Pri milovani s nim citim ako keby elektrinu, bud vo vlnach alebo vsade je to silne, niekedy az tak ze som mimo...vnutorna triaska, bolest hlavy co mam s tym robit?

Celé znění otázky:

Mam 34r. zila som 12r.vo vztahu, kde som potlacala sexualitu, moj muz nebol aktivny. Stretla som noveho muza tantrika, ja pracujem s energiami reiki, sambala a anjely. ale pisem vam, lebo by som sa chcela opytat.
- pri milovani s nim citim ako keby elektrinu, bud vo vlnach alebo vsade
je to silne, niekedy az tak ze som mimo...vnutorna triaska, bolest hlavy
co mam s tym robit? dokonca som zazila 2 krat extazu,ale to som
az stratila vedomie a nebolo mi dobre. neviem s tou energiou pracovat
partnerovi to komunikujem..ale ked my sa tak pritahujeme ze to nemam
chut zastavit ked sa to stupnuje......po tych rokoch, si uzivam pocitu
lasky a pocitu byt zenou.

- pochopila som ze je dolezite dychanie a urcite sa chystam na tantru
joga pre zeny, ale kym sa k tomu dostanem bude rada ak mi odpoviete
a nasmerujete na nejaku literaturu. Budem vam vdacna.

odpověď:

Milá Antonia,

 
práce se exualitou může být opravdu silná, vést k rozšířeným stavům vědomí, zážitkům blaženým a někdy i záhadným až děsivým.
Spollu s ní produí naším tělem víc a víc energie, a abychom v těchto zážitcích neulítávali a neztráceli se v nich, je důležité i dobré ukotvení (být při vší té intenzitě tady a teď)  zaměření (vědomé nasměrování vlastní energie směrem a k cílům které si zvolíme).
Na našcih seminářích se věnujeme všem aspektům sexuality - zvyšování své kapacoty cítit, vnímat, zvyšovat hladinu energie abýt přitom uvolnění a přítomní (pak nedochází v těle k nerovnováze a přetlaku, který se projevuje napříkald bolestí hlavy). Uvolněnou energii vědomě nasměrovat - třeba pr vlastní léčení, zlepšení kvality života nebo i dosažení hmotných cílů. Tato témata prostupují všechny naše kurzy masáží, za pár dní začínáme intenzivní 9-denní kurz, který jednotlivé části naší Školy celostní smyslné masáže spojuje v jeden celek. Nebo lze navštěvovat i jednotlivé víkendy a prdloužené víkendy, které jsou jako puzzle a volně na sebe navazují, lze každý absolvovat i samostatně.
Práci se záěrem se dále věnujeme na kurzu Tanra Massage Intensive, na sivlestrovském semináři Rituál splněných přání (všechny tyto semináře jsou určené nejen párům ale i jednotlivcům) nebo na semináři pro páry Láska a vášeň (27.8.-1.9.), kde se věnujeme hlubším aspektům párového spojení, intimní masáži a vědomé práci se sexuální energií i tzv. sexuální magii - jak sex. energii vědomě směřovat do našich cílů.
Z literatury na českém trhu bohužel nedokážu nic doporučit. Tématu partnerské intimity a života v páru se věnují knihy Davida Deidy, a jsou skvělé, ale nepojednávají přímo o tom, na co se ptáte.
Doufám, že i tak Vám moje odpověď alespoň trochu pomohla.
S přátelským pozdravem,
Denisa Palečková
 
Zde najdte přehled našich seminářů, na rozkliknutí jedotlivých termínů a kurzů se objeví podrobné informace: http://www.tantraworld.info/prihlasky.php