Co dělat, když je muž zavřený?

Z dopisu tazatelky: " ... Jeho srdce je však po většinu času velmi zavřené.

Když jej náhodou pootevře dochází mezi námi k neuvěřitelné harmonii, výměně energií, souznění a lásce. Oba si uvědomujeme, že to, co mezi námi je, je výjimečné. Ale pokaždé jakoby, se lekl toho, jak se jeho srdce začíná otevírat a okamžitě to nádherné spojení ukončí. Jak rozvinout to krásné, co máme?"

Na úvod bych chtěla říct, že je docela důležité si uvědomit, že žena není muž a muž není žena. Někdy se nám z ženského pohledu může zdát, že je muž zavřený, že neprojevuje tolik lásky.

„To, že muž nevyjadřuje lásku způsobem, který bychom si přály a který bychom čekaly, nemusí nutně souviset s tím, že by lásku necítil. Jen má jiné projevy lásky.“

Můj kolega Richard k takovému tématu říká vtip, kdy v mužském pojetí si chlap na nějaké úrovni říká: „Proč bych Ti furt musel říkat, jak Tě mám rád. Řekl jsem Ti to jednou před 20 ti lety, když jsme se brali. Od té doby se nic nezměnilo. Jinak bych Ti dal vědět.“

Je to trošku s nadsázkou, ale je tam i trochu skutečnosti. Proto chci říct všem ženám, které mají pocit, že jsou nedostatečně milované a zahrnované láskou, nebo projevy lásky, že to ve velké části případů vůbec nemusí souviset s tím, že by vás muž nemiloval. On se jenom jinak projevuje.

Dále bych šla na jinou úroveň, a to je potřeba projevů. Máme jen omezenou možnost působit na partnera, aby nám něco dával, co nedává nebo říkal, co neříká. Samozřejmě tady je určité pole působnosti.

Nicméně si myslím, že hodně žen v tomto ohledu tahá za špatný konec. Možná už jste taky zažily takovou dynamiku, že čím více něco vyžadujete, čím více tlačíme na pilu, tím více se muž stahuje, protože má pocit, že je omezovaný. To žádný muž nemá rád. Žádný muž nechce být omezovaný ve svém prostoru a ve své svobodě. Ženské požadavky na něj mohou působit tímto způsobem.

„Muž chce mít svůj prostor.“

Jak se pro muže stát magnetickou, aby ho to přitáhlo do našeho světa?

Jak vytvořit takovou pozvánku je alfa a omega všeho, i šťastného bytí ve vztahu. Staráme se zejména o to, abychom samy v sobě prožívaly radost, lásku a štěstí. I když můžeme sklouzávat k tomu, že si říkáme, že naše radost a láska souvisí s tím, co prožíváme ve vztahu a co nám partner dává.

„Ve výsledku je to naše vlastní schopnost otevřít se do lásky, otevřít se do radosti a do štěstí.“

Vždy když máš pocit, že se Ti ve vztahu něco nedostává, že Ti partner něco nedává, tak moje doporučení je, zastavit se a říct si:

  • Co já po partnerovi chci?
  • Co by mi měl dodat, co mi nedodává?
  • Co mi to dodá za pocit?
  • Jak se budu cítit, když se to stane?
  • Jak se budu cítit, když bude partner více otevřený ve svém srdci?
  • Jak se budu cítit, když mě bude více zahrnovat láskou, tak jak to potřebuji? 
  • Co mi to dá?

Stopuješ svůj pocit, který z toho chceš mít. Řekneš si třeba, pak se uvolním. Otevřu se ještě víc. Budu cítit více radosti a mít více energie.

Druhá otázka, kterou si kladeš je: Jak bych to mohla udělat bez něho?

Zkoumáš, jakým způsobem můžeš tento prožitek v sobě otevřít, a to nezávisle na partnerovi. Když nad tou otázkou chvilku sedíš, tak nepochybně objevíš spoustu dalších možností a zdrojů, jak v sobě uvolnit více otevřenosti, lásky i radosti.

Jestli si říkáš, že vůbec nevíš, jak na to, tak ten prožitek je prožitek v těle. Hledáš cesty, jak otevřít svoje tělo do větší radosti, živosti i lásky. Může to být pohyb, procházky, tanec, masáže nebo i to, jak se oblékáš a pečuješ o svoje tělo.

Ve chvíli, kdy začneš s láskou upřímně pečovat o sebe, začne se měnit Tvůj svět, protože tím klíčem, aby ses cítila dobře ve svém životě je velmi často to, že se cítíš dobře ve svém těle.

„Když začneš sama sebe trénovat, že do toho prožitku rovnou vstupuješ, tak se stáváš atraktivní i magnetickou.“

Navíc přitahuješ i určité projevy z jeho strany, které tam dřív nebyly. Nečekáš na to, jestli on Ti něco dodá, ale začneš to ve svém životě tvořit, protože ve výsledku jsi to Ty, kdo to prožívá.

Tím vyžadováním, dožadováním, mluvením a analyzováním se většinou moc daleko nedostaneme. Je to často slepá ulička. Naopak když ve svém životě budeš v sobě, budeš zářivá, budeš šťastná, tak k sobě budeš přitahovat přesně ty situace, lidi a projevy chování, které budou tento Tvůj prožitek ještě víc násobit.

Ve chvíli, kdy jsi pozvánkou pro muže, má většinou chuť za Tebou jít. Na druhou stranu, když tlačíš na muže, tak on má tendenci se vzdalovat.

Moc držím palce abys nacházela způsoby, jak být šťastná sama v sobě, ve svém srdci, ve svém těle a aby ten Tvůj svět byl prozářený a radostný.

Krásnou inspiraci i podporu k tomuto tématu najdeš například v online kurzu Láska je Tvůj zdroj nebo v živých kurzech pro ženy Otevři své srdce Radost a potěšení. 

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!