Osobní vyjádření Denisy Říha Palečkové ke kauze Richarda Vojíka

Denisa Říha Palečková poskytla k tématu
rozhovor pro MOJE PSYCHOLOGIE (leden 2019):

V dubnové „vlně” na sociálních sítích a teď i v nově nastalé mediální vlně ohledně údajného zneužívání Richardem Vojíkem se na mě obracelo mnoho přátel s žádostí a otázkou, proč jsem ještě k případu nevydala své prohlášení.

Omlouvám se, že s ním přicházím tak pozdě. Kdybyste věděli, kolik prohlášení jsem už v dubnu 2018 nahrála a napsala… a pak smazala. S vědomím, jak křehká slova jsou. Jak každý čte stejnou větu svou optikou a rozumí jí úplně jinak. Je snadné vytrhnout větu z kontextu a použít libovolným způsobem.

V aktuálně vydaných článcích k Richardovu případu jasně vidím překroucené, nepodložené a lživé věty, namixované do děje. Pro běžného čtenáře je pak vše „pravda“, byť opředena slůvky „prý“ a „údajně“. Pod vlivem emocí to čtenář vstřebává tak, že takto vše doopravdy bylo.

Reportérům v médiích jde o publikování senzace. Negativní a šokující zprávy, které si lidé budou číst. Když média pokládají otázky, přesně vědí, co z nich potřebují získat.

S vědomím, že i moje slova níže mohou být uchopena na tisíc způsobů, píši ze svého srdce. A doufám, že moje zpráva zasáhne to Vaše.

Kdybych věděla, že Richard chodí po světě a znásilňuje ženy (jak to líčí média), byla by pro mě jakákoliv spolupráce s ním naprosto nepřípustná.

Články se dohadují o tom, co se stalo v roce 2014. Daný případ řešila v roce 2017 policie a Richard byl přizván k vysvětlení. Policie neshledala trestný čin ani přestupek. To jsou fakta.

Ať už byl děj v roce 2014 jakýkoliv – a o tom se spekuluje – další fakt je, že Richard od roku 2015 neposkytuje individuální klientská sezení práce s tělem. Také už mnoho let není součástí mého masážního studia Tantra Spa, o kterém se v článku píše.

Kdybych se od Richarda distancovala, což mi mnoho lidí radilo, bylo by to z mé strany pokrytecké. Za naší společnou prací si plně stojím. Upřímně ráda doporučuji i jeho Mužskou cestu, protože ženy, kterém potkávám, mi vypráví o pozitivních změnách na svých mužích, kteří Richardovy kurzy navštívili: „Před tím se s ním nedalo vydržet, a teď je z něj úplně jiný člověk,” pochvalují si.

Jsme VELMI pečliví ve vytváření bezpečného prostředí, ve kterém kurzy vedeme. S vědomím, jak křehký svět intimity a duše je, dáváme pozor na jakékoliv (byť nevědomé) překračování hranic kýmkoliv směrem ke komukoliv. K tomu nám na kurzech práce s tělem pomáhá i tým vyškolených facilitátorů a asistentů.

Většina seminářů, které pořádáme (ať už společně nebo každý sám za sebe), nepracují s tělem a intimitou přímo. Lidé jsou během sezení oblečení. Na kurzech pro páry jsou účastníci zváni k intimnímu cvičení, které provádějí se svým partnerem v soukromí svého pokoje.

Kromě kurzů Richard s lidmi nepracuje. Na kurzech ani jeden z nás žádným způsobem nevstupuje do intimního kontaktu s účastníky. Absolventi našich seminářů toto vidí a vědí, a mě to připadá až zbytečné formulovat, protože to považuji za samozřejmé.

V článcích je dále zveřejněna řada nepravd. Například i to, že jsem novinářům neodpověděla na dotazy. S čistým svědomím mohu prohlásit, že jsem žádné nedostala. Nikdo se se mnou nepotkal a ani mi nikdo neposlal dotaz písemnou formou. Také jsem se dočetla, že se na mě obracejí zraněné ženy, a já jejich zprávy ignoruji a nereaguji na ně. To je lež.

Zavádějící je i informace, že Richard působí na poli tantry. Tento obrat používají média jen proto, aby zpráva působila chytlavě. Tím ubližují širšímu poli učitelů, kteří se pod tímto názvem prezentují. (Já osobně považuji tantru za duchovní učení. Sebe vidím jako průvodce druhých v oblasti partnerství, intimity a osobního rozvoje.)

V seminářích, které vedu – ať už sama, nebo ve spolupráci s Richardem Vojíkem – nastavujeme i za podpory asistentů a facilitátorů velmi bezpečné prostředí. To, že média hovoří v kontextu naší aktivity o „businessu” mj. vypovídá o tom, že semináře jsou velmi oblíbené a hojně navštěvované. Proč? Protože lidé z nich mají velký užitek a navzájem si je doporučují. Například na Retreaty pro páry i 10denní výcvik Celostní smyslné masáže k nám přichází více než polovina účastníků na doporučení svých přátel, kteří na kurzu byli.

