PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

PŘEPIS LIMBICKÉHO OTISKU 24.4. (17 - 22 h) online workshop a vedená meditace » Projdi hlubokou vnitřní transformací ... a zvol si, jakou cestou se vydáš. Více ZDE

LÁSKA, HOJNOST, POSLÁNÍ 1.5. (10 - 19 h) jednodenní seminář pro ženy 💃 na Chateau Mcely » Pro ženy, které chtějí zažít láskyplnou péči a které se chtějí více propojit s tím, kam ve svém životě směřují. Více ZDE

Mindfulness při milování – prožívejte s partnerem „tady a teď“

vědomé milování

Aniž bychom si toho byli vědomi, zpravidla i při milování hodně přemýšlíme. A když už to nejsou pracovní úkoly na zítra nebo nákupní seznam, soustředíme se alespoň na to, co by se mělo dít za chvíli, nebo zapojujeme erotické představy.

Přitom nejhlubší prožitky se odehrávají, když jsme plně v přítomnosti. Spontánně do přítomnosti vstupujeme často, když jsme čerstvě zamilovaní. Druhého ještě tolik neznáme, a plně se soustředíme na každý dotek a pohyb. Vychutnáváme si danou chvíli. Nevíme a neplánujeme, co se stane v příští sekundě.

K bytí v přítomnosti se však můžeme vrátit i po letech. Podobně jako při meditaci, doporučuji na prvním místě prohloubit dech a vědomě vnímat každý nádech a výdech.

Vyzkoušejte cvičení, jak být „tady a teď“ spolu…

  1. Přitulte se k sobě s partnerem do polohy “lžiček”. On ji objímá zezadu, ona má přitulená záda na jeho břiše. V této pozici je snadné se uvolnit, prožít blízkost a bezpečí. Ideálně jste přitom nazí, cítíte kůži na kůži, můžete vnímat i dotek pohlaví – penis je volně přiložený v blízkosti vaginy.
  2. Prohlubte svůj dech. S hlubokým nádechem si představte, jako byste se nadechovali nejen do plic a do břicha, ale až dolů do pohlaví. S každým nádechem tak oživujete svou intimní zónu. Výdech je taktéž hluboký a uvolněný. Dýcháte hluboce a bez úsilí.
  3. Žena dýchá volně, aby se cítila dobře. Muž vnímá její dechový rytmus, a přizpůsobí svůj dech jejímu. Nadechuje a vydechuje spolu s ní, podle ní. (Pokud to není příliš namáhavé, například když žena dýchá příliš rychle nebo příliš pomalu v takové míře, že by se partner zadusil…;)) Díky synchronizaci dechu se vaše těla i duše harmonizují a propojují. Žena cítí, že ji muž vnímá, a díky tomu roste její důvěra a odevzdání.
  4. Dále už jen volně dýcháte, vnímáte své tělo, své pohlaví, vzájemný dotek. Nehladíte se a nestimulujete. Žena se zaměřuje o něco více sama do sebe, do svého těla. Muž o něco více na svou ženu. Podle mužsko-ženské polarity je přirozené a žádoucí, aby žena byla v prožitku (energie), a muž pozorovatel (vědomí). Patří k tomu i tak prostá věc, jako že se žena snaží nekontrolovat svého muže, zda dýchá podle ní.
  5. Po dobu této praxe nemluvíte. Mluvení nás chtě nechtě vede do myšlenek a do hlavy, z těla ven. Předejdete tak i mnoha nedorozuměním a momentům, kdy se jeden či druhý může urazit – například když to partnerka nevydrží a vytkne svému muži, že nedýchá podle ní…;)
  6. Současně si nevyčítejte, když vám to či ono nejde. I když máte dobrý záměr, je přirozené, že se přistihnete, jak vaše mysl bloudí a chytá se různých nápadů. V takové chvíli se jen znovu zhluboka nadechněte, nechte svou pozornost s nádechem projít až dolů do pohlaví, uvolněně vydechněte… a znovu… a znovu… a znovu…
  7. Nakonec si můžete poděkovat, společně usnout, nebo se odkulit každý na svou část postele. Nebo vyskočit a jít do práce, nebo se pomilovat… Je ale důležité stanovit si, jak dlouho společně budete takto dýchat, než praxi ukončíte a přejdete do jiné činnosti. Stačí 5 minut – v plné přítomnosti je i tato relativně krátká doba dlouhá a intenzivní.

Garantuji vám, že když tuto meditaci budete opakovat každý den – i kdyby jen na pár minut, ale naplno – začne se měnit kvalita vašeho vztahu. Prohloubí se blízkost. Lépe budete vnímat své tělo. Zážitky při milování budou silnější. Stačí vytrvat, stojí to za to!

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2018

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře