Proč je moudré naslouchat svému tělu a pocitům, spíš než svým myšlenkám?

Při loučení na našem výcviku Core Touch mě velmi potěšily slova jednoho z účastníků, který řekl:„S mojí ženou už jsme mnoho let, ale poslední dva roky jsme se odcizili a nemohli jsme k sobě najít cestu. A vy jste mi tady moji ženu zase vrátili zpátky.“

A bylo to tak od srdce a současně to bylo i vidět, protože já jsem je také vnímala v průběhu výcviku. Vnímala jsem, že ze začátku tam chvílemi bylo takové napětí a neporozumění, což se postupně rozpouštělo. A proč tento příběh vyprávím? Protože mimo jiné také pomáhám lidem, aby se dostali zpátky z hlavy do svého těla. 

„Obrovská část našich potíží a trápení spočívá v tom, že se řídíme naší hlavou.“

Ne tolik naším citem a naším tělem, ale dovolíme, aby naše myšlenky až moc zasahovaly do takových přirozených impulsů našeho těla.

Bojíme se něco udělat, neudělat, něco vyjádřit, a to nám pak v životě dělá zmatek, protože my utlumíme ten prvotní impuls, který přichází právě z našeho těla a je propojený s našimi pocity, s naší spontaneitou, s naší láskou. Tlumíme to svým přemýšlením a svým strachem.

Současně vidím, že když si dovolíme jít zpátky do těla, pustíme ty hradby, bariéry a obruče, které jsme si v průběhu našeho života postavili kolem sebe, tak se náš život úžasným způsobem zjednodušuje, projasňujeme, my se uvolňujeme, uklidňujeme, protože se ukotvujeme sami v sobě.

Ve vztazích se může dít to, že se tam může probouzet láska, protože poté co roztají takové ty hradby toho, co se nás kdy dotklo, co nás kdy zranilo, tak tam zůstává ta čistá realita našeho těla a tělesného vnímání. Velmi často tam ta láska je, proto je moudré mnohdy místo nějakých dlouhých rozprav třeba jen spočinout v objetí.

A to myslím třeba i ve chvílích, kdy jsme nějakým způsobem zranění, naštvaní apod. a máme chuť diskutovat, debatovat, třít se a velmi často by takovým hodně účinným lékem na zraňující rozhovory bylo právě tiché objetí, které trvá třeba 30 sekund nebo minutu.

Dovolíme si pustit ten tok myšlenek v naší hlavě a vnímáme jenom tu tělesnou realitu, protože tam je velmi často láska.

„Pokud v sobě těch zranění máme hodně, tak i naše tělo se bude bránit, bude tam napětí, určitá rezistence, vztek, což jsou určité krunýře, brnění, které si oblékáme.“

A pokud se nám toho nashromáždilo hodně, tak potřebujeme postupně odkládat, ale pod tím vším je opravdu to jádro, které se chce potkat, radovat, žít v lásce, a které nechce život a vztahy zbytečně komplikovat.

Každý z nás v určitých chvílích života máme tendenci se spíš stáhnout, zamaskovat, protože to byla nevyhnutelná součástí naší výchovy. A my jsme se to učili od rodičů, kteří prostě dělali to nejlepší. 

My máme možnost toto odložit, a tak Ti chci přinést tu inspiraci, abys více vnímal/a svoje tělo i své pocity, abys s láskou přijímal/a, co se v Tobě odehrává.

Ve vztazích si dovolte být jeden s druhým v těle. To může být skrz objetí, skrz držení se za ruce, skrz přitulení, mazlení, milování a spolu s tím nechte odcházet to, co vás odpuzuje jeden od druhého.

Pokud chceš více podpořit to bytí v těle v kontextu vztahu, tak vás srdečně zvu na Retreat pro páry, který může opravdu významným způsobem podpořit, zlepšit či zachránit váš vztah.

Pokud jsi žena, moc Ti doporučuji kurz Moudrost těla ženy: Síla středu, kde Tě povedu k tomu, abys s větším citem, vnímavostí naslouchala svému tělu a ukotvila se sama v sobě. Z toho pak plyne i taková vnitřní jistota, uvolnění a spokojenost.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!