V neposlední řadě bych chtěla zmínit, že skrze kurzy, které vedeme společně s Richardem, prošlo i mnoho lidí, kteří zažívali skutečné násilí a také sexuální násilí, často již jako děti. A díky práci s námi pro sebe našli nový život. Někteří uvádějí, že jsme jim život zachránili.

Zachránili jsme také stovky manželství a rodin. Někdy skutečně během jediného víkendu.

Svou práci dělám proto, abych lidem pomáhala. To, že za mnou lidé v takovém hojném počtu přichází, je pro mě znamením užitku, který pro ně moje aktivita má. A dokud budou přicházet lidé, kteří moji podporu a pomoc chtějí, budu hledat způsoby, jak jim ji předat.

Pokud je něco, co třeba nevědomě přehlížím a nevím o tom, ráda se to dozvím. Od konkrétních lidí, kterých se to týká. Ne od novinářů, kteří přesýpají „údajné” dění z roku 2014, které policie neseznala ani přestupkem.

Současně vnímám, že událost je tak sledovaná právě proto, že otevírá velmi citlivé téma. Historii zraňování a nedůvěry mezi muži a ženami. Stále je mezi námi mnoho z těch, kdo zažívali a zažívají různé formy násilí a nátlaku, ať už psychického nebo fyzického. Ať už jako dospělý člověk, nebo jako dítě.

Vím, jak tato zkušenost nesmírně limituje další život a funkci partnerských vztahů. Vím, jak je pro zraněnou osobu těžké otevřít se fyzicky partnerovi, kterého nadevše miluje. A také vím, že tato zranění LZE uzdravit. A skrze to najít svoji vnitřní sílu a otevřít se tvořivosti i lásce.

Každý den si přeji, aby nastalé dění ve výsledku sloužilo k léčení a uzdravování. Aby se naše srdce otevřela. Aby ti, kdo teď bojují, našli soucit a pochopení pro zraněné části sebe sama i ostatních, kteří je třeba v diskuzích nebo i v životě napadají.

Aby ti, kdo ještě nedokáží jasně cítit a vnímat své tělo a pocity, našli svou sílu a jasnost, pocit jistoty v sobě sama, radost ze svého těla a života.

Aby ti, kdo jsou průvodci na cestě uzdravováním, byli jemní, vědomí a ve spojení se svou moudrostí a citem. Abychom naši práci dělali v pokoře a s tím nejčistším záměrem.

Jakkoliv teď zprávy a diskuze víří negativní pocity, věřím a činím přání za pročištění a úlevu, která přichází po bouři.

Jsem tu pro Vás, a dokud mě neopustí dar poskytovat vhledy, uvědomění, léčení a růstu, budu jej předávat se záměrem pomoci co nejvíce lidem na co nejhlubší úrovni.

Před pár dny se mnou na kurzu na Maltě jedna z žen sdílela, co prožila při meditaci na svou vnitřní moudrost. V představě jí vyvstal obraz bylinek: „Mohou léčit, ale na druhé straně i jedem zabíjet. NIC NENÍ TAK, JAK VYPADÁ,” vysvětlila poselství, které k ní skrze tento obraz přišlo.

I já vím, že věci nejsou vždy takové, jak vypadají. Čekám, až probíhající smršť zapadne do mozaiky života.

Jednám s čistým svědomím i vědomím, z nejhlubšího přesvědčení a nemám co skrývat. Na osobní a upřímně míněné (nikoliv řečnické) otázky ráda odpovím, v rámci svých časových a energetických možností.

Děkuji všem přátelům a podporovatelům. Zprávy a dobrá energie, které ke mně od Vás chodí, se mně hluboce dotýkají. A i když někdy nestihnu reagovat na všechny, tak všechny čtu a tímto MOC děkuji. Jste v mém srdci.

Děkuji i svému muži, dětem a širší rodině. Jste mojí láskyplnou kotvou a jsem nesmírně vděčná za dary, které ve Vás mám.

28. 10. 2018
Denisa Říha Palečková

Doplnění k tomuto svému vyjádření jsem uveřejnila také na společném webu Denisaarichard.cz >>>

© Mgr. Denisa Říha Palečková, 2018

Chcete tento článek zveřejnit či jeho části citovat na svém webu? Je to možné s uvedením autora (Denisa Říha Palečková) a zdroje článku (odkaz na tuto stránku). Zároveň nás prosím informujte na email info@denisapaleckova.cz a pošlete nám odkaz na Váš web, kde je citace či článek umístěn. Děkujeme!

Pokud budete chtít uvést také informace o autorce, využijte tento odstavec:

Denisa Říha Palečková
Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede také semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu a Jak se otevřít do vztahu

Pravidelná inspirace
pro váš šťastný vztah?

Vyplňte svůj e-mail a nejnovější články a videa budou chodit přímo do vaší schránky.

Regular inspiration
for your happy relationship

Fill in your email and the latest articles and videos will go straight to your inbox...

Komentáře