Jak si v životě udržet pozitivní změnu

„Milá Denisko, chtěla bych Tě poprosit o návod, jak to udělat, aby po skončení kurzu, když uplynou měsíce (roky), jsem si dokázala udržet a využívat znalosti a zážitky z kurzů, a nesklouzla opět do léta zaběhnutých stereotypů. Děkuji“

Je velmi přirozené, že jakmile přijdeme ze semináře domů, tak vyprchá takovéto nadšení a otevřené oči, otevření nových obzorů, nové prožitky a často třeba i otevření srdce.

Například na Retreatu pro páry proběhne během víkendu tolik praxí, které se týkají intimity, doteku, hlazení a objímání. Uvolní se staré emoce, pročistí se vztah a skrz mnoho praxí se párům otevře srdce. A oni jsou si najednou sobě blíž. Mají nádherné pocity, které třeba ještě za celý život nezažili.

Nebo si říkají: „Wauuu, to vědomé milování, to je super. To je nádherný, to jsme netušili, že v sexu něco takového vůbec existuje. A to už jsme spolu 30 let.“

Nebo jsou to i ženské skupiny, kde se ženy po víkendu cítí skvěle, celé září, je jim dobře, cítí svoji sílu a okolí reaguje na to, jak jsou úžasné atd.

Ale nemusí to být jenom živá podoba, mohou to být i online semináře, kdy také cítíme, že se s námi něco děje, jsme inspirovaní, záříme, protože i třeba v tom online kurzu se děje mnoho v praxí, které zahrnují něco, co běžně v životě neděláme. A to je v podstatě i ta odpověď.

„Pokud chceš, aby v Tvém životě bylo něco jinak, chceš se jinak cítit, tak musíš začít dělat něco nového.“

A ten seminář ať už je online/ offline, tak on má jenom určitý dopad. Je to taková otevřená brána, ale jen několik málo šťastlivců spontánně do svého života rovnou integruje něco z toho, co tam načerpali.

Jak se říká: „Tvůj život už nebude stejný.“ Někdy to ani nemusí být kurz. Může to být zážitek z masáže, například v našem masážním studiu Arkaya se toto děje docela často, že to je taková zlomová událost. Já někdy používám i ten příměr: „Zážitek, který Ti změní život“, protože to není jenom fráze, je to něco, co pozoruji znovu a znovu.

„Pokud chceme, aby to šlo hlouběji a takovým silnějším způsobem transformovalo náš život, je potřeba, abychom do toho svého každodenního života zahrnuli nějaké praxe, které jsme předtím nedělali.“

A to může být třeba jenom 10 minut nějaké vědomé pozornosti denně, a i těch 10 minut může mít velký dopad. 

Každopádně pokud jedeme domů, kde děláme stejné věci, jako jsme dělali předtím, tak je jasné, že dříve nebo později se budeme cítit jako předtím. Já někdy ještě dávám příklad třeba ze sportu. Když jsme nadšení do tenistu a jedeme na soustředění, kde trénujeme, posilujeme, běháme apod., tak jsme takoví nabuzení a cítíme se skvěle.

Nebo to může být taneční víkend nebo lekce tance. Během jedné hodiny se najednou cítíme úplně jinak, ale pokud u té jedné lekce/ jednoho víkendu zůstaneme, tak z nás pravděpodobně žádní mistři tance nebo tenisu nebudou.

A úplně stejně je to s jakoukoliv jinou dovedností. Ať už je to dovednost toho, jak se dělá láskyplný vztah nebo jak mít úžasný, nádherný, vášnivý, intenzivní láskyplný sex, to všechno je potřeba trénovat.

Jenom my tyto dovednosti často netrénujeme, a tak spontánně využíváme to, co jsme načerpali v dětství, co jsme načerpali v mládí. Pochopitelně jsme načerpali spousty nefunkčních vzorců, proto moje doporučení tím pádem je, najdi si způsoby, jak to nové udržet ve svém životě.

„Co konkrétně můžeš udělat (každý den/týden/měsíc), aby Ti ty zážitky zůstaly?“

... a věnuj se tomu odevzdaně (disciplinovaně), až se stanou Tvojí přirozenou součástí. Nejsou to žádné čáry máry.

„Klíčem k tomu, aby se něco natrvalo zapsalo do Tvého života je v opakování.“

To může znamenat domácí praxe, znovu jedu na kurz, ať už je to online nebo offline, čtu si literaturu, která je spojená s tím tématem, dívám se na videa, udržuji se v kontaktu s lidmi, kteří jsou na stejné vlně a podporují mě.

Ať už je to změna, ke které došlo na kurzu nebo někde jinde, chceš-li se jinak cítit, musíš něco začít dělat jinak, a vůbec si nevyčítej, pokud to není hned. Naplno ke každé změně patří trpělivost a taková ta vnitřní disciplína. Držím Ti palce 

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!