Jak mohu jako žena vnést víc hloubky

do vztahu a milování?

Dotaz od ženy: „Poraďte mi prosím, jak můžu z pozice ženy budovat větší hloubku vztahu? Chybí mi pocit nějakého mentálního napojení. Intimita se dle mě odehrává pouze na úrovni fyzična.“

To, co ze sexuality udělá intimitu, je zapojení oblasti srdce. Což je doména určená především ženám, protože pro nás je oblast citu ta takzvaná plusová zóna, kde jsme aktivní.

Zatímco pro muže je plusová zóna oblast sexuality, pánve, pohlaví, kde jsou aktivní. Tím pádem je to ta femininní část v nás, která je zodpovědná za to, aby sexualita měla větší hloubku nebo aby tam bylo víc intimity, víc propojení.

To znamená, že když máš pocit, že je sexualita taková fyzická, mechanická, tak potřebuješ více zapojit srdce. Mohli bychom se bavit i o opačném případě, protože někdy můžeme zažívat intimitu, která je velmi láskyplná, něžná, je tam plno objetí, ale chybí tam takový ten drajv a šťáva, a pak bychom chtěli zapojit víc té sexuality jako takové.

Jak to udělat jako žena, když chci víc propojení, víc napojení, víc blízkosti v kontextu intimity, v kontextu milování, v kontextu sexuality?

Jak mám otevřít srdce? Zapojení srdeční, emoční zóny je propojené s tím, že si dovolujeme jít do větší hloubky svých vlastních pocitů. Proto nejprve potřebuji vstoupit do hlubšího kontaktu se svým emocionálním prožíváním, a tam někdy najdu i to, co tam najít nechci.

Můžu tam najít smutek, bolest, frustraci … což jsou často pocity, do kterých se nám moc nechce, proto je v sobě zavíráme. Ale když zapojíme tyto nepohodlné emoce do svého života, když si dovolíme jít i do určité křehkosti toho, že se necítím silná v kramflecích, že prožívám něco, co si úplně nepřeji, a otevírám se tomu, tak to je to, co dovoluje ve vztahu intimitu, jak v oblasti fyzična, tak v oblasti duše.

„Je to opravdu o zpřítomnění a otevření se sama v sobě tomu, čemu bych se mohla jindy mít tendenci vyhnout.“

Když to v sobě ukotvím, otevřu se v sobě všemu, co se ve mně odehrává, co prožívám, co cítím, tak je to taky o tom, že si dovolím to i sdílet, aby to bylo součástí našeho vztahu.

Dovoluji tím pádem takovou větší pestrost. Není to jenom o tom, že jsem taková, jak si přeji, ale že jsem ochotná sdílet i to, kde se cítím křehká, zranitelná, nejistá v kramflecích, zmatená.

„Je to opravdu o přijetí té plné škály toho, co jsem já a co se ve mně odehrává.“

Ve výsledku by se dalo říct, že to je o sebepřijetí svých vlastních pocitů, včetně svých nejistot, propadů, těch temnějších údolí, kterým bychom se nejraději třeba vyhnuly, a že si dovolím tyto části sebe neskrývat před partnerem.

Nenasazuji masku toho, že jsem v pohodě, pokud v pohodě nejsem, ale dovolím si sdílet, být v kontaktu, i když se cítím křehce, zranitelně, nejistě. Je to jedna z důležitých ingrediencí toho, aby náš vztah, intimita i milování mělo hloubku.

Je to opuštění té zóny, která je zaměřená na cíl, na výsledek, která je pouze v rovině plánování, představ, zaměřování se. Je to o tom, že si dovolíme sdílet určitou hloubku v sobě.

Jak to udělat?

Potřebuji nejprve vstoupit do kontaktu sama se sebou. To znamená, připustit si a mít se ráda i v tom, kdy se cítím nejistě, křehce, kdy prožívám nějaké pocity, které si můžu ohodnotit jako nežádoucí. Ve chvíli, kdy se jim otevřu a dovolím si cítit, žít, přijmout to, co se ve mně právě odehrává, tak ono to najednou mění svoji kvalitu, a pak je to i o tom, sdílet to, neschovávat se s tím, a být v kontaktu s partnerem.

A to vztahu dodává obrovskou živost, současně určitou něhu a blízkost. Je to o otevření svého srdce, otevření se svému vlastnímu prožívání v té plné škále, kterou to sebou nese a je to o ochotě připravenosti i určité odvaze sdílet tu plnou škálu sebe se svým partnerem. K tomu potřebujeme i určitou dávku úcty k sobě, lásky k sobě, to, že si to dovolím, že si dovolím být vším, a jak kdyby stojím sama za sebou.

Mám sama sebe v úctě a v lásce i s tím, co se mi dříve mohlo zdát jako nepohodlné. To je to, co do vztahu vnáší hloubku a větší živost.

To, co by s tím ještě mohlo pomoci je Trilogie kurzů Láska je Tvůj zdroj. Určitě tedy ženy můžu nasměrovat na online kurz Láska je Tvůj zdroj, Láska je Tvůj zdroj ve vztahuLáska, tělo, intimita.

Láska je Tvůj zdroj je o vztahu k sobě, o přijetí sebe se vším všudy, svých pocitů a svého těla i vyrovnání svého vztahu s maminkou.

Láska je Tvůj zdroj ve vztahu je o vztahu k mužům, k partnerovi, k expartnerům, k tátovi, také o ženské a mužské polaritě.

Láska, tělo, intimita je právě o těle, o intimitě, o sexualitě, a co já jako žena mohu udělat, aby moje sexualita nebo naše (pokud mám partnera), byla živá, plná a současně vyživující, naplňující. K tomu je také důležité abychom byly v kontaktu se sebou, se svým tělem, se svými pocity.

Zároveň zvu každou ženu k tomu, dovol si být plně sama sebou, abys ses dokázala otevřít té plné škále svého prožívání a s takovou láskou, citem a něhou přistupovala ke všemu, co se v Tobě odehrává. Když toto dokážeš, tak je pro Tebe mnohem přirozenější a snazší tu lásku, něhu a cit mít i vůči našim blízkým, ať už je to partner, děti atd.

„Když máme tu něhu a lásku v sobě a k sobě, tak se nebojíme sdílet tu hloubku toho kým jsme a najednou má náš život barvu, šťávu, význam a naše vztahy jsou mnohem hlubší.“

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!