Rozum a cit

Dnes budu odpovídat na dotaz ženy, která se popisuje jako velmi analytická. Má tendence nad věcmi hodně přemýšlet. Je ve vztahu, a obává se, že ve chvíli, kdy by pustila hlavu a začala víc cítit, tak ze vztahu odejde. A tak se mě ptá, co má dělat.

Kdo si lámete hlavu s tím, jestli můžete důvěřovat svým pocitům, tak z mého pohledu dříve nebo později nemáme jinou možnost.

Nechci tím říct, že by pouze emoce měly řídit celý náš život, protože určitě každý z nás známe situaci, kdy se například šíleným způsobem naštveme a máme chuť udělat věci, které bychom později fakt litovali, takže to není o tom, že bychom nechali jenom svoje emoce, aby ovládaly veškeré naše jednání, ale ve výsledku, co se týká například pocitu ve vztahu.

„Určitě nemůže fungovat to, že se budu celou dobu potlačovat, přemýšlet a analyzovat, budu jednat na základě rozumu, a budu v tom vztahu šťastná.“

Protože když vypneme naše emoce, současně s tím vypínáme i naši sexualitu, což je ve vztahu určitě škoda. Současně bych chtěla říct, že není potřeba se toho zase tolik bát. Někdy si říkáme: „To já nemůžu, to by zruinovalo náš vztah. Partner by odešel...“ Ale třeba to nebude tak hrozné. Nicméně je velmi důležité, jakým způsobem s těmi emocemi zacházíme.

Klíčové je pro nás napětí a uvolnění

Když svoje pocity prožíváme v napětí, to znamená jsme stažené, bojujeme s emocemi, tak ony vychází ven takovým staženým způsobem, který může být velmi destruktivní nebo sebedestruktivní. 

Naše vyjadřování má úplně jinou kvalitu, když si dovolíme uvolnit se v tom, co prožíváme. Jsme díky tomu mnohem přístupnější, mnohem lidštější, mnohem srozumitelnější. Takže moje doporučení je:

„Nebojte se svých pocitů. Naučte se je vnímat. Naučte se je plně přijímat v sobě.“

A to vám dá takové uvolnění, takové puštění, takové krásné sebepřijetí, které se odrazí i v tom, že i okolí najednou jinak reaguje, že je tam mnohem víc lásky, mnohem víc blízkosti. A je to velmi důležité.

Je to velké téma, které trénujeme na kurzech pro páry. Já to trénuji na kurzech pro ženy, a dokonce i v Láska je tvůj zdroj.

Každopádně už pro teď si můžete zapamatovat, že hlavní klíč je napětí a uvolnění. Ve chvíli, kdy budete prožívat nějaké pocity se kterými v sobě bojujete, tak pravděpodobně zjistíte, že tam je hodně sevření, hodně svalového napětí, hodně ostrosti ve vašem hlase atd. Zkuste pozvat do svého těla i do svého hlasu uvolnění a pouštění.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!