Impotence

V oblasti intimity je mnoho témat, o kterých se nám nemluví úplně snadno. A jednou z těchto zkušeností je takzvaná IMPOTENCE. 

Slovo "takzvaná" říkám záměrně, protože jej nemám ráda. Připomíná mi nějakou nemoc… Zkušenost toho, že "mi nestojí, když chci", "nedokážu se udělat, když chci", není žádná nemoc.

Z mého pohledu je tato zkušenost do značné míry dílem naší společnosti, kdy zažíváme přílišnou orientaci na výkon, velký tlak na podávání výsledků. Ale princip dobře – silně – rychle se přenáší velmi snadno i do naší sexuality. Muži a ženy se často snaží podat výkon, o kterém si myslí, že by ho měli bezpodmínečně zvládnout, ať už to je, nebo není pravda.

„V mužském pojetí je to tendence říkat si "měl by mi stát" a "měl bych se udělat, když chci".“

A mnoho mužů, obzvlášť, když už jsou pokročilejšího věku, než je teenager nebo muž okolo dvaceti let, má zkušenost, že jejich penis nestojí vždycky ve chvíli, kdy si zvolí, a že ani nedokáží ejakulovat vždy, když by si to přáli.

Z mého pohledu je to ale zdravá reakce jejich těla. Vysvětlím proč: Sexualita, která je spojena s erekcí a ejakulací, je tzv. jangová část naší sexuality – je to akce, penetrace, orientace na sílu, výkon, výsledek, žhavost, vášeň, rychlost, dynamika… To všechno jsou aspekty tzv. jangu – aktivní části, kterou má v sobě každý z nás.

Ovšem každý jang potřebuje i svůj jin. A jinová část je ta klidná, přijímající a vyživující, ve které my dobíjíme svou energii. Mužská sexualita je ta víc jangová – je o penetraci a akci, zatímco ženská sexualita je jinová – je o přijímání (logicky, protože ženské tělo přijímá a je vyplňováno).

Nicméně, ať jsme muž nebo žena, pro rovnováhu v našem životě potřebujeme jang i jin. A jin je často tím, co v naší sexualitě chybí. Je to právě jin, který ve výsledku jangu dodá výživu a sílu.

A co tohle znamená v praxi, v kontextu tzv. impotence? Jakým způsobem může jinová stránka pomoci?

První klíč je zaměřit se na prožitky ve svém těle bez jakéhokoliv nároku na to, co by tělo a penis měly dělat. To znamená, přestat na sebe tlačit, nechtít po sobě výkon, nechtít po svém penisu, aby stál, když chci, ale on nechce, protože tělo má svou moudrost a je dobré mu naslouchat.

Je třeba dovolit si, aby tělo prožívalo, aniž bychom penis nutili, že má stát, že se muž má udělat, anebo v jiném kontextu, že penis naopak stát nemá a že se muž nemá udělat, naučit se naslouchat aktuální zkušenosti těla bez potřeby ji měnit a mít to nějak jinak.

To v praxi může znamenat třeba přijímání intimní masáže, která probíhá na penisu, který nestojí. V kontextu celostní smyslné masáže existuje obojí. Je tam masáž penisu, který stojí, ale zároveň i masáž penisu, který nestojí. A to vůbec neznamená, že by to nějak ubíralo hloubce zkušenosti. Naopak.

Lze mít velmi intenzivní pocity v každé buňce těla a třeba hodinu přijímat masáž penisu, který se nepostaví. Není to žádná újma, ale naopak hluboce naplňující zkušenost, kterou, když si dopřejeme, tak ve výsledku zjišťujeme, že mnohem lépe najednou začíná fungovat i erekce. Dovolili jsme si totiž vytvořit rovnováhu a zůstat delší dobu v jinu – v klidu, v nicnedělání, kde není tlak na výkon a na nějaké speciální výsledky.

Někteří muži si možná řeknou: „No, ale když mi nebude stát, tak já ho nebudu cítit, protože moje potěšení je spojeno s tím, že penis je erigovaný.“

„Ale i to je mýtus, protože při určitém zaměření pozornosti lze zažívat pocity hlubokého potěšení i při masáži penisu, který erigovaný není.“

Dalším způsobem, jak zkoumat jinovou stránku naší sexuality, je i skrze masáž zadečku a anální masáž, což je téma, které v někom probouzí radost a nadšení a v někom naopak obavy, protože anální masáž je v naší společnosti trochu tabu (nebo vůbec anální oblast). Přitom je to přesně ta jinová část našeho těla. Zatímco penis je plusová – aktivní – část, tak anální otvor a prostata jsou tzv. mínusové části.

„I naše pohlaví má své dva póly (+ a –), které potřebují být v rovnováze.“

  • V ženském těle je plusem klitoris a mínusem vagina (vnitřní části jsou mínusové).
  • V mužském těle je plusem penis, přičemž špička penisu je ta nejvíc plusová část, a mínusem je v mužském těle anální otvor, hráz a prostata (říká se, že prostata je ekvivalentem ženského G-bodu).

Mínusové části našeho těla mají tendenci v sobě, za určitých okolností, ukládat napětí a nevyjádřené pocity, což je ve výsledku někdy příčinou onemocnění prostaty, včetně rakoviny prostaty. A je to právě jemná, citlivá masáž v této oblasti, která je tím pádem i zdravotní podporou a prevencí onemocnění, protože přináší do této oblasti energii, která v některých případech bývá v napětí, stažení a necitlivosti.

Anální masáž napomáhá hodně uvolnění pánevního dna, a právě, když opečujeme tuto jinovou – mínusovou – část našeho těla, tak ve výsledku zjistíme, že mnohem lépe funguje i ta jangová – plusová – část. Je to proto, že jsme vytvořili rovnováhu.

A každý muž může zažít mnohem hlubší potěšení, když začne rozvíjet i další aspekty své sexuality než ty, které znal doposud, a skrze práci s dechem, s pohybem těla při přijímání doteku, skrze masáž anebo skrze určité praxe. Když se zaměřujeme na milování, tak může každý dosahovat mnohem, mnohem hlubších prožitků, než si vůbec myslel, že je možné.

V našem masážním studiu pomáháme mužům i ženám, aby měli krásnou, hlubokou zkušenost, nejen po dobu, co přijímají masáž, ale zejména nám leží na srdci, aby tuto zkušenost dokázali vzít i s sebou domů a aby odešli s novými zkušenostmi, které se pak můžou stát velmi krásnou, vyživující a radost přinášející součástí jejich života.

„Moc vás chci podpořit, abyste nezůstali pouze u naslouchání mým slovům, ale abyste zkusili to, o čem mluvím, zakomponovat do svého života.“

A doufám, že někteří z vás začnete experimentovat víc se svým tělem, ať už to bude při masturbaci, kdy začnete víc zkoumat svůj dech a pohyb; ať už za námi přijdete do masážního studia a necháte se podpořit a provést od našich zkušených masážních terapeutek, tak abyste pochopili a zažili ve svém těle to, o čem mluvím, ve výsledku i při milování s partnerkou, kdy zkušenost vás obou může dosahovat úplně jiných rovin, než jste si vůbec mysleli, že je možné…

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!