Jakým způsobem zpracovat zranění na těle a na duši, aby nás už neomezovaly v životě?

„Dobrý den Deniso, ráda bych velmi poděkovala za dnešní video, moc mi pomohlo. Mohla bych se prosím zeptat, zda vaginální mapování pomůže v případě fyzického napravení sexuality kvůli násilnému prvnímu styku.

Neznám vůbec vaginální orgasmus a mám stále panické ataky, neboť se se současným partnerem necítím zcela bezpečně, ačkoli je na mě velmi hodný.

Psychoterapie pomohla jen částečně, byli jsme tam i společně.
Děkuji vám velice za odpověď a přeji krásné dny.“ Andrea

Pokud jsi ve svém životě zažil/a nějakou formu fyzického nebo i psychického násilí (zneužití, překročení hranice Tvého těla a Tvé duše), tak je to zkušenost, která Ti do života chtě nechtě zasahuje, když to téma není uchopené a zpracované.

Zpracovat to jen v hlavě nestačí, protože nám tato zkušenost jde i dál do života a vztahů. Projeví se to tak, že pravděpodobně budeme nedůvěřovat i dalším lidem, i když to budou lidé velmi láskyplní a úžasní, my je budeme podezírat, že s námi mají špatné úmysly nebo se budeme cítit, jako kdyby nám překračovali hranici. Oni o tom nebudou mít třeba ani nejmenší tušení, takže je to takový velmi začarovaný kruh.

Potkala jsem mnoho žen i mužů s touto zkušeností (fyzickou či psychickou) a vypozorovala jsem, že mluvená terapie na uchopení skrze slova, pochopení, porozumění je jenom malinká část toho posunu, protože je to zkušenost, která je ukotvená v těle.

To, že my tomu začneme rozumět v hlavě, vůbec nic nemění na dynamice prožívání, proto je důležité jít i při léčení opět do těla. A vaginální (či anální) mapování jsou metody, které velmi silným způsobem napomáhají tomu, že my dokážeme udělat to, co je vlastně základ léčení jakéhokoli traumatu. Jdeme hluboce do prožitku, naplno cítíme a vnímáme to, co patří do naší minulosti, současně se to spojuje s vědomím, že teď jsme v bezpečí, protože je to už minulost.

Nicméně ten prožitek je tam důležitý. Ještě jednou nějakým způsobem ty emoce zvedne, tak aby prošly skrz náš systém, naše tělo, oči, zvuk i dech. Díky tomu tyto emoce opouštějí náš systém a tělo.

„Zásadním způsobem tak můžeš změnit způsob, jak na danou zkušenost budeš v budoucnu reagovat.“

Takže zatímco třeba dříve Tě určitá zkušenost odbourala na několik dní, tak ve výsledku Ti to zabere pár minut (sekund) určitého uvědomění.

A opravdu mapování je velmi efektivní forma, v podstatě neznám efektivnější. Mohla jsem sledovat příběhy mnoha žen i několika mužů, kteří právě díky mapování velmi úspěšně a zcela zásadním způsobem změnili svoje prožívání i svůj život.

Pokud to, o čem mluvím není Tvé téma, ale znáš někoho, kdo s ním pracuje a bojuje ve svém životě, tak mu můžeš poradit, jak s tím pracovat.

Mapování je způsob, jak můžeš citlivým a efektivním způsobem postupně uvolnit i velmi hluboké a bolavé zkušenosti, které byly součástí Tvého života a osvobodit se v tom smyslu, že to, co Tě dříve limitovalo, ovládalo, se pro Tebe stane skutečně jen vzpomínkou.

A Ty ve svém životě budeš mít prostor a svobodu, jednat podle toho, jak se rozhodneš, ne jak Tě Tvé vlastní zkušenosti omezují.

Pokud se Tě toto téma týká, tak Ti moc držím palce. Více o tématu mapování najdeš zde, kde je také moje 40minutové video, kde tuto metodu dopodrobna popisuji. Je to i nástroj se kterým pracujeme v našem masážním prostoru Arkaya, kam se můžeš objednat, pokud se budeš chtít svěřit do zkušených rukou.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!