi běželo hlavou.

2/ Příchod dítěte může pokazit partnerský vztah i intimitu.

O tom jasně hovoří statistiky: polovina rozvodů proběhne do 3-5 let po uzavření sňatku = po příchodu jednoho, případně dvou dětí… O tom jsem se znovu a znovu mohla přesvědčovat jako lektorka kurzů pro páry, když jsem viděla, že děti pro pár opravdu představují zatěžkávací zkoušku.

3/ Toho je v neposlední řadě jasným důkazem i moje rodinná linie.

Počátek konce vztahu mámy a táty byla chvíle, kdy jsem přišla na svět. Rozváděli se, když mi byly tři roky. Nejenže se rozvedla máma, ale rozvedly se i obě (!!!) babičky. Jedna proto, že rok po narození mé maminky zjistila, že děda čeká dítě s jinou ženou. Jejich sexuální život v období po porodu byl mizivý, a od zjištění nevěry nulový. Proč se rozvedla druhá babička, to nevím. Vím jen, že můj táta vyrůstal spíš se svou babičkou, než s rodiči.

Zkrátka jsem si ohledně příchodu dětí na svět nedělala žádné iluze. Zatímco někdo se na miminko těší, a často pak prožívá rozčarování, moje cesta byla opačná. Na chvilku si děti pochovat, trošku si s nimi pohrát, proč ne? Ale mít je 24/7 ?! Ani náhodou!

Tedy jsem „stárnula“ nikoliv s neklidem, že mi tikají biologické hodiny. Ale s přesvědčením, že se v klidu zařadím mezi ženy, které se realizují jinak, než jako máma.

Až do mých 37 let. V té době jsem žila dva roky se svým přítelem (dnes již manželem), a přátelé kolem nás občas prohodili, zda nebudeme mít dítě? Ani náhodou, problesklo mi vždycky hlavou. Nechci si zkazit vztah, sex a nechci se vzdát své milované práce.

Ale nějak to bylo „v poli“. Když téma dítěte vytáhla i moje astroložka, a pak znovu moje „osvědčená“ kartářka, zatrnulo mi. Tehdy mi povídá: „Máš tu karty těhotenství…“ OK, říkám si… „A Tvůj přítel taky!“ Zatrnulo mi. V duchu se mi promítly všechny mé obavy s dětmi spojené.

„A jaké by to bylo, kdybychom dítě měli?“ Napadlo mě se zeptat. Krista mi vyložila karty na variantu příchodu dítěte na svět… a byla to samá pozitiva! Posílí Tě to fyzicky, psychicky…. utuží to i váš vztah… a tvá práce bude pokračovat dál, budeš mít podporu, v Pavlovi i jinak.“

A protože jsem Kristu znala už asi 10 let a věděla jsem, že její výklad bývá poměrně solidní, tak jsem jejím slovům věřila. A spolu s tím jsem najednou zjistila, že se na dítě těším!

Jakmile se ztratily obavy, přišla – pro mě docela nečekaná – radost. Pedro, náš prvorozený, už byl opravdu „nachystaný“, protože jsem otěhotněla záhy poté, co jsme se s mým mužem otevřeli možnosti děti mít. Zítra bude Pedro slavit své 7. narozeniny, a jeho bráškovi bude na podzim 5.

A jaké to pro mě je, mít děti? Naplnily se mé obavy?

Ani náhodou! Mateřství mě nesmírně obohatilo, prohloubilo, dalo mému a našemu životu nový rozměr. Ve své milované práci jsem pokračovala téměř bez přerušení, protože je flexibilní a s dětmi se dá hezky skloubit. Podporu v péči o děti jsem měla a mám, což považuji za hodně důležité a vím, že právě to mnoha maminkách zcela zásadním způsobem chybí.

A nejenže se nenaplnily mé strachy, nerozvedla jsem se jako maminka a babičky, ani jsem nebyla několik let „uvězněná“ mezi domácnost a pískoviště.

Náš vztah se i přes výzvy rodičovství posílil a prohloubil.

A Pedro s Olíkem jsou pro mě i mého mužem obrovským zdrojem lásky, radosti a živosti. Přestože jsou to kluci divocí a někdy z nich oba taky máme nervy v kýblu, každý večer usínáme a každé ráno se probouzíme spolu, já naplněná vděčností a láskou za tenhle zázrak, který nám přišel do života.

Přestože mě i mého muže rodičovství nesmírně obohatilo a dalo našemu životu nový rozměr, je to období pro mnohý partnerský vztah nesmírně náročné. Obdobím, kdy se můžeme potýkat i s vyčerpáním, únavou a potřebujeme zdroj pro doplnění energie.
 
A tím zdrojem je LÁSKA ❤️…
 
Vydej se spolu se mnou na 4týdenní cestu ke zdroji lásky ve vztahu s online programem s živým provázením LÁSKA JE TVŮJ ZDROJ VE VZTAHU dovol si přijímat víc lásky a pozornosti od svého muže nebo od nového partnera, na kterého teprve čekáš. Začínáme 12.3. >>>
 
V kurzu Tě podpořím, abys ve vztahu k mužům zažívala víc lehkosti, radosti a uvolnění… a aby ses z jejich strany mohla těšit větší pozornosti, ochraně a péči.

 

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2021

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email [email protected] a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře