Co nám ukazuje nevěra?

Co vede muže a ženy k nevěře? Jaká je velmi častá dynamika, kterou prožíváme? Jak se s touto situací vypořádat? 

U muže bývá často tím podnětem sexualita, ale i určité doufání, že zůstane pouze u sexuálního kontaktu.

Žena velmi často podlehne svému milenci z toho důvodu, že je vůči ní velmi pozorný. Dává jí svou plnou pozornost a ona se s ním cítí viděná, slyšená a vnímaná.“

Proto jsou pro nevěru často náchylné ženy, které dlouhodobě neměly pozornost ve vztahu. Když se objeví muž, který jim tu pozornost dopřeje, tak s ním úplně rozkvetou a mají pocit, že opět žijí.

Nemusí to samozřejmě platit konkrétně pro všechny vztahy, ale je to velmi častá dynamika, kterou prožíváme.

Jak se s touto situací vypořádat?

Jak zacházet se situací, když si velmi ceníme našeho manželského / partnerského svazku, jsou tam třeba i děti, a my nechceme rozbít rodinu? … a navíc nás to současně velmi táhne k milenci / milence, protože tam najednou máme pocit, že žijeme.

Prožíváme nádherné pocity, intimní splynutí, úžasnou vášnivou sexualitu, radost ze života. Dodává nám to přesně to, po čem jsme dlouho hladověli.

Často jsme ani nevěděli, že nám to vlastně chybí, ale ono se to najednou zobrazí. Je to skutečně velmi silná chemie, se kterou najednou zacházíme. Určitým způsobem by se to dalo připodobnit i závislosti, protože v tom našem systému a v těle nabíhají hormony a všechny ty látky, jako kdybychom si dali nějakou skvělou drogu.

Proto bývá velmi těžké milenecké vztahy opustit. Patří k tomu všechny ty propady, jako když odvykáme nějaké jiné závislosti, ať je to alkohol, drogy, cigarety apod.

Samozřejmě bývá těžké určit, jestli je nevěra nevěrou, kterou bychom měli opustit, nebo jestli jsme potkali toho osudového partnera / partnerku, který nás má vyvázat ze stávajícího vztahu pro nějakou lepší budoucnost.

Takovou odpověď Ti nedám. Za to Ti můžu dát pár tipů k tomu, co udělat, když chceš zachovat stávající vztah a ukončit milenecký poměr.

Co je dobré si zvědomit?

Hlavně to, co v mileneckém vztahu získáváš. To nám ukazuje, kde byl nebo je Tvůj hlad. Pravděpodobně je to něco, co jsi už dávno předtím dal/a stranou. Možná za to ani nemohl Tvůj protějšek, ale sám/sama jsi v tomto ohledu zanedbával/a sám/sama sebe.

Nebyl/a jsi upřímný/á a nežádal/a jsi o to, co potřebuješ. Možná jsi to komunikoval/a nevhodným nebo příliš nenápadným způsobem. Důležité je, uctít své potřeby a dát jim ve svém životě místo.

Tyto potřeby totiž umí a může naplnit i Tvůj partner/parterka. Jenom jste se možná nedostali do té dynamiky, aby se tomu opravdu stalo. Také je důležité pochopit třeba i s ohledem na intenzivní sexuální nádherné prožitky, že to, co prožívá je Tvé vlastní tělo. Jsi to Ty sám/sama, kdo má ty úžasné pocity.

Snadno můžeme podlehnout iluzi, že milenec/milenka nám dávají něco jedinečného, že je to on/ona kdo s námi dokáže dělat tyto zázraky. Já Ti chci předat perspektivu, aby ses na to začal/a dívat jako na otevřenou bránu.

„On/ona jsou určitou inspirací, která Ti ukáže cestu k tomu, jak se v životě můžeš cítit.“

Ve výsledku i bez milence/milenky, protože jsi to Ty sám/sama, kdo to prožívá. 

Také je velmi pravděpodobné, že po několika měsících, ta úžasná chemie a intenzita, ke které právě dochází, velmi pravděpodobně vybledne. A už tam nebude v takové míře jako ve chvílích intenzivní zamilovanosti.

Jaké můžou být další kroky, aby ses cítil/a takto šťastný/á a naplněný/á i bez podpory milence/milenky, či partnera?

  • 10denní transformační výcvik Core Touch, což je velmi intenzivní práce s tělem a s našim vlastním prožíváním.
  • Vědomá práce s tělem ve formě individuální profesionální masáže v našem masážním studiu Arkaya
  • Pro ženy je to online kurz Láska je Tvůj zdroj, v kterém se dotýkáme témat naší vlastní vnitřní tvořivosti, naší ženské rodové linie a její léčení, dále je zde téma prožívání našeho těla, láska a úcta k našemu tělu, téma našich emocí, jak je vnímat a jak je využít jako barometr každodenního prožívání, jak je v sobě nepotlačovat a současně vyjadřovat tak, aby nebyly destruktivní, ale měly transformační sílu.  

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!