UMĚNÍ DOTEKU:

kurz pro dospělé i děti

Hýčkejte své smysly a pečujte o své tělo

KURZ PRO DOSPĚLÉ A DĚTI

VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ

 • Vědomý láskyplný dotek a objetí jsou tím nejcennějším nástrojem pro posílení těla i duše, vyjádření lásky a prohloubení kontaktu.
 • Potřebujeme je od první chvíle, co jsme se nadechli.
 • A jsou tím nejcennějším i ve chvíli, kdy tělo opouštíme.
 • Přijeďte s námi prožít víkend plný relaxace, radosti, hravosti a láskyplné blízkosti.
 • Dotek podporuje tělo i duši, otevírá, posiluje vztahy.
 • Pro děti bude kromě programu připraven i hrací koutek s hlídáním.

Hýčkejte své smysly a pečujte o své tělo v bezpečném prostředí

Na kurzu vytváříme bezpečnou atmosféru, kde se můžete věnovat objevování a rozvíjení vnímání svého těla. Vše probíhá v chráněném prostředí, mezi lidmi s otevřeným srdcem.

Rituál Umění doteku můžete upravit podle situace a využít mnoha způsoby:

 • jako smyslný rituál mezi partnery,
 • jako respektuplný nástroj uctění třeba i zcela cizího člověka,
 • jako dárek a hravý způsob kontaktu mezi vámi a vaším dítětem / dětmi,
  mezi přáteli, atd.

Rituál Umění doteku je hravý, oživuje smysly, probouzí radost v těle.

Naši klienti jej využívali například i pro:

 • zpestření dotekového kontaktu s miminkem,
 • léčení dospívající dívky s anorexií,
 • zpestření intimního života partnerů,
 • pro uvolnění, potěšení a rozvíjení smyslnosti…
 • Citlivý dotek podporuje uvolnění a otevření těla pro posílení naší základní životní síly.
 • Naučíte se úvod rituálu Umění doteku a sled kroků pro pestrou a hravou masáž těla.
 • Náš masážní rituál má blahodárné účinky na psychiku a zdraví. Osvěžuje mysl, ozdravuje tělo a rozsvěcí duši :)

Hluboce se dotknete nejen těla, ale také duše...

Na kurzu se naučíte:

 • 1
  úvod rituálu Umění doteku a sled kroků pro pestrou a hravou masáž těla,
 • 2
  olejovou masáž, masáž horkými žínkami, kůží a peřím,
 • 3
  přítomnost, vnímavost.

Poznejte sílu rituálu Umění doteku na vlastní kůži

a odneste si zkušenosti a prožitky, které trvale obohatí život vás i vašich blízkých.
Hluboce se dotknete nejen těla, ale také duše...

Pro koho je kurz určen?

 • Pro dospělé i děti všech věkových kategorií.
 • Na kurz mohou přijet i dospělí bez dětí, pokud mají děti rádi a jsou připraveni na jejich přítomnost na kurzu :)
 • Kurz NEbude veden s důrazem na aspekty sexuality, ale přirozenost těla.
 • Nahota dětí i dospělých může být součástí kurzu, tak jako chodíme nazí do sauny. Pokud to tak necítíte, nemusíte být nazí, můžete se masírovat ve spodním prádle apod..

Proč jet na kurz s dětmi?

DOTEK patří mezi naše základní životní potřeby.

Hned po uspokojení žízně a hladu potřebujeme pro svou výživu právě fyzický kontakt. Od nejranějšího věku potřebujeme být vyživováni láskyplným dotekem.

Také vědecké studie dokumentují, že miminka, která jsou objímána, dotýkána a masírována, se vyvíjejí mnohem rychleji než ta, která jsou pouze krmena. V kritických případech je dotek a láskyplný fyzický kontakt určujícím faktorem pro jejich přežití.

Dotek potřebujeme i dále v průběhu dětství, dospívání a dospělosti. Z různých důvodů se ho dětem i dospělým často nedostává v takové míře a kvalitě, kterou by potřebovali. Dotek a fyzický kontakt jsou naším základním nástrojem pro vyjadřování pocitu lásky a získávání pocitu, že jsme milováni. Máme spontánní potřebu naše blízké a milované osoby hladit, držet a objímat.

Z různých důvodů se tomuto instinktu bráníme. Celé generace vyrůstaly a dále vyrůstají tak, že první kontakt po příchodu na svět není matčino bříško a prso, ale studené lékařské přístroje a nástroje a mechanický dotek v gumových rukavicích. Čerstvě narozená miminka s ukrutnou potřebou fyzického kontaktu s tělem matky jsou odnášena na uzavřená oddělení a maminky jsou vyzývány, aby si po porodu v klidu bez děťátka odpočaly.

Tím je narušována ta nejzákladnější potřeba kontaktu a pocitu bezpečí. Žádné savčí mládě nezůstává po příchodu na svět bez bezprostředního kontaku s tělem matky. Narušení této prvotní potřeby tělesné blízkosti vede na straně miminka i matky k pocitu bolesti a dezorientace, kterou mohou potlačit jedině určitým uzavřením se a odcizením - sobě sama i sobě navzájem.

V průběhu života pak často sbíráme další série zranění, kdy se namísto blaženého rozpuštění se v kontaktu a lásce sevřeme do napětí a izolace. Často to pak děláme již zcela automaticky. A zapomeneme, že by to vůbec mohlo být nějak jinak.

Tento vzorec pochopitelně prostupuje i naši sexualitu, kde hledáme vzrušení a orgasmus, aniž bychom sytili potřebu kontaktu a lásky.
 
Naštěstí lze i zanedbané potřeby našeho těla a duše kdykoliv zpětně dosytit. Proto je práce s láskyplným vědomým dotekem tak významná, tak zásadní. Umožňuje nám napojit se na základní zdroj své živosti a radosti. Nabýt nám náležící pocit jistoty a bezpečí. Základního životního ukotvení se ve vlastním těle.
 
Již 12 let pořádám semináře od semináře v oblasti vědomého doteku a intmity. A stále znovu a znovu slyšíme otázku: “Jak mám v sexualitě vychovávat své děti? Jak mluvit o sexu od těch nejmenších po dospívající?
 
Ovšem ještě důležitější než to, co o sexu říkáme, je to, jak sexualitu prezentujeme neverbálně. A sexualita se pochopitelně projevuje skrze doteky. “Učení o sexu” tak začíná pro dítě již tím, jak vidí doma své rodiče se dotýkat, objímat, vyměňovat si polibky… Pokud je v otázce těla a sexuality doma napětí, mohou rodiče říkat dětem cokoliv… řeč těla je zásadní.
 
Když se dotýkáme vědomě, když dotekem vysíláme lásku a přijetí, dáváme tak druhému možnost sebe-poznání a sebe-přijetí. Takový dotek je darem. Ať již v kontextu partnerství, v kontextu rodič-dítě, mezi přáteli, mezi kolegy či i sobě cizími lidmi. Vědomý láskyplný dotek bychom měli pravidelně věnovat i sami sobě. 

Zveme Vás k rozvíjení kvality doteku, který je darem pro toho, kdo dotek přijímá i dává. A který je mostem mezi oběma; mostem kontaktu a sblížení.

V rituálu Umění doteku, který v lednu 2015 oslavil v Čechách 10 let, najdete pomocníka pro rozvíjení vlastní živosti a lásky. 

Zkušenosti účastníků a účastnic kurzu

I přesto, že jsem rozvedeni prožíváme díky seminářům Richarda a Denisy náš come back. Stále žijeme spolu a začínáme věci dělat jinak. Naše dcera je z toho nadšená. Kurz Umění doteku nám přinesl velké obohacení

Marek Bielik

Umění doteku pro děti, úúúžasné, že už v tomto věku mohou děti nacházet potěšení z vlastního těla, užívat si přítomnost a být vyživené zemitou energií! 

Denisa Voleková

Včera jsem se cítila zase o trochu více přítomná ve svém těle, a cítila jsem, že mi zase o trochu vzrostla sebejistota a důvěra ve vlastní vnitřní sílu a ženství. Zase o trochu víc mám ráda svoje tělo a hýčkám ho. Chci se učit dál, je to vzrušující cesta. 

Katka

Kurzem vás provedou

Mgr. Denisa Říha Palečková

Přední česká lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje. Od roku 2002 ukazuje lidem, jak si prací s tělem a sexualitou mohou obohatit všechny další oblasti života. A jak žít lásku a vášeň v jednom vztahu i po mnoha letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, masážního studia ARKAYA® a profesionálního výcviku Core Touch®. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapováníléčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které jsou zaměřené na probouzení lásky v sobě, šťastný a harmonický život a prožívání radosti a rozkoše skrze vlastní tělo.

Ing. Richard Vojík

Je učitel a průvodce. Vede kurzy osobního a partnerského rozvoje. Pomáhá měnit lidem vědomí sebe sama a zlepšit jim život a vztahy s partnery. Své vědomosti a zkušenosti předává přirozeným, humorným a lehce pochopitelným způsobem. Lidé ho milují pro jeho humor a zároveň hloubku informací, které předává na kurzech. Richard přináší stěžejní informace o partnerství a sexu, o kterých se doma, ani ve škole nemluví. Více na www.richardvojik.cz.

Vědomý láskyplný dotek a objetí jsou tím nejcennějším nástrojem pro posílení těla i duše, vyjádření lásky a prohloubení kontaktu.

Potřebujeme je od první chvíle, co jsme se nadechli. A jsou tím nejcennějším i ve chvíli, kdy tělo opouštíme.

Informace o kurzu:

Datum

2. - 4. 8. 2019
pátek 19:00 – neděle 14:00 

Ubytování

Váňův statek
www.vanuv-statek.cz

Cena za kurzovné, ubytování a plnou penzi

• Dospělý: 4 500 Kč
• Miminka: zdarma
• Dítě 2-12 let: 1 500 Kč
• Dítě 13-16 let: 2 000 Kč

Další kurzy a semináře

POLARITA

31.1. 2020 - 2.2. 2020Váňův statek
VYTVÁŘEJ JISKRU A ŽIVOST VE SVÝCH VZTAZÍCH. Polarita je tanec…

HOJNOST - seminář pro páry i jednotlivce v Thajsku

16.2. 2020 - 20.2. 2020Bounty Resort, ostrov Koh Phangan
PŘITÁHNI SI A UKOTVI HOJNOST NA VŠECH ÚROVNÍCH SVÉHO ŽIVOTA.…

LÁSKA A VÁŠEŇ - seminář pro páry v Thajsku

22.2. 2020 - 26.2. 2020Bounty Resort, ostrov Koh Phangan
CESTA K BÁJEČNÉMU VZTAHU POTŘEBUJE SOLIDNÍ ZÁKLADY. Zamiluj se znovu…

Moudrost těla ženy: SÍLA STŘEDU

7.3. 2020 - 8.3. 2020Praha
NAJDI SVOU VNITŘNÍ RADOST A SÍLU. Pro nás ženy je…