10 let „sexuální revoluce“ v Čechách

Tento víkend jsme s Richardem opět vedli kurz Joni a lingam.

Richard na něm oslavil své 39. narozeniny.

richard39slavi

Spočítala jsem si, že je to v pořadí již minimálně 50. kurz intimní masáže muže a ženy, který  jsme uspořádali za posledních 10 let.

První kurzy tzv. tantra masáže probíhaly v lednu 2005 ve Fit klubu Kolín.

Další v pražské Druně, kde jsme – tuším že v roce 2006 (??? – pamětníci, kdyžtak mě opravte ;)) – udělovali první certifikáty Školy tantra masáže. Řada absolventů, kteří byli prvními vlaštovkami v dále pak už rychle narůstající vlně smyslných masáží, pomáhá lidem skrze svá velmi kvalitní masážní studia dodnes.STM5

Následovaly semináře na Slapech, kde nás najdete ještě i dnes s kurzy masáží, výcvikem Sexological Bodywork, novoročním Rituálem splněných přání a Richardovými skupinami pro muže :)

A také v Belgii, Dánsku, Anglii, Irsku, Polsku…

Studenti za námi přijížděli a přilétali z Itálie, Maďarska, Chorvatska, Ukrajiny, Norska, Polska, Rakouska, Německa, Anglie, Irska, Řecka, Švýcarska, Belgie, Lucemburska, Holandska, Švédska, Dánska, Portugalska, Brazílie, Austrálie, Kréty…až mi při tom výčtu mrazí!

masante2006belgie

V roce 2012 jsme pokračovali nadstavbou a zavedením profese Sexological Bodywork v České republice.

Právě uplynuvší kurz byl krásný tím, že jsme na něm potkali jak nové tváře, tak “pamětníky”rozjezdu tantra masáže v ČR a první mužské maséry Tantra Spa. Milé setkání a vzpomínky, a také uvědomění, jak jsou dnes naše kurzy zase už jiné. Že Joni a lingam 2015 je sice stejný, ale docela jiný kurz než Joni a lingam 2005.

Současně jsme předali několik certifikátů absolventům loňského výcviku Sexological Bodywork, kteří seminář úžasně podpořili v roli asistentů. Nádherní lidé, vesměs vysokoškolského vzdělání a prestižních postů (ředitelka školy, daňový konzultant, učitelka, …), rodiče zpravidla několika dětí, si ve svém akcí nabitém životě udělají volný víkend, aby mohli skupinu téměř 50 lidí podpořit a doprovázet na cestě objevování svého těla, přirozenosti, radosti a lásky v kontextu sexuality.

SB_2014_popisek

V průběhu semináře mi několikrát tekly slzy dojetí. Když masáž přijímaly ženy. A když masáž přijímali muži. Znovu jsem si uvědomovala a cítila, kolik máme s ohledem na intimitu v sobě otazníků a tápání. Kolik nejistot a studu. Kolik balastu a zavádějících informací.

A jak během jednoho víkendu, během několika málo hodin vědomého dávání a přijímání láskyplného doteku tyto slupky odpadají. A narůstá čistá životní energie. Muži a ženy jsou tam ve své jednoduchosti, přirozenosti, lásce a síle. Ve své zranitelnosti a kráse. Bez masek a zakrývání. Spočinutí v přítomnosti. Osvobozující a sbližující otevřenosti.

tantramasaz

Velmi těžko se to předává, dokud člověk neprožije. Vibrující přítomnost. Úlevné vzlyknutí z hloubi srdce. Pronikavý smích živé lehkosti.

Děkuji všem, kdo jste se zúčastnili, na tomto víkendu i v uplynulých 10 letech. A kdo toto umění dále udržujete, rozvíjíte a předáváte!

Více o našich kurzech z cyklu Škola celostní smyslné masáže najdete ZDE.

skola_tantra_masaze_popisek

                                                     
 

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu.  Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Je tvůrkyní centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Společně s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, PhD. přinesla z USA do ČR novou profesi Sexological Bodywork, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení. V roce 2013 založili Evropskou akademii somatického vzdělání – EASE, s cílem nabídnot  benefity práce s tělem široké veřejnosti i certifikaci profesionálů. Je spoluautorkou výukového DVD k legendárnímu rituálu celostní smyslné masáže Umění doteku. Více na http://denisapaleckova.cz