Dárek

„Muži a ženy mají odlišný způsob, jak zpracovávají emoce. Často nechápeme, že ten druhý prožívá tu samou věc jiným způsobem. Vznikají tak zbytečná nedorozumění, která vedou k rozpadu vztahů.

JAK PROJEVIT SVÉ EMOCE 

Pokud jsi emoční, napjatá, frustrovaná a zvyšuješ hlas, přirozenou reakcí tvého těla je, že začne tuhnout. Objeví se svalové napětí, v tvém hlase je ostrost. Přestáváš dýchat a jsi nepřístupná. V takových chvílích bys měla ve svém těle vědomě tvořit víc prostoru a uvolnění

To znamená, že se snažíš uvolnit oblast bříška, srdce a hrdla. A změkčit hlas. Tím neříkám, že bys měla být milá a hodná. Můžeš dál zuřit a vztekat se. Ale v uvolnění to má úplně jinou kvalitu. Najednou se namísto odpuzující energie objeví přitažlivost. 

Možná zjistíš, že jsi zranitelnější. A že se najednou na místo křiku a nadávání rozpláčeš. Je to tím, že se dostáváš do hlubších vrstev sama sebe. Blíž k tomu, co opravdu cítíš.

„Když umíme s emocemi zacházet, tak jsou vyjádřené a přijaté emoce zdrojem intimity, blízkosti, vášně a propojení …

JAK USTÁT ROZČÍLENOU PARTNERKU 

Když je na tebe partnerka nepříjemná, nadává ti, zvyšuje hlas a stěžuje si, zkus se třikrát zhluboka nadechnout a vydechnout. A uvědom si, že čím je zuřivější, tím víc tě miluje

My ženy neplýtváme svou energií a emocemi na někoho, na kom nám už nezáleží. V podstatě je horší, když už se tvá partnerka ani nerozčiluje. Může to znamenat, že vztah vzdala. V momentě konfliktu se tedy zkus naladit na to, co na své ženě miluješ. Nestuduj tolik, co říká. 

Protože v afektu občas padnou slova, která mohou velmi zranit. A přitom je tak ani nemyslíme. Tím nechci říct, že bys svou partnerku neměl poslouchat. Nicméně to, co žena říká, se nedá úplně řešit, pokud to zároveň tlačí na tvé emoce. V takovou chvíli je lepší neposlouchat konkrétní slova a jen se dívat na intenzitu, kterou žena prožívá. Na to, jak zuří. 

Můžeš si přitom říct něco jako: „Wow, ona je tak divoká, tak vášnivá!“ To ti pomůže vytvořit láskyplný prostor. Namísto boje, konfliktu a nepřijetí vytváříš lásku a přijetí. Vím, že je to pekelně těžké. Nicméně, když to dokážeš, partnerka se zpravidla začne dřív nebo později uvolňovat. A míra její ostrosti se bude zmírňovat. Původní odstup tak začne nahrazovat víc kontaktu a lásky.

Stáhni si text ve formátu .pdf 

Dej si ho na viditelné místo, ať  můžeš vše lépe zapojit do praxe.


Přeješ si jít ještě dál?
Aby se Ti povedlo tyto tipy a mnohem více uvést do praxe, a začít žít naplněný intimní život, zvu Tě do kurzů: 

Pro ženy:

Pracovat se svými emocemi můžeš hlouběji i v online programu, který je od 23.10. 2023 NAPOSLEDY s mým živým provázením! 

Pro páry

Jak zacházet s emocemi ženy, je i jedna z věcí, které učíme na kurzech pro páry

Vneste více radosti, lásky a harmonie do Vašeho vztahu a zamilujte se znovu (nebo ještě více) do svého partnera.

Online program pro páry i nezadané

Online program pro ty, kteří si přejí partnerský život plný LÁSKY - VÁŠNĚ - RADOSTI - HLOUBKY

S láskou,