Jak naše partnerské vztahy zrcadlí vztah k nám samotným

Když máte otázky ohledně toho, jak řešit partnerovu nevěru, partnerův/partnerky další vztah, tak vás chci nasměrovat k tomu, abyste si na prvním místě udělali jasno sami v sobě. Udělejte si jasno v tom, jaký vztah chcete žít. Co pro vás funguje a co pro vás nefunguje.

Protože si někdy posouváte svojí vlastní hranici daleko za to, co je pro vás únosné. A to nefunguje! Je to běh na krátkou trať, protože naše vztahy zrcadlí náš vztah k nám samotným.

Někdy se zkrátka nedokážeme do vztahu s tím druhým dost dobře otevřít. Je to z toho důvodu, že jsme se ještě dost neotevřeli lásce, kterou máme v sobě. Proto nám partner, nebo partnerka zrcadlí i tu určitou polovičatost toho, jak přijímáme sami sebe.

„V momentě, kdy chcete ve svém vztahu prožívat více lásky, tak se podívejte na to, jak můžete ještě víc respektovat sebe sama.“

Vážit si sebe sama. Pečovat o sebe sama. To zahrnuje vaše tělo i vaši duši. Péče o sebe sama v tom nejlepším slova smyslu. Péče, kdy respektuji svoje vlastní pocity a naplňuji svoje vlastní potřeby.

Jak už jsem zmínila, náš vztah zrcadlí náš vztah k ostatním. Tedy čím víc dokážeme milovat sami sebe, tak tím lépe dokážeme milovat ty druhé, ale platí to také naopak, čím kritičtější jsme sami k sobě, tím kritičtější býváme i k těm druhým.

Ve vztahu se to nemusí projevit hned na začátku. K partnerce/partnerovi se začínáme chovat podobně, jako sami k sobě až ve chvíli, kdy jde vztah do větší hloubky a je tam více intimity.

To znamená, že třeba i kritika kterou si přehráváme v hlavě, že si něco vyčítáme, nejsme v něčem dost dobří, dost výkonní apod., tak je hodně pravděpodobné, že po určité době budeme mluvit podobným způsobem i se svým vlastním partnerem, partnerkou, nebo i našimi dětmi.

Proto je velmi užitečné tento kruh protnout. Protnutí můžete začít tak, že si budete trénovat laskavý vnitřní dialog. Když si všimnete, že sami sobě něco vyčítáte, že jste něco dost dobře neudělali, něco jste špatně řekli apod., tak se zastavte a přetavte to, co si sami říkáte jiným způsobem. Namísto kritiky se oceňte, namísto výčitek sami sebe v duchu podpořte.

„První krůčky začínají právě tím, že sledujeme svůj vlastní vnitřní dialog.“

Jak sami se sebou mluvíme. Jak sami o sobě přemýšlíme. Čím laskavější budeme sami k sobě, tím laskavější budeme ve své mysli, ve svých slovech a činech vůči těm druhým, a tím více se i necháme milovat od těch ostatních.

Na druhé straně, když máme hodně kritický postoj k sobě, tak může bohužel docházet k tomu, že si zařídíme život tak, abychom se ujistili v tom, že nás ostatní nemilují. Odchází od nás, nerespektují nás apod.

Svět je nám nastavený jako zrcadlo. Naše nejbližší vztahy a naše nejintimnější vztahy jsou ultra zrcadlo. Jsou velmi nekompromisní. Tím vám chci předat pochopení, že svůj vnější svět a lidi kolem vás vyladíte tím, že vyladíte svůj postoj k sobě sama. Postoj, který je plný lásky, respektu, úcty i zdravé sebereflexe.

Můj další krok k tomu abych podpořila více lásky, štěstí, lehkosti, porozumění a radosti ve vztazích, je výukový on-line program, který je určený mužům, ale i zvědavým ženám, které chtějí nahlédnout do světa mužů.

Dostávám zpětné vazby od žen, že i pro ně je tento program velmi zajímavý. Dává jim takové lepší pochopení sebe sama. Například jim to pomáhá pojmenovat si určité věci, které v sobě vnímají, ale nemají to nijak uchopené.

Samozřejmě je to návod pro muže, jak ve vztahu prožívat víc radosti, víc lehkosti a méně takových nepochopitelných krizových situací nebo nepochopitelných reakcí na straně ženy.

Já věřím, že tento program přinese hodně radosti, lehkosti a lásky do mnoha vztahů a domácností.  

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!