Co když v nás partner probouzí stará zranění

Pohádky nás učí, že když se dvojice najde a překoná překážky, aby mohli být spolu, vezmou se a žijí spolu šťastně až do smrti.

A přestože víme, že to jsou jen pohádky, tak někde podvědomě takovému modelu chceme věřit a chceme si myslet, že když se najdeme s tím pravým člověkem, že nám to všechno půjde.

Ovšem zpravidla po několika letech soužití, s příchodem dětí a nárůstem povinností, toho snad na každou dvojici začne být moc.

Každodenní realita ovlivněná minulostí  

1) Pokud jsi měla rodiče, kteří pro Tebe byli nádhernou inspirací, rozuměli si, na všem se spolu domluvili a jejich láska i vášeň byly TOP, tak si určitě říkáš, že bys takhle chtěla žít také.

2) Ale možná to bylo jinak a Tvoji rodiče pro Tebe byli inspirací jen v některých oblastech. Neuměli kultivovat lásku a intimitu po dlouhou dobu. Třeba si po nějaké době našli jiné partnery. Nebo vedli tichou, či naopak velmi dramatickou domácnost.

„Tyto určité vzorce a atmosféra, která doma byla, se do nás na hluboké úrovni vtiskla a má vliv i na výběr partnera.“

Máme tedy tendenci vybírat si partnera, který v nás nějakým způsobem vytvoří podobný pocit. I když na té racionální úrovni víme, že drama z dětství zažívat nechceme, tak na té hluboké vnitřní rovině, pokud už to nemáme vědomě zpracované, si vybíráme takového partnera, s kterým vytváříme podobné situace.

Náš vlastní milovaný partner je člověkem, který je úplně nejlíp uzpůsobený na to, aby v nás vyvolal ty nejhorší pocity a základní životní traumata z dětství. Což je nádherná příležitost ke změně. Změnit a osvobodit se od určitého návyku prožívání. Protože k těmto pocitům nemusí docházet donekonečna.

Jakým způsobem s tím pracovat?

Cest je mnoho a hodně se jich týká práce s limbickým otiskem, což je taková naše základní emoční stopa, nahraná nejen v dětství, ale často už před a při porodu. Je to způsob, jakým prožíváme svět.

Naše limbická část je takové malé zvířátko, které nemá úplně na výběr, co bude prožívat. Je to hluboce emotivní část, která se zapíná obzvlášť, když jsme v krizi a nemáme situaci pod kontrolou.

Najednou jsme zaplavení pocity, které třeba ani mít nechceme, ale tato část bývá v určitých okamžicích mnohem silnější než rozum. I přesto s ní můžeme pracovat a tento hluboký limbický otisk pročišťovat a transformovat.

Nová šablona prožívání

Znamená to, že si můžeme, jak kdyby vytvořit novou šablonu pro prožívání. Pokud ta původní šablona byla naladěná na utrpení, tak ta nová šablona může být naopak založena na radosti.

Jeden z programu, kde se věnujeme práci limbického otisku, je takzvaný Přepis limbického otisku. Kdy každý prochází sám v sobě hlubokou vnitřní cestu. Pročišťuje situace, které můžou být právě ještě z prenatálního období, z období porodu a prvních 18 let života. A na základě svojí vlastní volby a fantazie si každý vytváří scénář, podle kterého by chtěl žít.

„Je to vnitřní práce, kterou když správně zakotvíme ve svém prožitku, tak má naprosto reálný dopad na naši současnost a budoucnost.“

Při přepisu limbického otisku si jak kdyby přenastavujeme svůj vnitřní systém a svojí vibraci, takže najednou působíme jinak ve světě. Přitahujeme si jiné situace, jiné reakce, jiné lidi. Stejní lidé se k nám mohou chovat jinak, protože něco v nás se změnilo. Je to velmi krásná a efektivní práce.

„Je to nejsilnější způsob, jak měnit realitu kolem sebe. To lze jen skrze to, že něco změníme v sobě.“

Chcete se dozvídat o nových inspiračních videích? Přihlaste se k odběru mých videí na YouTube.

A pokud dáváte přednost poslechu audia:

Pravidelná inspirace
pro šťastný život a vztahy?

Vyplň svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do Tvé schránky.

Stáhni si ZDARMA videoseriál 3 KLÍČE PRO NAPLNĚNÝ VZTAH

Stáhni si jako dárek ode mě SBLIŽOVACÍ KARTY

Potkáme se na Facebooku

Sleduj můj Instagram

Pravidelná inspirace na YouTube

Přihlas se k odběru!