Jak se cítit ve vztahu jako královna?

Když se chceš cítit se svým partnerem jako královna, tak můj tip je, že se začneš chovat a cítit jako královna.

Přesně ten pocit, po kterém toužíš, aby Ti partner skrze své chování dodal, tak si tento pocit v sobě potřebuješ vybudovat dřív, než se k Tobě takovým způsobem začne chovat.

Někdy se povede, že v životě potkáme člověka, který nás velmi mile překvapí tím, jak s námi zachází, a díky tomu se s ním cítíme skvěle. Mívá to však krátkého trvání, pokud tento stav bytí v sobě nemáme hluboce ukotvený.

Jak v sobě tento stav více ukotvit?

Můžeš začít tím, že to začneš více studovat a začneš nad tím více přemýšlet. Představuješ si to. Zeptáš se sama sebe: Co to pro mě znamená?
Znám ve svém okolí nějakou ženu, která má přesně tu kvalitu a chování, které jsou pro mě inspirací? 

Vědomě se na to díváš a studuješ to. To už je určitý první krok k tomu, aby si to v sobě více ukotvila.

Pak si to přenášíš do svého života. Říkáš si:

  • S jakými pocity se probouzí královna?
  • Jak pije svou ranní kávu?
  • Co dělá během dne?
  • Jak mluví?
  • Jak se královna pohybuje?
  • Jak se královna zdraví se svým partnerem?

Pokud to není královna, co Tě inspiruje, tak si tam dáš svoji kvalitu, kterou si přeješ, aby v Tobě v daném kontextu Tvůj partner viděl. Dále už je to jen otázka tréninku.

Když se snažíme něco nově ztělesnit, tak v sobě můžeme narazit i na řadu překážek. Jsou to všechny ty momenty, kdy my jsme si tak ve svém životě nepřipadaly. Většinou se začneme dotýkat pocitů vlastní hodnoty. Přesně tyto pocity většinou chceme i po partnerovi.

O víkendu jsme měli kurz pro páry a pro mnoho dvojic je přesně tohle velké téma. Kdy jeden i druhý se cítí tím druhým nedostatečně viděný, nedostatečně slyšený, nedostatečně pochopený a uznaný. To, že máme pocit, že nás náš partner neuznává, je většinou mnohem starší pocit, než je to naše partnerství.

Tento pocit vznikl s největší pravděpodobností v našem dětství. My si tento svůj kód nejsem dost dobrá, nejsem dost dobrý neseme do našeho dalšího života a do dalších vztahů.

Pokud jsme tohle v dětství a v dospívání zažívali hodně, tak je nasnadě, že bude určitým způsobem figurovat i v našem partnerství, kdy my po svém partnerovi budeme toužit, aby nám dal určitý typ pozornosti, který nám vždycky chyběl.

„Cokoliv chceš, aby Ti tvůj partner dodal, tak se na chvilku zastav a řekni si: Jak to můžu dodat já sama sobě?

První klíč je, že ten pocit začnu vytvářet v sobě. Sama sobě začnu dávat to, co mi nejvíc chybí. Ten obrat potřebuje nastat uvnitř. Začneme si víc vážit sebe sama. Začneme si vážit svých pocitů, svého těla, toho, co v životě a ve světě děláme.

„První, kdo se ocení bychom měly být my samy.“

Žít tak, abychom věděly, že je to to nejlepší, co v danou chvíli dokážeme a můžeme na sebe být hrdé.

Cvičení pro Tebe:

Dělej ho ideálně každý večer před spaním, aby se Ti tato zkušenost v noci vtiskla i do Tvého podvědomí.

Stoupni si před zrcadlo a poděkuj si za všechno, co se Ti ten den povedlo. Mluvíš sama k sobě, oslovíš se jménem a říkáš např.:

Maruško, dneska to bylo super. Vstala jsi opravdu včas a měla jsi hodinu pro sebe dřív, než se probudil zbytek rodiny. V tom čase jsi se věnovala tomu, že jsi tancovala, pak jsi studovala, četla sis knížku, která tě zajímá a rozvíjí Tě. Potom se Ti povedlo, že jsi včas dovedla děti do školky a vyřídila jsi během dopoledne to, co jsi potřebovala vyřídit. …a pak bylo skvělý, že…

Takto pokračuješ a vyjmenuješ cokoliv, co Tě napadne za ten den, co se Ti povedlo a za co jsi sama sobě vděčná. Říkáš si to do očí. Díváš se do očí a děkuješ si, co bylo v tom Tvém dni super. A zakončíš to slovy: Mám Tě ráda.

Toto cvičení mohou dělat i muži. Také se oslovíš jménem, děkuješ si za to, co jsi dneska skvěle zvládl a zakončíš slovy: Mám Tě rád. …a s tím jdeš spát.

Trvá to pár minut, ale já Ti garantuji, že tohle postupně začne poměrně zásadním způsobem měnit Tvůj pohled na sebe sama.

Dej mi vědět, pokud už s něčím takovým máš zkušenost. Pokud už jsi něco podobného prošl/a nebo dělal/a, případně jestli teď začneš a jaké to pro Tebe bude mít výsledky.

K tomuto tématu Ti také doporučuji tyto online programy s mým živým provázením: Láska je Tvůj zdroj Láska je Tvůj zdroj ve vztahu

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!