Jak se mít víc ráda a být sama sebou?

„Chtěla bych se naučit mít se víc ráda. Najít si k sobě cestu a nebát se být sama sebou. Chtěla bych se naučit být šťastná jen sama se sebou.“ 

... je jeden ze záměru ženy, která vstoupila do on-line programu Láska je Tvůj zdroj.

Toto téma se týká většího počtu žen, proto k němu přidávám moje postřehy a zamyšlení. Podíváme se tedy na to, jaká je nejrychlejší a nejefektivnější cesta, když chceme posílit vztah k sobě sama, lásku a respekt, který cítíme samy k sobě.

V přijetí těla a jeho prožitku, je cesta k lásce k sobě sama

Velká část mojí práce se týká i těla a prožívání v našem těle, vědomé práce s tělem. A bylo to právě tělo, jeho vnímání a přijetí, které mi pomohlo ho pochopit. Právě v tom přijetí těla a jeho prožitku, je cesta k lásce k sobě sama. Není to cesta intelektuální, která by vedla skrz to, že si najdeme 150 důvodů, proč bychom se měly mít rády. Protože my to můžeme vědět, ale to ještě vůbec neznamená, že to cítíme.

Až ve chvíli, kdy to cítíme, kdy to prožíváme, potom se to stává naší realitou a naší skutečností. Cítění je v těle a bez těla bychom necítily. Proto říkám, že:

„Skrz tělo je nejrychlejší cesta osobního rozvoje, nejrychlejší cesta transformace.“ 

A když říkám skrz tělo, tak to znamená, že je to díky vnímání svého vlastního těla a svých pocitů.

To, že se nepřijímáme tak, jak si zasloužíme, často začalo už v našem raném dětství ...

Chci vám zvědomit, kolik věcí se děje často už v našem raném dětství, které nás vedou k tomu, abychom samy sebe nepřijímaly tak, jak si zasloužíme. Jsou to momenty, kdy nám třeba máma, táta nebo někdo jiný řekne: „Nebreč, nemáš důvod.“

A možná se (pokud děti máte) občas přistihnete, že jim řeknete něco, abyste zaplašily jejich emoci. Protože vás irituje, bolí, chcete mít klid ... a jakoby neuznáte to, co dítě prožívá, protože se to pravděpodobně dělo i vám, když jste byly malé.

Takto se učíme dávat svoje emoce stranou. „Aha, já na to nemám právo. Nemám důvod brečet. Nesmím se vztekat.“ A tento vzorec se s námi velmi často táhne až do dospělosti.

A také se učíme nevnímat tolik svoje tělo. Bývá zde často zapletena i sexualita. Kdy jako děti se často chceme zkoumat, co máme tam dole, co tam mají ostatní děti. Jak co probíhá. Dotýkáme se sebe sama, a i tam často přijde nějaká forma napomenutí.

A je to jedna z forem, jak nevnímat svoje tělo. Pro ženy obzvlášť a pro muže taky, ale pro ženy a dívky je to asi ještě silnější. Kde je takový ten silný vtisk ideálu krásy, poměřování se, jestli vypadáme tak, jak bychom měly. Jestli splňujeme kritéria. A tady se bohužel učíme nevnímat sebe sama.

Střípky, které se stávají naší životní realitou

Často aniž bychom si toho všimly, přijmeme to za svoji skutečnost. Neptáme se, a pak nevíme, jak se toho zbavit.

A právě skrze tělo, jeho vnímání, jeho prožívání, přijetí našich vlastních pocitů, pak vede cesta k tomu, abychom milovaly sebe sama. Abychom cítily lásku a úctu ke svému tělu, ke svým pocitům, a to je něco, co nám dává takový zdravý základ do života. Pocit vnitřní spokojenosti, pocit vnitřní hojnosti, který nám také umožňuje, abychom milovaly všechny ostatní.

Někdy hladovíme ve vztazích po lásce. Máme pocit, že ten druhý nás dost nemiluje. Že nám nedává to, co bychom potřebovaly, ale v drtivé většině případů, je to opravdu hlavně proto, že my samy si nedovolíme přijímat a žádat to, co opravdu potřebujeme. A nevědomě to od sebe odháníme. 

„Ve chvíli, kdy přenastavíme samy sebe a pustíme ty naše vlastní vnitřní překážky, tak k nám najednou začíná proudit láska i od ostatních.“ 

Takový vliv má i nádherný transformační program pro ženy Láska je Tvůj zdroj, který Ti pomůže ukotvit se sama v sobě, přijmout své tělo i pocity a naučit se mít víc ráda.

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!