Jak vzít sílu vnitřnímu kritikovi?

Jaký hlas nebo hlasy v Tobě promlouvají po většinu dne?

Každý z nás máme takové vnitřní hlásky, které s námi neustále komunikují. Teď nemám na mysli takový ten vnitřní hlas, který je propojený s Tvou moudrostí. Mluvím o těch hlavních, které nám neustále něco našeptávají.

Jsou to věci jako:

 • „Tak tohle se Ti zase nepovedlo.“
 • „Zase jsi šla spát moc pozdě.“
 • „Zase jsi vstával moc pozdě.“
 • „Zase jsi nebyl běhat, viď?“
 • „Jééé, to jsi neměla říkat.“
 • „To jsi naopak měla říct!“ …

Velmi často v sobě máme vnitřní hlasy, které jsou kritické. Proto Tě chci inspirovat, abys začal/a vnímat, co v Tobě promlouvá k Tobě.

Co Ti říká Tvůj vnitřní hlásek?

Když jdeš po ulici, když jsi doma, když něco děláš, když něco neděláš. Jaký je ten vnitřní monolog, který vedeš sám nebo sama se sebou?

„Pokud ty hlasy nejsou úplně pozitivní, tak je dobré začít přemýšlet nad tím, jak se ptát sebe jinak.“

Když dám příklad mého vnitřního hlasu, jedna z věcí, kterou si třeba opakovaně opakuji, je: „Zase jsi uklízela doma a začala si se svojí vlastní prací až později, než bys měla.“

Chodím po bytě a tuhle zvednu ponožku, tamhle zapnu pračku, tady utřu linku, něco zametu, a pak si říkám: „Ne, tohle já nemám dělat. Tohle není to gró mojí práce. Neměla bych dělat tyhle věci tak moc.“

Jiný příklad by byl: „Zase jsi seděla u toho počítače moc dlouho, místo abys šla ven na čerstvý vzduch.“

Jak tento vnitřní vzorec nahradit?

Například:

 • „Wau, tys to tady krásně poklidila a úplně se rozzářil ten prostor.“
 • „Máš skvělý čas, kdy začínáš svoji práci.“
 • „To je super, že jsi dělala to a to…“

„Zkrátka jde o to, přetvořit ten vnitřní vzorec, který napovídá, že je něco špatně a nahradit ho něčím, co je dobře.“

Já budu moc ráda, když se podělíš do komentáře o to, co je Tvůj vnitřní hlas. Zkus si teď zvědomit něco ze svého každodenního běžného života.

 • Co Ti probíhá hlavou?
 • Jaké hlasy často podvědomě využíváš?
 • Co to je, co si sám či sama sobě říkáš?

„Pokud jsou negativní a nějakým způsobem Tě sráží dolů, tak jak by se daly nahradit?“

Jakou jinou otázku by sis mohl/a položit? Jakou jinou větou by se tento vnitřní monolog dal nahradit? Zkus si to promyslet a poděl se do komentáře. Co jiného by sis mohla nebo mohl říkat sám sobě tak, aby Tě to podporovalo?

Aby přišlo sebeocenění. Takový ten radostný pocit uvolnění, že svět je správně a Ty jsi správně. S tématem našeho vnitřního prožívání nebo našich vnitřní vzorců pracujeme taky na Přepisu limbického otisku.

Kdo jste o Přepisu ještě neslyšeli, je to příležitost, jak přenastavit a přepsat svoje vnitřní vzorce, protože ony často vznikají v dětství, tak jako ty hlásky, které jsem zmínila.

„Většinou jsou to naši rodiče nebo vychovatelé, kteří k nám takto promlouvali. V dospělosti pak jenom využíváme to, co jsme často slyšeli z jejich strany.“ 

Ten vzorec vnitřní komunikace často kopíruje hlasy někoho jiného, které jsme přijali za své a dál je pak v průběhu života udržujeme. A právě Přepis limbického otisku je zaměřený na to, abychom se osvobodili od těchto vzorců prožívání, které nás srážejí dolů, které nám přináší víc smutku a frustrace, než radosti a potěšení.

Srdečně Tě k tomuto prožitku zvu, protože je to zkušenost, která je relativně krátká, ale současně může být velmi hluboká a velmi transformační.

Navíc řada lidí si tento prožitek čas od času zopakuje, protože je pokaždé jiný, pokaždé se soustředíme třeba na nějaké jiné aspekty té meditace. A já moc ráda přivítám i Tebe, protože věřím, že to může být přínosné i pro Tebe.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!