Jak si v životě splnit své sny

Jedno z témat, které mě velmi fascinuje, je naše schopnost realizovat v životě své záměry a cíle.

Jak to udělat, abychom se našim přáním a snům přiblížili co nejdříve?

Za prvé je důležité, uvědomit si přání své duše, která jdou z hloubky našeho srdce. Protože některé věci, po kterých v životě toužíme, možná nejsou tak důležité, jak si myslíme. Někdy si dokonce přejeme to, co jsme si ani nenadefinovali sami, ale co nám předali naši rodiče nebo naše společnost.

Protože i kultura, ve které žijeme, nám říká, co stojí za to a co ne. A my můžeme mít tendenci věřit, že například když si koupíme větší auto nebo dům, že budeme více šťastní.

„Proto je na prvním místě důležité, podívat se hluboce do sebe, na čem mi opravdu záleží.“

Nemusí to mít moc společného s tím, co si myslí lidé kolem Tebe. Co si pro Tebe přáli rodiče anebo co vypadá jako ten vysněný život. Mnoho lidí zažilo, že měli něco, o čem si ostatní mysleli, že je to život snů.

Měli takzvaně dobrou práci, skvělého partnera nebo partnerku, krásný dům, úžasné děti, a přesto se mohli cítit naprosto vyprahlí a nespokojení se svým životem. Což se děje ve chvílích, kdy se odpojíme od přání našeho srdce a naší duše. Když za nimi přestaneme jít.

Jak vystopovat přání z hloubky duše?

Začni si psát zcela volně a bez cenzury, cokoliv Tě napadne, že si ve svém životě přeješ zažívat a zakoušet.

  • Kde chceš bydlet?
  • V jaké lokalitě?
  • Má to být byt, či dům?
  • Kdo chceš, aby byl součástí Tvého života?
  • Jakým činnostem se chceš věnovat?
  • Čemu chceš dávat svoji pozornost a energii?

Mohou to být ranní procházky někde v lese nebo v parku, co Tě nabíjí a přináší Ti radost. I takové maličkosti a další radosti všedního dne patří na Tvůj seznam.

Co Tě rozeznívá do radosti? Co Ti přináší energii, když na to jen myslíš?

Ve druhé fázi si svůj seznam projdeš a díváš se, která přání Ti skutečně rezonují. Co tam možná vzniklo jen z nějakého návyku. Třeba Ti to ve skutečnosti zas tolik neříká. Ten seznam redukuješ a díváš se, co pro Tebe má skutečně prioritu.

Pokud chceš a máš možnost přizvat někoho ze svého okolí, aby Ti dal zpětnou vazbu na Tvůj vlastní seznam, tak to udělej. Ta zpětná vazba se netýká toho, jak moc chytrá jsou ta přání, které tam máš, ale týkají se opravdu toho, kolik energie a radosti je kolem jednotlivých bodů na Tvém seznamu pro Tebe.

„Čím víc tomuto procesu dáš, tím víc získáš. Nech si na to opravdu dostatek času.“

Pusť si nějakou hezkou hudbu. Dej si čas, aby odplynuly Tvoje běžné starosti a skrze pozorování svého dechu se můžeš napojit víc na sebe sama.

Jak tato přání uvést do reality?

Když už takový seznam máš, tak nastává další cesta. Každý z nás má schopnost vytvořit to, na co dokážeme myslet. V tom dobrém, ale i v tom špatném slova smyslu. Protože když se něčeho hodně obáváme a soustředíme se na to, může se stát, že se to dříve nebo později začne dít. Stejně tak to platí u těch krásných přání.

Čím více pozornosti jim dáváme a čím více si dokážeme představit a prožít, jaké to bude, až se ta naše přání naplní, tím rychleji se k nim přibližujeme.

Děláme to i během každodenního života, třeba u plánování dovolené. Nejprve se rozmýšlíme, kam chceme jet a představujeme si různé možnosti. Jdeme na internet, díváme se na obrázky a zkoumáme různé země, lokalitu. Vybíráme si konkrétně, kde budeme bydlet, i jakým způsobem se tam dostaneme.

A už při tomto zkoumání různých možností předem prožíváme, jaké to je na tom místě, kam si přejeme dojet. Potřebujeme si to místo představit a zažít, i když zatím jenom ve fantazii, jaké to je, tam být.

„Děláme to zcela podvědomě a díky tomu, že tento svůj sen nebo plán sytíme naší pozorností, představivostí a prožitkem, tak se naší dovolené skutečně i přibližujeme.“

Skutečně cokoliv si dokážeme představit, může být naší realitou. Ať už dříve nebo později. Lidé dokázali zhmotnit a uvést do skutečnosti i věci, které historicky relativně nedávno se zdály být naprosto nemožné.

Například cesta na měsíc nebo současné mobilní telefony, které jsou pro nás velmi běžné. Nicméně v době mého dětství, to bylo něco nad rámec mojí fantazie. Před pár desítkami let, by nikdo z nás nečekal, že si v současné době na mobilu budeme prohlížet internet a budeme mít informace z celého světa ve své dlani.

Ale k tomu, aby se naše sny naplnily, je někdy potřeba pracovat i na našich vnitřních přesvědčeních. Je to takový ten vnitřní hlas, který říká: „Na to nemáš! To není možný! To se nikdy nestane!“

A právě tento vnitřní hlas způsobuje, že nás na naší cestě brzdí. Proto k úspěšné manifestaci svých snů potřebujeme vnímat i tuto rovinu a transformovat naše vnitřní negativní přesvědčení, kterými limitujeme sami sebe.

Často je těžké toto udělat pouze na úrovni mysli, protože i když víme, co bychom správně měli dělat, tak nám to nejde, pokud s námi nespolupracuje naše tělo a naše pocity.

Právě z toho důvodu se často dějí úplně magické věci skrze celostní smyslnou masáž a i na seminářích, kde se tomuto tématu věnuji, zapojujeme zde právě i tělo a prožitek. 

Zajímá Tě další inspirace a informace, které Ti pomohou na Tvé cestě za utvářením vlastní vize vysněného života a jejím zhmotněním do reality?

Na toto téma jsem vytvořila seminář Rituál splněných přáníonline program Jak žít své sny.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!