Jak to udělat, aby mě partner skutečně poslouchal?

Dnes odpovídám na dotaz od ženy: „Můj dotaz se týká přítomnosti partnera, když se mnou mluví. Přijde mi, že je ve spoustě případů někde jinde. On má pro sebe splněno, já ale cítím, že není přítomný. Máš prosím nějakou radu?"

Myslím, že tohle je skvělá otázka, která bude zajímat mnohem více žen.

Jak to tedy udělat?

„Nejprve Ti doporučuji ujasnit si, jestli chceš partnerovi předat informaci, nebo s ním sdílet svoje každodenní prožitky."

1) Předání informací

Mužská kapacita přijímat informace je o něco více snížená než v tom ženském světě. Což hned vysvětlím. Když my si jako ženy povídáme, tak dokážeme zahrnout spousty detailů, informací, nuancí zprávy, která zahrnuje mnoho detailů z mužského pohledu zcela zbytečných.

Je to vlastně takový ten náš běžný tok myšlenek, které s ženami v pohodě můžeme sdílet. Ovšem, když mluvíš se svým partnerem, tak Ti doporučuji, abys byla efektivnější.

Zakomponuj opravdu jen ty důležité informace, na které potřebuješ nějakým způsobem jeho vyjádření. Takže nejprve se zastav a řekni si:

„Ok, co je fakt důležité, co by měl slyšet?“

Můj odhad je, že ta redukce informací, by měla být takových 80% pryč a 20% zůstane. To je v případě, že s partnerem skutečně chceš něco probrat a předat mu informaci.

2) Společné sdílení

Pak je tu druhý typ komunikace, kdy chceme komunikovat proto, abychom společně sdíleli, trávili hezký společný čas, podělili se o to, co prožíváme, co se nám stalo během dne, jak se cítíme atd.

Tady mám druhé doporučení. Je to časový limit. Takové sdílení by nemělo přesahovat 10 minut, protože v tom mužském světě je 10 minut opravdu hodně. Takže když to zvládneš do tří minut, tak je to úplně super.

Ještě Ti něco poradím. Další klíčová věc u takového sdílení je Tvá mimika, pohyby Tvého těla a prožitek, který je spojený s tím co, vyprávíš.

Pokud tedy po partnerovi chceš, aby s Tebou trávil čas tím, že mu sdělíš, jak jsi se v průběhu dne cítila, ale nepotřebuješ po něm žádnou radu, ani mu nepotřebuješ předat informaci typu: „Vyzvedni ve 3hod. dítě.“, tak potřebuješ zahrnout energii svého těla do svého sdělení.

„To, co na takovém vyprávění může být pro Tvého partnera zajímavé, nejsou ty informace, které mu předáváš, ale Tvůj prožitek.“

To je to, co způsobí, že se jeho pozornost automaticky zaměří na Tebe. Budeš tak pro něj energeticky zajímavá.

Pokud chceš vést nějaký dlouhý rozhovor, raději se sejdi s kamarádkou. Ženský kruh snese všechno.

Když děláme na kurzech sdílení, tak v průměru ženy potřebují na sdílení třikrát tolik času než muži. Muži si řeknou pár faktů, a pak mlčí. Zatímco ženy už dávno měly skončit, ale sdílení pořád pokračuje.

Takže intenzivní sdílení si užívej v ženských kruzích. S partnerem to redukuj. On bude mít jednak pocit, že není tak zahlcený, což nepochybně přivítá a za druhé si může tu komunikaci s Tebou i mnohem víc užít.

  • Zredukuj veškerý zbytek a řekni mu to důležité.
  • Zapoj své tělo, mimiku a prožitek.
  • Nikdy nepřesahuj 10 minut a ideálně se vejdi do tří minut.

Uvidíš, jak se na sdílení s Tebou bude těšit. A pak se poděl, jak Ti to funguje. 😊

Další příležitost lépe porozumět rozdílům mezi sebou a naučit se spolu komunikovat a vycházet tak, abyste se navzájem lépe podporovali, vysvětlujeme na RETREATU PRO PÁRY - víkendovém kurzu pro páry, které spolu chtějí žít šťastnějším, láskyplnějším a vášnivějším způsobem.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!